Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fly Adayı

Konu, 'Fly İle Balık Avı ve Teknikleri (Fly Fishing)' kısmında hnsengul tarafından paylaşıldı.

1. hnsengul

hnsengul Yeni Üye

Merhaba,
    Fly balıkçılıkta forumunuzdaki üyeliğim gibi çok yeniyim. Her ne kadar ekipmanım tam anlamıyla fly ekipmanı değildiyse de ilk denememi dün yaptım. Spin donanımı ucunda larva (nymph) fly ile yaptığım avda beni her yönüyle mutlu eden bir deneyim yaşadım. Toplam 2 saatlik avlanmamda 6 adet Rainbow Alabalık avlayabildim. Mutluluğum hem balıkları çekerken aldığım aksiyonlar hem de harika bir doğanın içinde müthiş bir huzur bulmamdı. Kabul ederseniz bundan sonra hem takipçiniz hem de elimden geldiğince katkıcınız olmak istiyorum.
    Uçmaya geldim:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu avınıza ait fotografları eklerseniz o güzel manzaraları bizlerde görürüz :)

Rastgele.

4. hnsengul

hnsengul Yeni Üye

Beraber gittiğimiz arkadaşlardan birinin telefonuyla avıma başladığım noktada çektikleri olacak. Umarım bana gönderir ve ben de buradan paylaşırım.

Ama gözlerde canlanması için genel olarak şu bilgileri eklemek isterim;

Bir arkadaşım ve eşi ile bir vadinin başlangıcından itibaren sıralanmış alabalık restoran/çifliklerinden en yüksek irtifada bulunana gittik. Onları restoranda bırakıp ben daha yükseklere doğru akarsu boyunca bedenim elverdiğince avlandım. Vadi oldukça dar olduğundan akarsu genişliği de dardı. Her iki yanı sıkı ağaçlarla çevrili idi. Su oldukça fazla ve akıntı güçlüydü. Küçük şelalelerin döküldüğü bölgelerde oluşan kısmen durgun havuzlarda ağaç dallarının suya eğildiği, gölgeler yarattığı, akıntı/ters akıntı kesişim noktalarına atışlar yapmaya çalıştım. Teorik olarak alabalığı bulabileceğim yerlere yaptırdığım uçuşlarda yaklaşık 25 cm boylarında balıklar yakaladım. Kaçırdıklarımı sormayın. Elbette hepsi trofe boyutlarındaydı :)

5. Ankarali Hüseyin

Ankarali Hüseyin Yeni Üye

Merhaba adasim,

bende bu ise yeni sevdalandim ve kendimi ilerletmeye calisiyorum. Malesef calisan biri olarak zaman ayirmak zor va malum , oturdugum sehirde ( Hamburg ) alabalik akarsuyu bulmak da imkansiz ..dolayisiyla sunni alabalik göllerine gitmek zorundayim ama su anda daha atislari egzersiz yapiyorum...

Insallah kisa zamanda Türkiyeye geri dönüs yaptigimda belki de beraber cikariz dilersen ava ? Allah ömür verirse tabiiki :)))

6. erzade

erzade Yeni Üye

Bende Nasipse bu hafta sonu gitmeyi düşünüyorum. iyi bir kasna tutabiliriz inş.

7. hnsengul

hnsengul Yeni Üye

İyi niyetli birkaç arkadaşın ilgisinden öte bu işe gönül vermiş tecrübeli arkadaşların ilgisizliğine maruz kaldığımı düşünüyorum. Buna tepki olarak da şunları söylemek istiyorum ki, Hepiniz Sağolun!!! Bu arada ben hem fly hem off-shore birikimlerimi artırmakta, doğayı yenmek değil doğa ile dost/uyumlu yaşama kurallarını keşfetmek ve sindirmekle meşgulüm. Ve bilin ki yarın, öbür gün kendini usta sınıfına koyup snob! takılan arkadaşlarla en fazla paylaşımı yaşayacağım!...

8. can

can Üye

Merhaba Hüseyin Bey

Öncelikle avınızı tebrik ederim. Güzel heyecanlı anlar yaşamış ve bunu paylaşmışsınız. Umarım çok daha keyifli avlarda yaşarsınız.

Bunun dışında bu işe gönül vermiş tecrübeli arkadaşlardan ne gibi bir ilgi bekliyordunuz da bulamayıp bunun sonucunda sitem dolu cümleler ve hatta snop diye hitap ederek (hangi kelime karşılığı olarak düşündünüz merak ediyorum ama bence hakaret sayılabilecek şekilde) derdinizi anlatmaya çalıştığınızı anlayamadım. Spin takımınızla fly avcılığında kullanılan bir yemi kullanıp 6 adet alabalık tutmuş ve bunu paylaşmışsınız. Ben yazınızın içinde merak ettiğiniz bir konu veya soru varda buna bir cevapmı bulamadınız diye tekrar okudum ama rastlamadım.

Fly ve off-shore birikimlerini arttırıyor ve özellikle doğa ile dost/uyumlu yaşama kurallarını keşfetmek ve sindirmekle meşgul olmanız, doğa sever insanların sayılarının çoğalması adına beni çok sevindirdi.

Yarın, öbür gün kendini usta sınıfına koyup snob! takılan arkadaşlarınızla yapacağınız paylaşımları, yeni bilgiler öğrenmek, "snob takılan" cinsten olmasa da ustalığa bir adım daha yaklaşabilmek adına takip ediyor olacağım.

Rastgele......

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu konuda yanlış anlaşılma var sanırım. Hüseyin bey ile tanışma fırsatımız oldu, kendisi bu sevdaya gerçekten gönül vermiş bir insan. Sanırım kelime tercüme olarak yanlış ifade olarak algılandı.

Burada ki sitemini bana da bildirmişti. Fly avcılığına merak saldığını ama tüm mesaj ve isteklerine kimsenin yardımcı olmadığını bildirdi. Bu sistemi bir kaç üyemizden de duydum, hatta aracı oldum telefon açtım yardımcı olunmasını istediğim kişilerde oldu. Sağ olsun yardımcı oldular. Ama bana ulaşamayıp sorunlarına yardımcı bulamayan bir çok kişi oluyor.

Ben şahsen bildiğim tüm konularda kimliğine, yaşına bakmadan tüm üyelere yardımcı olmaya çalışıyorum ( Hem sitede, hem gerçek hayatta)

Fly camiasındaki arkadaşlarda bu tekniğin gelişmesi için elinden geleni yapmalarının doğru olacağını düşünüyorum.

10. hnsengul

hnsengul Yeni Üye

Can Bey,

Hakaret amacıyla birşey yazmak istemedim. Yanlış anlamışsınız.

Bu arada denediğim ve öğrendiğim birşeyi sizinle paylaşmak isterim (belki siz zaten biliyorsunuz ama benim gibi yeniler için yazayım dedim). Spin takımıyla da gayet hoş fly avcılığı yapılıyor. Özellikle dar akarsularda bu neredeyse bir zorunluluk gibi. Fly Balıkçılığı adını zaten bu teknikte kullanılan kamış ve makinadan değil "yem"den alıyor.

Size de rastgele.....

11. hnsengul

hnsengul Yeni Üye

Hamdi Bey,

İlginize ve anlayışınıza çok teşekkür ederim.