Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fiber tekne mi, hızlı bot mu?

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında bariskunch tarafından paylaşıldı.

1. bariskunch

bariskunch Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.Birkaç yazdır 4 metrelik bir şişme bot kullanıyorum..Geçen yaza kadar 6 hp tohatsu vardı takılı.Ancak küçük bir kaza sonucu suda kaybettik motoru.Ben de 15 hp sıfır 4 zamanlı suzuki aldım.Sorum şu: 4 metrelik bot mu daha fazla hız yapar,yoksa 4 metrelik fiber tekne mi?Botun avantajı hafif olması,fiber tekne ise dizayn olarak sanki hız yapmaya daha müsait.Tecrübeli arkadaşlardan bu konuda cevap beliyorum.Cevaplara göre bir fiber tekne, veya tekrar bir bot alacağım.Botum ömrünü tamamladı çünkü.Şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. unaltunca

unaltunca Üye

Bot kullanan biri olarak Bot tabiki daha hızlıdır.Nedeni ise sürtünme katsayısı ve hafiflik.Ömürlük bir bot alacaksanız joker,zodiac,gbi markaları tercih etmelisiniz.Bu bahsetmiş olduğum markalarda 15 ila 20 bin tl arasında değişiyor.Şahsım olarak gidip o kadar para vermem benim gibi 4.50 5 metre civarı bir fiber tekne konsollu yada konsolsuz farketmez tamamen zevk işi ama rahatsız ve konfor açısından konsollu fakat bu boyutlardaki bir fiber tekneyede 15 20 hatta 30 luk motor gerekmekte ki bu güçlü motorları manuel olarak haylamanız bir hayli zor yani konsolllu olmasında fayda var.

4. bariskunch

bariskunch Yeni Üye

Bana en fazla 4 metrelik birşey lazım.Ve de 2500 TL bütçem var.Hafif bir fiber tekne bulabilirsem hız da yapabilirim sanırım.15 hp 4 zamanlıyla 37-38 km hız yapabilir miyim acaba?

5. night fisher

night fisher Aktif Üye

mursan-4.45 clasic modeli, 125 kg.15 hp ile uçarsın

6. bariskunch

bariskunch Yeni Üye

Evet.Az evvel inceledim çok iyi bir tekneye benziyor.Hem 40 cm daha uzun,(4.40 m)hem de oldukça hafif.120 kg yazıyor.Yalnız sitede fiyat filan yazmıyor.Bursadan Elazığa göndermeleri gerekecek.Nakliye parasını biz mi veriyoruz acaba onlar mı.Sonradan firmayı telefonla arayıp bilgi almam gerekecek sanırım.Teşekkürler.