Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fluorocarbon Misina Tavsiyesi ?

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında qreyton tarafından paylaşıldı.

1. qreyton

qreyton Üye

Merhaba , Spin avcılığına yeni başlıyorum arkadaşlardan aldığım bilgiye göre florocarbon misinalar levrek ve kıyı avcılığı için en iyi seçimlerden birisiymiş nedeni görünmez olmasından kaynaklıymış bu yüzden ben fluorocarbon misina almaya karar verdim fiyatı çok uçuk veya çok az yani kalitesiz olmayan uygun fiyatlı Fluorocarbon misina tavsiyesi istiyorum sizden levreklik için kalınlığınıda yazarsanız memnun olurum.Saracağım Makina Shimano Catana 4000FC

Fatalbooz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fronto

fronto Üye

Fluorocarbon misina makinaya sarılmaz köstek yada şok yapılabilir.

coner bunu beğendi.
  4. qreyton

qreyton Üye

Niye sarılmıyor ki kullanan çok kişi var

5. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Kullananlar shock leader yada beden yapmak için kullanıyor Mert. Pahalı bir ürün... Tevsiye almadan ucuzuna da kaçma derim çünkü piyasada ucuz olup çok kolay kopan FC misinalar mevcut... Ama bu ucuz FC'ler bile mono misinaların en az 2 katı fiyatında... Görünürlülüğe de o kadar takma derim... Sahtenin altındaki o kocaman iğneleri görmeyen balık senin mono misinanı da görmez sanırım :) Neden olsa balık biraz alık :)

huseyind ve flap bunu beğendi.
  6. qreyton

qreyton Üye

:))) Peki Bende Shimano Exage 0,30mm bu uygun mu peki levrek ve kıyı balıkları için aşağıdaki resimde olandan 0,30mm olanı

Ekli Dosyalar:

7. Abdullah SÜRÜCÜ

Biraz kalın ama bu kalınlık atış mesafeni biraz düşürebilir o kadar... Ama at çek ile balık avı yapabilmek için illaki 60 metre atış yapmayada gerek yok... At çekte çoğu balık kıyıya yakın bölgelerde yakalanır... Bazen 5 bazen 10 bazen 15 metrelerde... Çünkü avcı balığı en çok yakaladığımız zamanlar balığın kıyıda yavru balık kovaladığı anlardır... O yüzden bence misinanız uygundur... Ama ben daha uzun mesafelerde atış yapmak istiyorum diyorsanız kalınlığı 0,28 , 0,26 ya düşürebilir yada ip misinaya geçebilirsiniz...

8. qreyton

qreyton Üye

Haklısın bende zaten kalınlığından şikayetçiyim 0,25,26 misina almayı düşünüyorum veya dahada düşük olabilir 0,22 tarzı.İp misinaya gelince hiç kullanmadım sağlam olduğunu duydum fakat balığın ip misinayı görme olasılığı ve pahalılık beni o üründen iten bir sebep oluyor malesef.Bir de çoğu forumda ve sitelerde fc misina ile normal misinalar kullanarak balı avlamaya giden kişiler olmuş fc misina kullananlar diğerlerine göre daha fazla balık avlamış hani siz diyorsunuz fc alacaksan parayı gözden çıkarmanız gerek diyorsunuz eğer gerçekten fc balığın misinayı görüp ürkerek kaçmasını engelleyebiliyorsa fc misina almayı kafaya koydum demektir zaten int den araştırdıgım kadarıyla effe,shimano,berkley markaları genelde fiyatlarına baktığımda 20-60 tl arasında fc misina fiyat politikaları var bu markalarında fc misinada sahtekarlık ve kalitesizlik yapacağını sanmıyorum siz onaylıyorsanız fc misina almayı isterim tabikide zaten normal misinalar çokda ucuz ürünler değil fc misinadan %20-30-40 ucuz olan ürünler.Yani kararsızım ama tabikide gönlüm Fc misinadan yana

9. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

İp misinanın önüne fc misina bağlanıyor görünürlük sıfıra iniyor nerdeyse

10. Abdullah SÜRÜCÜ

Gönlünüz FC den yana olmasın... Aşağıda yazılanların hepsi aşağıdaki linkten alıntı cümlelerdir... Bir çoğunu zaten denemeler sonunda sizde göreceksiniz...

1. Ancak makinanın kafasına komple fluoro saranlar mesafelerini ciddi şekilde azaltmaktadır.
    2. Fluorocarbonun çekeri nylon misinaya göre her zaman düşüktür.Sertlik demek her zaman yumuşaklığa göre daha az çeker demektir.
    3. Arka fon karanlık ise fluorocarbon çok daha görünür olabilir , fona uygun renk bir nylon misina duruma göre daha fazla avantaj sağlayabilir.
    4. En önemli özellikerinden birisi istediğiniz zaman düz şekle gelebilen hafızasıdır.
    5. Ancak tecrübede takım bağlarken dahi çoğu fluorocarbonun zedelendiğini gözlemlemek mümkündür.

Fluorocarbon misinaların Özellikleri (fluorocarbon line features)

Mesela ben monolara güvendiğim kadar FC misinalara güvenmiyorum... Bu tamamen benim kişisel düşünce... Bu konuda farklı düşünen arkadaşlar mutlaka kendi fikirlerini yazacaklardır.... Sizde bunlara göre bir seçim yaparsınız...

sameteryavuz bunu beğendi.
  11. qreyton

qreyton Üye

Aslında doğru söylüyorsunuz mono seçmem daha mantıklı olacak gibi peki okuma seabass misina var yeşil renk li bu misina hakkında görüşlerini alabilir miyim ?