Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fly olta seti arıyorum

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında yamac6 tarafından paylaşıldı.

1. yamac6

yamac6 Üye

Arkadaşlar merhaba, Uzun süredir merak sardığım ama yeni yeni yapma cesareti bulduğum Fly balıkçılığı için temiz Fly olta arıyorum. Hedef balığım alabalık olacak bu nedenle kamış ve makinesi 5/6 ölçülerinde olması lazım. Kamışında taşıma kolaylığı açısından 3 ya da 4 parçalı olması gerekiyor. Hani olur ya daha önceden bu teknikte ava merak sarmış sonrasında vazgeçmiş arkadaşların bir köşede kalmış uygun fiyatlı temiz malzemeleri varsa talibim :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. juniyear

juniyear Yeni Üye

4. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Üye

Bu işe çok ucuz malzemelerle başlamanızı kesinlikle önermiyorum.
    Hele ki 2.40 bir kamış ile başlamanızı kesinlikle önermiyorum.

Hedef avınız alabalık olacağına göre, mutlaka birbirine uyumlu, 5 ya da 6 aksiyonlu, 2.70 cm boyda, vasat üzeri bir takım edinerek fly tekniği ile tanışmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Fly ile ava başladığım yıllarda kullandığım dandik bir kamış ve yine dandik bir fly line yüzünden parmak diplerimin nasıl su topladığını, yemin kafasına göre takıldığında nasıl sinirlendiğimi halen hatırlıyorum.
    Uygun olmayan malzeme ile başlangıç yapması nedeniyle fly avcılığından vaz geçen kişiler tanıdım.

BENCE en az 250 -300 Dolara kıyıp bu işe başlayın.

http://www.baliksevdam.com/forum/fly-tying-bocek-baglama-2432.html
    ve
    RASTGELE-DER Rastgelebalıkçı Amatör Olta Balıkçıları Derneği - WEB linkleri altındaki bilgilerin işinize yarayacağını umuyor, okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

RASTGELSİN.

5. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Tarık bey igne tutucuyu nereden aldınız açıklarmısınız.

6. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Üye

7. yamac6

yamac6 Üye

Tarık Abi senn düşüncelerin benim için çok değerli. Ben de sizin gibi düşünüyorum . Spin avına başladığımda da alıp daha sonra sağa sola hediye ettiğim malzemeler olmuştu. Bu nedenle başlangıç aşamasında D.A.M kalitesinde bir kamış ve makina düşünüyorum. Buraya ilan açmış olmamdaki amaç ise bu disipline heveslenip daha sonra vazgeçen bir arkadaşımız varsa hem onun elindeki malzemenin değerlenmesi hem de benim daha uygun maliyetle bu takıma sahip olma düşüncem. Eğer burada bulamazsam almayı düşündüğüm kamış DAM forrester Speed Fly Tr 260 5/6 ve buna uygun yine 5/6 lık DAM makina.
    Abi lnkine verdiğin sayfaları zaten her zaman okuyorum ve sık kıllanılanlarımda da kayıtlı.
    Zaman ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim.

8. yamac6

yamac6 Üye

Tarık Abi bu sizinde kullandığınız bu seti bende düşünmüştüm ama gümrük problemi olabilir düşüncesiyle almamıştım. Siz alırken gümrükle ilgli herhangi bir problem yaşadınız mı?

9. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Üye

Kardeş, ben fotoğraflarda gördüğün iğne tutucuyu 6-7 sene evvel aldığım için hiç bir problem yaşamamıştım.
    Yerli malzeme satıcılarının weblerinden de bir araştırmanı tavsiye ederim.
    Bazıları getirtip, satışa sunmuşlardı. Ama halen var mı bilemiyorum.

Bu mesajın combo set için ise, onu da sanırım 4-5 sene evvel almıştım.

Kolay gelsin.
    Kendi yaptığın yemlere RASTGELSİN. ;)

10. donhuan

donhuan Yeni Üye

Merhaba Tarık bey bende flay olta merakı oldu siz bir mesajınızda hedef avınız alabalık olacağına göre demişsiniz bu flay olta başka balık yakalamazmı yurt dışı videoları izlemiştim akya yakalayanda vardı.?

11. donhuan

donhuan Yeni Üye

Ben ortalarımı yurt dışından getirmeyi düşünüyorum size markalarınızda yazayım kaliteli olup olmadığını bana söylerseniz sevinirim kamış olarak bn Supervisor quality wychwood Quest travel fly rod varius lenghts and weights (9ft6#)