Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fg düğümle mahin düğümün farkı nedir?

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında avşarbeyi tarafından paylaşıldı.

1. avşarbeyi

avşarbeyi Yeni Üye

fg düğümle mahin düğümün farkı nedir? kullanım alanlarında fark var mıdır? kamışlarım uzak atışlar için yetersiz olduğu için öne 8 metre ip lider bağlayarak ağır takımm atma hevesindeyim okuma epiks kamış alana kadar? bu konu da da fikirlerinizi almak isterim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. spinner07

spinner07 Üye

Surf disiplinine uzak olsamda ben mahin düğüm kullanıyorum spinde. Ve konik yapıda olması ve ipin misinaya çok fazla yük bindirmemesinden dolayı bunda devam ediyorum. Ayrıca bildiğim kadarıyla ip sarılı makinaya misina leader yapmak daha kullanışlı. Önde ki leader esnediği için binen yükün etkisi azalıyor ve kamışla misina için çok daha sağlıklı oluyor. Yanlışım varsa ustalar düzeltir. Bereketiniz bol olsun.

4. avşarbeyi

avşarbeyi Yeni Üye

Misina 100-150gr lık ağırlığı çekmiyor. İp misina da pahalı olunca böyle bir çare düşündüm.

5. spinner07

spinner07 Üye

Düğüm araştırırken misina önüne ip bağlanan video ve görseller görmüştüm. Mutlaka bir kullanım alanı vardır. Belkide dediğiniz gibi bir amaçla kullanılıyorlardur.

6. Engin79

Engin79 Aktif Üye

Ben şahsen düğüme her türlü karşı olan biriyim.
    Madem 150 gram falan atıyorsunuz, bir kez 0.14 veya 0.16 ip alın, düğümsüz (lidersiz) bir şekilde makaraya sarın, ondan sonra problemsizliğin keyfini yaşayın.
    Pahalı olmasını önemsemeyin, inanın ki kopan takım miktarı azaldığı zaman çok daha karda olacaksınız.
    Ben ipe geçmeden önce kopan kurşunun, sahtenin, kaşığın, klipsin haddi hesabı yoktu.
    Şimdi klipsler pastan geberiyor, yine de atışta kopmuyor.

Şu verdiğim linkteki ip hem ucuz hem sağlam.
    Kendo 250 mt 4 örgülü ip misina yeşil Muhtelif marka misina markaları KENDO en iyi fiyat 9 taksitle

7. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

Linkteki ipin 0.08 ini LRF de, 0.14 ünü spinde kullanıyorum.Fiyatına göre gayet iyi.

Engin79 bunu beğendi.