Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

film devam ediyor, çatal kuyruk-2

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında balık tutkudur tarafından paylaşıldı.

1. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

dün yaptığım av;

bir önceki spin avında yakaladığım çatal kuyruğun akrabası (5234gr.) olduğunu düşündüğüm balığı canlı yem kullanarak yakaladım. balıkçı barınağından yakaladığım kefalleri canlı tutarak asıl merama geçtim oltayı yemledim ve denize girerek yaklaşık 100mt. ileriye yemi mi bırakarak kıyıya döndüm, 1mt boyundaki kamışımı kuma saplayıp oltamı üstündeki kanala ve daha sonra yerde bir taş yardımıyla sabitledim, oltanın kamışa gelen kısmının ön tarafına bir beyaz köpük yerleştirdim ve arka tarafa gerekli (10 mt.) olta boşluğunu vererek kasnağımı ağır bir taş yardımıyla sabitleyerek beklemeye başladım. 30 dakika sonra balık vuruşunu yaptı ve köpükteki hareketi görerek olta başındaki görevime başladım, 10 metre yutma boşluğu verdim ve zımbamı yaptım (eldiven takmayı unuttuğum için parmağımda anısı duruyor) balık oltada, balığın asılışından 7-8 kg. olduğunu düşündüm o anda, elle bu boyutta balığı zaptetmek gerçekten kolay değildir, bir ara boşluk olup tekrar asıldığında balığın çatal kuyruk olduğunu da anladıktan sonra asılmaya başladım çünkü çelik halatımı kesme riski ortadan kalktı kafamda, yaklaşık 10 dk. uğraşı sonrasında kayaya sardırmadan oltamı kırdırmadan balığı çıkartmanın tadına varmış oldum. böylece benim için güzel avlarımdan biri daha anılarımın içindeki yerini almış oldu.. saygılarımla..

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Fatih merhaba,

Bir önceki raporunda da http://www.baliksevdam.com/forum/takimlarimin-siftahi-10860/index2.html belirttiğim gibi balık işi kısmet işidir ama kısmetini bulmak da balıkçının işidir ;)

Onca yorgunluğun ve emeğin karşılığını bu yakışıklıyı ellerine aldığında unutmuşsundur. Açıklayıcı raporun için teşekkür muhteşem avın için de tebrik ederim :)

Her zaman rast gelsin...

4. tırtıl

tırtıl Aktif Üye

Tebrik ederim. Ben de bir İskenderun'lu olarak sizin tuttuğunuz çatal kuyruklardan çocukluğumun geçtiği sahildeki barıkçı barınağında bırakma ile çok almıştım. Sahilden çok çupra tutmuştum. Ailemin tamamı şu an orada ve ben bayram gibi tatillerde ancak gelebiliyorum. Soluğu kardeşimle ya Nato iskelesinde ya da İsos da alıyorum. Balık bu işlemiş içimize birkere.
    Daha iyilerinin de rast gelmesi dileğimle
    Sevgiler

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih
    Çok güzel bir balık daha yakalamışsın.
    Anlayamadığım kamışla mı yakaladın, kasnaklı takımla mı?
    Raporda hem kamış hem kasnak geçiyor ama ben okurken ortaya karışık bir takım olarak algıladım. 2 ayrı takım mı vardı suda?
    Her zaman rast gelsin

6. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

aynen öyle abi yorgunluk, rüzgar ve güneş ne kadar yüzümüze yansısada av yaparak karşılığını almak insanı dinlendiriyor.. sizlerede teşekkür ederim bizlere bu paylaşımları yapma fırsatı veriyorsunuz.

hepimize rast gelsin inşallah..

7. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

memnun oldum atilla bey, şu an iskenderun sahiline yeni yapılan iskele civarında çupra ve harmadal ağırlıklı av yapılıyor, NATO iskelesine jandarma taş koyuyor ve gireni geri çıkartıyor(özellikle hafta sonu), girebilenler 1-2 kg. lık akya, çift gagalı zargana, kemane, iri harmadal (böcekle yani kara vidayla), kıyıya yakın yerlerde zargana, kıyı gümüşü yakalıyorlar. sizde bayramda gelirseniz uğraşacağınız baya av var yani.. :) saygılar, rasgele

8. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

çok sağolun şeref bey daha güzelleri sizin olsun inşallah, bu avı olta kullanarak canlı yemle gerçekleştirdim,

9. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

şeref bir de bu açtığım 2. konu bir önceki spin avıydı onu hatırlıyor olabilirmisiniz acaba..

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrik ederim, çok güzel avlar bunlar, anlatımıyla da renk vermiş rapora devamına rastgelsin:)

11. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

çok sagolun, herkese rastgelsin inşallah..