Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fincanlarda epoksi diplerindeki paslanmalar

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Emir Şengezer tarafından paylaşıldı.

1. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Herkese selam.

Shimano powergame kamışımda neredeyse tüm fincan ayaklarının epoksi kısmı içlerine kadar kahverengi pas gibi. Kimisi bunun epoksinin renk değiştirmesinden kaynaklandığını söylüyor ama yabancı forumlarda baktığım kadarıyla bu bildiğimiz pasmış. Muhtemelen kalitesiz işcilik sebebiyle içeri sızan tuzlu suyun oluşturduğu pas. Kamışı da her avdan sonra olmasa bile 2 avda bir temizleyip wd40larım. Hem paslanmaz ama aslında paslanan fincanlar için fuji yi, hem de bu kalitesiz epoksi işçiliği için çimanoyu kutluyorum :) Bu sorunun tek çözümü var o da 11 adet fincanı söküp yeniden sarmak.

Bendekinin fotoğrafını çekmedim ama örnek olarak şu fotoyu koyayım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Sanırım ipi sararken sıkı sarmadılar eporkisiyi de güzelce doldurmamışlar ufak bir yerden su girip havayla oksit yapmış. Fincan yapmıyor ama en alt kısımda su kalıyor yapıyor yada içine giriyor. Kamış açık renk olduğu için mide bulandırıyor değil mi :) en iyisini ben yaptım aldım kısıktan 35 liraya geologic ne paslanıyor ne kırılıyor. :D Yardırella.

4. tomy77

tomy77 Aktif Üye

aynen bendeki power game de aynı iyi kamış diye altık atışları filan on numarada böyle bişey olunca can sıkıyor başka markalara yönelicem artık major craft filan

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Shimano kalitesinde belirgin bir düşüş var zaten. Zamanında alan aldı kaliteli ürünleri...
    Bence de hem makine hem kamış olarak başka markaları tercih sırasında üst seviyelere taşıma zamanı geldi.

6. furunotr

furunotr Aktif Üye

Eğer yanlış bilmiyorsam son 2 yılda 2 kere fabrika değiştirdi Çin'de; işçilik kalitesi buna bağlı olabilir...

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bencede kalitede düşüş var.
    Yanlız fujilerde pas olmaması lazım. 2 senedir benim parçalı kamış tuzlu sudan çıkmıyor hala pırıl pırıl fincanlar.

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Ben de bir daha kamışa iyi bir para verecek olursam major crafta yönelmeyi düşünüyorum. Ya da japon yapımı bir shimano olabilir.

Kamış açık renk olunca tabi kötü duruyor. Surf gibi 5 fincan olsa sök yenidne sar sorun degil ama 11 fincana yemiyor :)

Birol fincanlar paslanmıyor ama üzerine pas lekesi oluşuyor. Tırnağınla kazısan geçiyor hemen. titanyumlarda bile lekelenme oluyormuş.

9. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

aynen dediğin gibi. epoksiyi düzgün uygulamadıkları için kamış esneyince o kısımlar açılıyor su giriyor. O suyu çıkarmanın imkanı da yok.