Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fikir , öneri ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında tekseker tarafından paylaşıldı.

1. tekseker

tekseker Aktif Üye

Aşağıdaki kıssaslar için bir durum değerlendirilmesi yapalım sevgili dostlar inanın kafayı yeme durumundayım ,
    Hali hazırda brig d300 ahşap taban botum ve 4 zamanlı 6 beygir kısa şaft bir motorum var. Şişir kaldır topla tekrar şişir yapmaktan balıktan soğudum (sadece 7 veya 8 kere balığa çıktım). Ne zaman arkadaşlarımın botlarıyla balığa gitsem ismi belli olmayan 4 metre tekne 15 hp motor yada 4.50 marin bot 15 hp kombinasyonlarıyla diyorumki işte bu ya süper rahatlık süper konfor. Sonra bilgisayarda başlıyorum tekne bakmaya yerliyurt 4.60 marinboat euro bot işin içinden çıkamıyorum. Son olarak anıl marin 4.60 black sea teknesi fena halde aklımı çelmiş durumda resimlerden bakınca bile sadece teknenin yüksekliği ve iç derinliği beni fazlaca tatmin ediyor. Lakin konsol eklemek isteyince fiyat iki katına çıkıyor. İlk başlarda aklımda yerliyurt 4.60D vardı ama yüksekliği bana düşük gibi geldi (tekneyi gerçek hayatta görmedim sadece resimlere bakarak akıl yürüyorum). Diyorumki 4.60 direksiyonlu alacağıma anıl marin konsolsuz alayım sonra bu kadar güzel gözüken tekneye konsol olmazsa olmaz diyorum ve fiyat neredeyse rota fisher fiyatına yaklaşıyor. Sonra tekrardan yerliyurt 4.60D 30hp yada 4.50D 20 hp kombinasyonu yapıyorum yine işin içinden çıkamayıroum. Gözümün önüne anıl marinin heybetli duruşu geliyor ve yerliyurt tekneleri oyuncak gibi biraz basit kalıyor. HER İKİ TEKNEYİDE GÖRMEDİM SADECE RESİMLERDEN YORUM YAPIYORUM BELKİ KULLANIMDA YERLİYURT DAHA İYİDİR. BU KONUDA YANLIŞ ANLAŞILMAK İSTEMEM.
    Anıl marin konsolsuz olarak alsam daha sonra custom olarak bir konsol ekletsem ve bununla birlikte elektrik tesisati falan yaptırmayıda düşündüm o zamanda motoru R/C almak durumunda kalacağım böyle oluncada sanırım o motoru manuel olarak kullanamayacağım.
    Elimdeki mevcut botu sattığım zaman motor + tekne alım satım vs 25.000 tl gibi bir bütçeye çıkabilirim. Ama tüm hesabı kitabı 20.000 tl gibi bir bütçe üzerinden yapmak istiyorum.

Bu işin içinden çıkmama bir yardımcı olun sevgili hobidaşlarım. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Ahmet abi bence anıl marin 460 almalısın

4. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Yada safter 5 metre sport

5. Koza

Koza Aktif Üye

Ahmet bey bence anıl marin bir tık önde gider. Fakat yerliyurt teknede oldukça iyi bir teknedir. Anıl marin biraz daha güç ister gibi görünüyor, yerliyurtun tekne yapısı kaymaya daha müsait. Plane e geçişi daha kolay sanırım. Fakat anılmarine göre sallantısı fazla olur gibi. Ben olsam fiyat farkı çoksa yerliyurtu tercih ederim.Konsol işi kişisel tercih. Sahillerde gezicem , drift yapıcam diyorsanız konsol iyidir. Ama balık tutacağım diyorsanız , ne kadar geniş yer ,o kadar rahatlık .

6. tekseker

tekseker Aktif Üye

Sanırım anıl marin 20 hp ile yerliyurt 20 hp arasında biraz fark olur. Anıl marin seçersem motoru biraz daha büyütmek gerekecek. Yerliyurt ta 20 25 hp yeterli olur sanırım. Aslında diyorum o kadarda profesyonel değilim üç beş jigging denerim gerisi dip oltasıyla klasik av. Yerliyurt konsollu ile anıl marin koldan direksiyonu arasında aşağı yukarı 1500 TL fark var . Limandan avlağa avlaktan limana giderim gibime geliyor.

7. Koza

Koza Aktif Üye

O halde 20 25 hp lere bile çıkmanıza gerek yok bence. 9.9 yeter aslında. Hatta kendi motorunuz kısa şaft olmasa alın onu kullanın diyeceğim. Tekne sorumluluk neticede. Benim gönlümde ROTA 6.60 var. İnanın balık için bende sizinki gibi bir bot uydurma niyetindeyim. Sonu yok bu işin. Bakımı , yeri, yağmur yağdı ne oldu acabası... Açıkçası bu sorumluluğu taşıyacaksam, çoluk çocuk eş dost, hep beraber faydalanabileceğimiz, bir tekne edinmeyi isterim.

8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Marinboat markasını kullanan tecrübe eden oldumu ? Resimlerde malzeme kalitesi şekli güzel duruyor canlısındanda gördüm sağlam gibi Fiyatı sanki diğerlerine göre daha uygun arkadaşın konusundan bizde nasiplenelim :D şubattaki boat fuarına gitmeye çalışıcam resimler aldatıcı olabiliyor :S
    MARIN BOAT

9. melanur

melanur Aktif Üye

selam ikinci el düşünürseniz bi değerlendirin
    SATILIK SÜRAT TEKNESİ - Türkiye'nin ücretsiz ilan sitesi sahibinden.com'da - 242659125

ANIL MARİN SÜRAT TEKNESİ - Türkiye'nin ücretsiz ilan sitesi sahibinden.com'da - 237235229

Anıl Marin 4,65 motorsuz tekne - Türkiye'nin ücretsiz ilan sitesi sahibinden.com'da - 243370344

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

birde sitemizde fatihçelikçi nickli üyemizde satılık anılmarin tekne vardı
    şu anda alanyada poseidon tekneleri çok beğeniliyor

poseidon 480 blue water - Google'da Ara

tekseker bunu beğendi.
  10. tekseker

tekseker Aktif Üye

@melanur Hüseyin abicim çok sağolasın , bir dünya uğraşmışsın teşekkür ederim abicim poseidonlarda hiç fena durmuyor.

11. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

ayı işi ne kadar ucuza yapabilirsin onun yoluna bak bence