Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fırdöndü

Adı
aydın karaali
Yarın yeni kamış misina vs almaya gideceğim alacaklarım hemen hemen oturmuş durumda kafamda fakat tek bir şey sürekli kafamı kurcalayıp duruyor.Bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

Ben daha önce avlanacağım merada çok at çek yapmadım o yüzden uygun sahte hangisi deneyip bulmak gerekecek, şimdi ise sorum şu, uygun sahteyi bulmaya çalışırken sık sık değiştirmem gerekecek 1 ve 3 numara arası kaşık kullanmayı planlıyorum, klipsli fırdöndü kullansam balıklar ürkermi acaba ?balıklar bu yüzden kaçarsa hiç iyi olmaz ....

bide benim bazı kaşıklar biraz paslı pasını almak için ne yapabilirim?

cevap vereceklere şimdiden teşekkürler rastttgele...

Mesut1903

Daimi Üye
Adı
Mesut orak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Valla klips için bir şey diyemiyeceğim ama kaşıkların pası için al bir pas sökücü tamamdır.

Goksell

Üye
Adı
göksel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Fırdöndü sanırım sorun olmaz diye düşünüyorum ( üstadlara sormakta yine fayda var) ve pas sökücüyle pasları çözdükten sonra muhtemelen kaşık biraz matlaşacaktır bunuda şeffaf oje yada simli oje ile giderebilirsin. Rastgele :)

Adı
aydın karaali
Avlaktaki su berrak olduğu için turna, talı su levreği için gideceğim bilemiyorum 1 numara kaşığa klipsli fırdöndü takınca önünde uzun bi şey oluyo belki balıkları kaçırıyodur dedim :D
cevap verenler sağolun ama yine de tam cevabı almış değilim.saygılar

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
klipsli fırdöndü kullanmayın.sadece klips ucu oval olanlardan.okumanın iyi bir klips var.
ama daha avcı olsun diyorsanız rapala bağı.

Adı
aydın karaali
Turna tatlı su levreği

1m florakarbon beden 0.22 mm ardından 0.20 mm monofilamentle devam etmeyi düşünüyorum.Çok büyük balıkta gözüm yok.İlk baş ufak ufak balıkları avlamak istiyorum.