Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fiber tekne ve içten takma katana

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında derinmavi10 tarafından paylaşıldı.

1. derinmavi10

derinmavi10 Yeni Üye

Herkese merhaba.
    Vergisiz olması nedeniyle yarım kamaralı 4.95 fiber tekne alma niyetindeyim.
    İçten takmalı katana 10 veya 15 beygir dizel motor düşünüyorum. Sırtı ve olta balıkçılığında kullanacağım nasipse.
    Aklımdaki modeli sanırım 2. elde bulamayacağım. Bende ufak ufak sıfıra giriyorum. Tam aradığım model olmasa da örnek olarak:
    Mağazadan satılık 4.6 m balıkçı teknesi 8.750 TL - 70008338
    Sizin değerli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi de almak isterim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Katana motor ile ilgili yorumu size yarın Selçuk arkadasımız yapar. Onlarda aldılar ama bazı sorunlar oldu detayını söylerim yarın buraya yazar.

4. derinmavi10

derinmavi10 Yeni Üye

Teşekkürler Hamdi Bey.

İlk mesajımda yazdıklarıma ek olarak teknenin denizci olması da çok önemli. Çünkü esen havada da çıkmak mümkün olsun.

5. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Bende 22 hp su soğutmalı kama motor aldım kama ve katana tamamen benzer motorlar içindeki kablolara kadar aynı motorlar hiçbir farkları yok eger motorla yarım yok gidersen veya daha fazlasını hiç bir sorun olmuyor motorda tam verimli çalısıyor ama eger motorda akıntıya karsı ben rolantide durayım canlı yem gezidreyim motoru 1- 2 mil suratle kullanıyım dersen eger çok büyük sıkıntı çekersin çünkü düşük devirlerde motor su devirdaymını yapmıyor bizimki yandı çünkü boğazda rolantı çalıştırmaktan motor aşırı ısındı eğer motora japskol takarsan deniz suyundan devirdaymını yaptırırsan olay tamamen değişiyor sorunsuz uzun bır süre kullanacagın bir motorun olur ama buda yaklasık 2000 - 2500 tl ye maloluyor.