Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fladen Loket - testere ve turna

göcen

Aktif Üye
Adı
akın tiryakiler
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selamlar,

nacizane rapala waking minnow bx balsa yorumlarından sonra bir de tatlı sucuları düşünerek son iki haftadır güzel çalışan fladen loket serisi için yorumlarımı yazmak istedim. Tatlısu avı beni hiç cezbetmese de arkadaşları kıramadım, attık kendimizi su boyuna. açıkçası elimdeki sahteler büyük olduğundan bir iki silikon jig head ve silikon kurt almak için gittipğim bayide gözüne çarptı Loket. 9 ve 12 gram olarak iki modeli vardı. renkler hep bildiğimiz tatlı su renkleri.

20151005_224225.jpg

önecelikle 276 rengi, sarı kırmızı renkli kırmızı benekli modeli. daha ilk suyla buluşmasında 50cm turnayı kendine yapıştırdı. bulanık suda parlak renkleri, açık suda ise parlak kaşığı ile dikkati hemen çekiyor. birkaç atış sonrasında tavalık bir testereyi de almatı başardı. daha sonra da başarısı devam etti.

20151005_224707.jpg

270 kırmızı rengi 12 gram: bu sahteyi daha iri balıklar için tercih ettim iyiki de etmişim. özellikle iri testereleri peşine takmak konusunda çok iyi. merada balık varsa nedir bu janjanlı birader deiyp birtur peşinden geziyor. henüz iyi bir trofesi yok fakat 60 70 cm bir turna kıyıdaki otların içine kadar takip etti bizimkini.

20151005_224744.jpg

229 testere rengi: içlerinde tabiri caiz ise en dandik çıkan renk bu oldu. ne bir takip ne bir ısırık. öylece yüzdü durdu. yanından geçen testereler kuzenlerini görmüş gibi selam verip geçtiler yanından.

20151005_224820.jpg

atış performanları kamıştan kamışa fark göstermekle beraber denediğimiz 3 12g lrf kamışında da 5 25g spin kamışında da güzel erim sergiledi. hafif orta rüzgarda kaşık pulundan dolayı paraşüt oluyor. dengeli yapısı ile istediğiniz noktalara atabiliyorsunuz. bir diğer artısı da kaşık pulunun monte edildiği çelik mil yüzünden boyu uzuyor ve turna aldığında ip kesilirmi kopar mı endişesi yaşamıyorsunuz. iğneleri tatlı su için ideal. kesinlikleri iyi fakat birkaç ava paslanır gibi. iyi bir iğne ile değiştirmekte fayda var. ayrıca 5 liralık fiyatı ile tam bir fiyat performans ürünü.

bol trofe avlar....

göcen

Aktif Üye
Adı
akın tiryakiler
Kan Grubu
B Rh Pozitif
bir iki de resim

IMG-20150927-WA0004.jpg

IMG-20151003-WA0007.jpg