Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fiber tabanlı zodiac mı yoksa fiber tekne mi ?

Konu, 'Sohbet' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Kıymetli dostlar,

Ani bir kararla artık hayallerimin peşinden gitmem gerektiğimi ve bu hayatı yaşayabildiğim kadar dolu yaşama kararı aldım. Etrafımdaki insanların hastalıklarla mücadelesini gördüm genç yasta kaybettiklerimizde oldu. Gecen gece evde youtube'de balık videolarını seyrederken fishing greece diye arattırdım aynı denizi paylaştığımız komşularımız acaba nasıl avlanıyor ne avlıyorlar diye merak ettim. akabinde şu vatandaşın müthiş keyfine şahit oldum ismi sotosvasi diye aratırsanız muhtemelen çıkacaktır tekneside bu https://www.youtube.com/watch?v=8SiJDrpdZUA bu vatandaşın fiber tabanlı bir botu var inanın o kadar güzel keyifle izledim ki adamın hayatına hayran kaldım suya römorkla indiriyor balığını avlıyor keyiflice sonrada çıakrtıyor sudan evine götürüyor. Bayıldım adama yaşam tarzına....

sonra bir çay koydum bir sigara yaktım düşündüm derin derin, acaba bu keyfe sahip olmak çok mu zor du ? çok mu zengin olmak lazım dı ? yada akademik bir kariyer sahibi mi olmak yada kaf dağınımı aşmak gerekliydi, yada yunanistanda mı yaşamalıydık....

hiç biri değildi elbet tabii ki imkanlar doğrultusunda yapılabilirdi, adamın arabası çok eski bir (recep ivediğinkinden) bir arac çok zengin varlıklı olmadığı aşikar demek yapılabiliyor, peki bunun için illede emekli olmak mı gerekiyor du ? illede 60 lı yaşları bekleyip ondan sonramı bu zevki yaşayabiliriz buda değil, demek ki sorun istemekle hedef koymakla alakalıydı.

Hepimizin hayalinde makineler vardır mesela benim hayalim stella 30000 di şimdi ise jigging master, Forumdaki tüm dostlar iyi kötü hayallerindeki makinelere oltalara kamışlara yada techizata kavuşmuştur diye düşünüyorum. Çok geç olmadan Allah herkesin gönlüne göre bir hayat sürmeyi nasip etsin Amin...

Şimdi asıl sormak istediğim siz değerli dostlara aracımın arkasına bağlayıp sarozda yada marmarada kullanabileceğim ekseriyetle saroz körfezinden yazın hemen hemen her hafta sonu kışında havanın durumuna göre kullanabileceğim bir
    1- fiber tabanlı zodiac 4 metre civarlarından bir bot mu ?
    2- klasik bir fiber teknemi

Her ikisinide römorka alacağım lakin güvenlik açısından düşündüğümde kompakt olması açısından bota daha sıcak bakıyorum en azından fiber çatlasa kırılsa dahi bot en azından hayata bağlar düşüncesindeyim.

2 adet seçenek var bunlardan biri

diğeride

bunlar için önümüzdeki 5-7 sene çok sıkı çalışacağım lakin siz olsanız hangisini seçerdiniz

Sabırla dinlediğiniz ve cevapladığınız için teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Hayallerinize kavuşmanız dileğiyle...

Videolu av raporu bu olsa gerek.. sonunda pişirme ve yeme kısmı ile :)

4. TROFER

TROFER Aktif Üye

adam keyif adamı beee

5. PİNA

PİNA Üye

Sayın Alibaba Trofer senelerce hem bot fiber tabanlı hem içten takma 7.30 fiber, 5'90 fiber dıştan takma 175 hp, 6'50 ve nicelerini şahsen liman dahili ve harici seyirlerde kullandım, her birinin ayrı seyir zevki var ve kişiye göre değişiyor, romörkle çalışmayı göze aldığınıza göre her iki sınıfta uygundur, 4mt, fiber tabanlı botta asgari 30hp motor gerekir bana göre kayıkta ise aynı boya 15 hp yeterlidir, sonuçta hem görsellik hemde sağlamlık ve kullanışlılık açısından iyi bir firmanın özel dökülmüş olsa bile fiber kayığı fiyat olarak bottan ucuza gelir motoru ile birlikte yeterki boyutu 4.50 mt,den az olmasın ve asgari 20hp, motor takılsın sert havada hız kaçışa faydalıdır açıkçası bu konu derin bir denizdir, kişiye özel tercihler ancak tecrübelerle oluşuyor ve eminim sizde kullandıkça kendi özelinizi bulacaksınız, bu konuda forum dahilinde bilgi birikimine sahip pek çok hobidaşımız var ve size yol göstereceklerdir.Saygılar.

havatemiz ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  6. TROFER

TROFER Aktif Üye

çok teşekkür ederim kıymetli bilgileriniz için ben botu tamamen güvenliğin daha ön planda olacağını düşünerek seçeneklere koydum umarım diğer bilgi birikim sahibi arkadaşlar yorum yapacaktır

7. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Bende yeni bir 330 şişme bot aldım römork kullanma imkanım olsa kesinlikle fiber alırdım en doğru kararı almanızı dilerim

8. TROFER

TROFER Aktif Üye

merhaba ben bot derken fiber tabanlı botlardan bahsetmek istemiştim

9. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Fiber tabanımız yok diye bizimki bot değil mi :) fiber taban olduğunu biliyorum baktığınız botlar için 5-7 yıl beklemeniz yerine yarı parasına fiberle hayalleriniz daha erkene gelir

PİNA bunu beğendi.
  10. TROFER

TROFER Aktif Üye

est demek istediğim fiber tabanlı bir zodiac güven veriyor normal fibere göre

oguzhand bunu beğendi.
  11. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Sotos un yaşadığı hayatı emekli olmadan yasamanın bir yolu varsa benimle de paylaşın.

Hayaller&Gerçekler

PİNA bunu beğendi.