Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fiber tekne çatlak

Konu, 'Tekne ve Motor Bakımı' kısmında Balikci1 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Balikci1

Balikci1 Üye

Arkadaşlar hepinize merhaba kafami kurcalayan bir konu hakkinda size danisacagim yardimci olursaniz sevinirim.teknem yeni geldi fakat boyanin bitis kisminda sancak bas omuzlukta bir catlak var.Yukarida yani suyla temas eden yerde degil bir catlak var sizce bu onemli bir sorunmu boyadami teknede bir catlakmi gercekten kafama cok takildi yardimci olursaniz cok sevinirim.Yagmurda vb su temasi oldugu durumlarda sikinti cikarirmi iceriye su sizdirirmi onu merak ediyorum

Ekli Dosyalar:

Ahmet R. ÖZDEMİR bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

hayırlı olsun kardeşim yeni aldığınız belli yanılmıyorumdur, faturalı ürün firmaya hemen haber verin gelsinler acil gelsinler yerinde incelensin bu şekikde kusurlu mal satılır mı ?

4. Timsah

Timsah Aktif Üye

denizde olacaksınız ufacık bir catlak bile olsa can güvenliğinizi tehdit edebilir ahmet beyin de dediği gibi faturalı ürün değişsinler yada tamirini yapsınlar..

5. Balikci1

Balikci1 Üye

Ben durumu belirttim fakat sorun teşkil etmediğini belirttiler bende size danışayım konuyu birde dedim

6. advedanta

advedanta Üye

Merhaba Ali Bey,
    Oncelikle hayirli olsun. Fakat ayni olay benim arkadasimin basina geldi. Az daha batiyorlardi. Cunku fiber tekneler ozellik yapisiyla sert oynak yapiya sahiptirler. Dalgaya girip ciktiginda ve uzerinde yuk olduğunda catlak yer oynama yapip su alacaktir. Bu urun kusurlu urun kapsamina girmektedir. Tamir yoluna gitmeden firmanin urunu degistirmesi gerekmektedir. Sakin tamir edelim derlerse tamir ettirmeyip tekneyi degistirin. Benim ardasin teknesini değiştirdiler. Firma tekneyi degistirmekle yukumludur.

7. Balikci1

Balikci1 Üye

Cihan bey yanliz catlak su kesiminden cok yukarida tabanda degil yani yine boyle riskli bir sorun teskil edermi yani normalde catlagin oldugu yere su degmiyo normalde

8. hawk17

hawk17 Aktif Üye

Öncelikle Çanakkale'den selamlar...Yeni tekneniz hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanmanızı temenni ederim..Fiber tekneler iki kısımdan müteşekkildir.Dış kısımda jelkod ismi verilen takribi iki üç milin kalınlığında poliüretan dış kaplama ve bunun iç kısmında cam elyafı ile polyester karışımı iç kaplama..tekneler kalıplanırken önce jelkod uygulaması yapılır bunun üstüne elyaf polyester karışımı uygulanır.Sizin probleminiz resimden görebildiğim kadarı ile çatlaktan ziyade jelkod üstünde derin bir çizik gibi durmakta...Diğer arkadaşların söylediklerine katılıyorum..Ürün kusurlu teslim edildiyse değiştirme yoluna gidilebilir..Eğer böyle bir şansınız olmaz ise size tavsiyem jelkod tamiri olacaktır..Bununla ilgili youtube'da çok güzel görsellerle örnek uygulamalar mevcut olup takbiki gayet basittir..Eğer tahminim doğru ise bu sizin için bir sorun teşkil etmez çünkü iç kısımda su geçirmez bir tabaka daha mevcuttur..

9. advedanta

advedanta Üye

Ali Bey,
    Mehmet beyin dedigi gibi derin jelkoat cizigide olabilir. Fakat cizik miyoksa catlak mi bunun iyice tespit edilmesi gerekir. Sayet catlaksa bunun su kesiminde veya su kesiminin ustunde olmasi bir sey değiştirmez. Cunku fiberde catlak dalgali havalarda giderken esner ve catlak yürür frkina varmazsiniz daha kotu olaylara sebebiyet verebilir. Fakat jelkoat cizigi ise marin malzeme satan yerlerde jelkoat tamir macunu satiliyor, bununla tamir edip kullanabilirsin. Sorun yaratmaz. Fakat catlak ise zaten sifir almissin firma bunu degistirmek zorundadır.
    Saygılarımla.

10. weasel

weasel Aktif Üye

Bu konudaki bütün yorumlara kısmende olsa katılıyorum ancak,ne olursa olsun firmanın özürlü ürünü değiştirme sorumluluğu vardır ve buda sizin doğal hakkınızdır,diretip değiştirme yolunu tercih etmekte büyük fayda var,sinek ufakta olsa mide bulandırır.

11. coner

coner Daimi Üye

Ürün kusurludur.Tamiri asla kabul etmeyin.Yeni tekneyle değiştirmek zorundalar.
    Kusurlu teknenin fiatı yarıya düşer.