Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fiber tekne almak istiyorum.

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında msmsoysal tarafından paylaşıldı.

1. msmsoysal

msmsoysal Yeni Üye

Herkeze merhaba,

Değerli dostlar, uzun zamandır formu takip ediyorum, sizleri şahsen görmesemde inanın paylaştıklarınızla, fikirlerinizle sanki yakından tanıyor gibiyim. Bana içinden çıkamadığım bir konuda yardım etmenizi umuyorum.

İstanbul ve Kuzey ege (Assos civarları ) de kullanacağım bir tekne almak istiyorum. Genelde bir yada iki kişi denizde oluyoruz. Tekneyi Yaz sezonunda Assos'a sezon sonunda da İstanbula taşımam gerekiyor. Denizdeyken sırtı metoduyla avlanıyorum bu nedenle uzun saatler deniz üzerinde kalıyorum. Şu anda Zodiak (350) botum ve 8 HP motorum ile avlanıyorum ancak beni birhayli denizde yoruyor.
    Almayı düşündüğüm tekne Taylan start520 ve 25-30 HP 4 zamanlı makine. Kamaralı olması konusunda israr etmememle birlikte malzemeler saklamak ve bazande ailem için kullanmak için ideal olabileceğni düşündüm.

Sizdem ricam fiber tekne konusundaki tercihim hakkında yardımcı olurmusunuz.

Saygılarımla.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Guru

Guru Üye

boyuna göre iç hacmi çok dar geldi bana.. haraket alanınızı kısıtlamaz mı?
    aynı boylardaki bir tekneyi 1000liraya imal edenler var.. mahsuru yoksa fiyatlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Aramıza hoşgeldiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim.

Özellikle fiber tercih etmenizin bir sebebi varmı? Kamaralı ahşap bir tekne hem av zevki açısından, hemde teknenin sağlamlığı açısından daha güvenli olur diye düşünüyorum. Bu arada ne kadar bütçe ayırdınız buda önemli tabi.

5. msmsoysal

msmsoysal Yeni Üye

Sevgili Oktay,

Tekneyi taşıyabilmek ve bakımının kolay olması açısından fiber düşünüyorum. Yaklaşık 10.000 TL gibi bir bütçe ayırdım.

6. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Aynı ebatlarda başka bir marka kamarasız fiber kullanıyorum. Kamaralı bir modelle değiştirmeyi düşünüyorum. Bende sadece yazları kullanabiliyorum. Aile için kameralı tekne daha uygundur. Her ne kadar kamerası küçük olsada iş görür. En azından serpinti sularından çocuklar ve eşyalar ıslanmayacaktır.
    25 hb makina biraz küçük kalabilir. Benim taknem 220 kg ağırlığında, almayı düşündüğünüz tekneden oldukça hafif. 20hb makina ile 17-18 mil hız yapabiliyor. Ağırlığı ve kameranın rüzgar tutmasınıda hesaba katarsanız iyi olur.

7. night fisher

night fisher Aktif Üye

5.20 KAMARALI gayet uygun.Motoru 40 hp den aşşağı almayın.30 hp ile 40 hp arasında yakıt açısından çok büyük fark olmaz ama sizi daha güçlü,güvenli kılar.
    10 binlik bütçe bu saydıklarıma (o fiyatlarda) az gelebilir.en fazla 3 kişi binecekseniz,4.50 -25 hp(işin içine ege girdiği için),yok istanbulda binerim diyorsanız 4.25-9.9 hp ideal.