Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fiber tekne aldım,inceledim,paylaşmak istedim.

eraysarac

Üye
Merhaba arkadaşlar ,Uzun zamandır fiber tekne almak üzere yaptığım hesaplar sonunda sezon bitiminde gerçekleşti.Yakın zaman aldığım 4.50 metre Marin boat üretimi 4.50S model fiber tekne hakkında ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.Artıları ve eksileriyle izlenimlerim bunlar.
Aslında beklentilerimin oransal olarak çok altında kaldıysa da fena sayılmaz.
Firmanın 4.50 standart modeli ve 4.50S model iki ürünü var.4.50 standart modelinde su tahliye gideri yok.
S modelinde su gideri,parlak iç bölüm ve parlak kapak içleri var.Bu model diğerinden 500TL pahalı.
Tabi bana gelen 4.50S dolap içleri ve livar yada dolap içleri maalesef parlak yada özenli değil.Firmayı arayıp sorduğumda ilk önce yazmıştık artık öyle değil,sitede öyle kaldı gibi bir cevap verdiler.
Tekne 4.50 metre.1.65 mt eni var.Sudan yüksek duruyor.Açıkçası bu şekilde olması konusunda özellikle seçtim.Tabi Ankara'da yaşayınca tekneleri ancak internetten ve forumlardaki yazılardan inceleyebiliyorsunuz.
Tekne yapı olarak gayet güzel duruyor.Hatta apartmanımızın garajında gören hemen gelip incelemeye başlıyor.
Detay incelemesi yapınca beğendiğim ve canımı sıkan bazı hususlar ortaya çıktı,bunları anlatarak seçim yaparken yada tekne alırken incelemelerinizde dikkat edeceğiniz bazı noktalarıda ben hatırlatayım istedim.
Sipariş verdikten kısa bir süre sonra adrese teslim ediliyor.
Tekne dıştan gayet güzel duruyor.
Denizci bir yapısı var gibi.
Yan tutamaçları alüminyum ve işlevsel.
İşçilik çok geliştirilmeli.Birleşim yada delik çevreleri özensiz.
İnternet sitesinde yazan bazı özellikler maalesef yok.Örneğin internette Max 7 kişi yazıyor ancak tekne üzerinde max 4 kişi etiketi var.
Römork gayet başarılı.
Ancak römorkta kullanılan ön destek tekeri çok küçük.
Ayrıca sıfır olan bir römorkta eski kullanılmış lastik gönderiliyor.
Römorkta çıkarılabilen stop-sinyal lambaları var.
Römorkun elektrik bağlantısı var ,ancak soket öndeki araca takılacak soketi yok.
Livar kapaklarının içleri çok kötü maalesef.Hatta bazı yerlerde destek olarak koydukları tahtalara kadar görünüyor.
Çapa dolabının içinde çapa ipini sabitlemek için kanca olması gerekirdi.Yok.
Dolap yada livar kapaklarının menteşesi perçinlerle tutturulmuş.Bu genelde böyledir belki ama ben paslanmaz cıvatalarla değiştireceğim.
Hafta sonu Gölbaşında 9.9 hp Mercury dört zamanlı motorla test yapacağım.Test sonuçlarını yine bu başlıkta paylaşacağım.
Hepinize selamlar

Ekli dosyalar

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
tekne alacakalr için yaralı paylaşım teşekkürler görüntüler pek iç açıcı değil benim açımdanama özeleştiriyi taktir ettim açıkçası

Lodosum

Aktif Üye
Adı
hakanözcan
3 üncü resimde fiber elyaf epoksi reçine ile yapıştırılmış.bu kadarını bende yapıyorum.:) üzerine macun çekip elyafı kapatmalıydı öyle elyaf gözükmeyecek.
elyafın üzerine boya atmış.. jelkot atamadın, macun çekip zımpara atsa öyle gözükmezdi.

eraysarac

Üye
3 üncü resimde fiber elyaf epoksi reçine ile yapıştırılmış.bu kadarını bende yapıyorum.:) üzerine macun çekip elyafı kapatmalıydı öyle elyaf gözükmeyecek.
elyafın üzerine boya atmış.. jelkot atamadın, macun çekip zımpara atsa öyle gözükmezdi.
Açıkçası bu kadarını bende beklemiyordum.Bunlar aslında çok önemli değilse de mide bulandıran küçük sinek hesabı.
Benim kırıldığım nokta parlak dolap içi ve kapak içi yazıp bu şekilde göndermeleri.

Hayırlısı olsun.

Lodosum

Aktif Üye
Adı
hakanözcan
Açıkçası bu kadarını bende beklemiyordum.Bunlar aslında çok önemli değilse de mide bulandıran küçük sinek hesabı.
Benim kırıldığım nokta parlak dolap içi ve kapak içi yazıp bu şekilde göndermeleri.

Hayırlısı olsun.
teknen hayırlı olsun moralini bozmak istemezdim. resmi görünce kelimeler dökülüverdi kusura bakma.

Alperen59

Aktif Üye
Adı
tarık deruk
eray arkadaşım tekne yedi kişitaşıya bilirde limanın o tekneye verdiği 4 kişilik belgedir bence fazla abartıp kalabalık binmeyin bazen yaz ortasında kaçak havalara yakalana bilirsiniz o motor ufak kalabilir sorunla başlamışsınız ama inşallah bol balık yakalarsınız güle güle kullanın belki biraz ağır gibi oldu ama denizin şakası yoktur bunuda göz ardın etmeyelim diye bir dost tavsiyesinde bulundum

renzokuken

Aktif Üye
merhaba, öncelikle hayırlı olsun.

ben de ağustos ayında safter 4.50 almıştım, benim avantajım safter in evime çok yakın olmasıydı, defalarca gidip geldim, neticesinde aldığım üründe, birebir sergiledikleri ürünle aynı çıktı, motor bezin deposu arası delik ve masa için zeminde bulunması gereken delikleri yapmamışlar sağolsunlar ama durumu bildirince hemen tamamladılar :) bayram öncesi arife gününe denk geldiği için çok da üstelememiştim.

detaylı anlatım yapmışsınız ancak resimler biraz yetersiz kalmış, sadece resimler üzerinden konuşursak işçilik biraz kötü gibi geldi bana.

4-7 kişi konusunda, bende 15 hp lik 4 zamanlı tohatsu var, altında 3 aylık yosun birikintisi ile iki kişi 19 km hız yapıyor ortalama, diyeceğim o ki, eğer motor almamışsanız, 9.9 yerine 15 ya da 20 tercih edin.

Fishman07

Üye
Adı
Fevzi ÖZTÜRKMEN
Eray öncelikle hayırlı olsun güzel günlerde kullan inşallah, alınan ürünün kötüsü olmaz artık buna bizlerin ( ahhh be kardeşim keşke şunu alsaydın, keşke bunu yapmasaydın dememiz yersiz olur )
Senin açından bakarsak; Denize açılmayacağını düşünürsek seni tehlikeye sokmaz ( Ankara' da yaşadığını yazdığından bu fikre kapıldım).
İkinci konu ise 7 kişi taşıma kapasitesi konusu, o boyutta bir tekne 7 kişi binmek sanırım bilerek lades olmak gibi bir şey olsa gerek. Binilmez mi? binilir ama nereye gidersiniz ne kadar teknede durabilirsiniz o meçhul.
Kısacası Allah kaza bela vermesin ve hayırlı olsun...