Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fiber tekne Su tahliye sorunu

Konu, 'Tekne ve Motor Bakımı' kısmında flap tarafından paylaşıldı.

1. flap

flap Aktif Üye

Herkese selamlar,
    Bilindigi uzere eski teknelerde su tahliye delikleri yok ve bir cok kisi yagmur yağinca batma tehlikesiyle karsilasiyor.Hele bide tekneniz yazliktaysa....Eski teknelere su tahliye sistemi uygulayan varmi?internette tekne malzemeleri satan sitelerde genlesen tapa vs malzemeler bulunmakta bana uygulanirmis gibi geldi.hemde toplam eliniz bu islere yatkinsa 50-60 tl gibi bir maliyeti var.Boyle bir gurisimde bulunan varmi?
    Bilgilerini paylasirsa bu sorunu yasayan forumdaslarimiza yardimci oluruz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. flap

flap Aktif Üye

Kimse bu konuda bir sey bilmiyor galiba

4. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Malesef olmuyor su kesim yeri tahliyeden yukarda kalıyo ama otomatik sintine pompası ile çözersin işi

5. Lodosum

Lodosum Aktif Üye

uzun zamandır uygulamayı düşündüğüm bir girişim.su kesimden , tekne tabanı 3-4 cm yukardaysa olabilir.kıça doğru tekne 2 kişi oturuyca
    batıyor. hesap kitap yapmak lazım ..

6. flap

flap Aktif Üye

Ben daha farkli bir sistem dusunuyorum.livar ortada olan teknelerde livarin bir on birde arka tarafina tam tabana 0 olacak sekilde delik delip sintine tahliye borulari plastik ve somunlu 25mm lik olana birde 25 mm lik genlesen tapa aldikmi sorun cozulur gibi geliyor. Tabi livar micozlar acik kalacak teknenin taban seviyesi livardaki sudan yuksek oldugu icin biriken su bu delikten livardan denize akacak....

7. flap

flap Aktif Üye

Bu uygulamadaki amac suyun tamamen gidip kuru kalmasi olmasa teknenin su dolup batmasini engellemek.