Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Flourocarbon misina eskina avi

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba eskina avina merak sardim ve ilk defa gitcem gece avi olduğu icin acaba flourocarbon misina kullanmamim cok faydasi olur mu yoksa bosa masraf mi?verimi arttırır mi ve 0.30 luk alsam iyi midir?

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhaba eskina avina merak sardim ve ilk defa gitcem gece avi olduğu icin acaba flourocarbon misina kullanmamim cok faydasi olur mu yoksa bosa masraf mi?verimi arttırır mi ve 0.30 luk alsam iyi midir?
Ben olsam kullanırım :)

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben olsam kullanırım :)
Hamdi abi sen diyorsan bir bildiğin vardır ben cevabımı aldım ilk defa eşkina avı ilk flourocarbon deneme fırsatını aynı anda yaşayacağım :) 0,30 luk alcam ilerde sazan avı ve spinde de kullanırım diye düşünüyorum.Çok teşekkür ederim.Peki eşkina avı için başka bir önerin varsa burdan veya özelden onuda öğrenmek isterim :)

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Hamdi abi sen diyorsan bir bildiğin vardır ben cevabımı aldım ilk defa eşkina avı ilk flourocarbon deneme fırsatını aynı anda yaşayacağım :) 0,30 luk alcam ilerde sazan avı ve spinde de kullanırım diye düşünüyorum.Çok teşekkür ederim.Peki eşkina avı için başka bir önerin varsa burdan veya özelden onuda öğrenmek isterim :)
Ben bizzat farkı görüyordum. Onun için denemelisin. Gerisi artık taze yem ve kısmet :)

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aynen kismetten öte köy yok olduğu kadar aile boyu bi av olacak bir tanede ciksa kafi :)

Spinlevrek

Daimi Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gece avlayacaksan kaliteli bir monoflement işini görür. Ben Hedef Balıktan (Hamdi bey) bir varivas saltwater monoflement misina aldım. Gerçekten çok beğendim.

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
rastgele kardeşim
Çok teşekkür ederim.Bu akşama plan yaptık ama hava bozdu gibi akşama hava nasıl olur bakar ona göre çıkarım.

Gece avlayacaksan kaliteli bir monoflement işini görür. Ben Hedef Balıktan (Hamdi bey) bir varivas saltwater monoflement misina aldım. Gerçekten çok beğendim.
Hamdi abi F.C. kullan dedikten sonra gittim bir 0,28 trabucco %100 F.C. aldım.İstoç tan aslında savegear la trabucco arasında kaldım ama monoflamentte trabucco çok önde olduğu için tercihimi trabucco dan yana kullandım. 7 kg civarında çekeri var ilerde sazan avında da kullanmayı düşünüyorum ama sazanda gerekli olur mu acaba onuda düşünmekteyim.

Spinlevrek

Daimi Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çok teşekkür ederim.Bu akşama plan yaptık ama hava bozdu gibi akşama hava nasıl olur bakar ona göre çıkarım.

Hamdi abi F.C. kullan dedikten sonra gittim bir 0,28 trabucco %100 F.C. aldım.İstoç tan aslında savegear la trabucco arasında kaldım ama monoflamentte trabucco çok önde olduğu için tercihimi trabucco dan yana kullandım. 7 kg civarında çekeri var ilerde sazan avında da kullanmayı düşünüyorum ama sazanda gerekli olur mu acaba onuda düşünmekteyim.
Hayırlı olsun

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Gece avlarında eğer ay yok ise misinanın hayaleti,fc'si vs'si pek fark yaratmaz..Sonuçta yakamoza sebep olan organizmalar bu ayrımı yapmaksızın kendisine değen ne olursa olsun aynı etkiyi yaratarak ışıma yapacaklardır.Takımı ne kadar ince tutarsan bu ışıma daha az olacağı için işine yarayabilir.Ay çıktığında bu tercihleri kullanmak daha mantıklı olacaktır.Rast gelsin arkası her daim bol gelsin..:))