Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

FLY ÖRME MASAM & MALZEMELERİM -flykutluc@2010-

Konu, 'Fly İle Balık Avı ve Teknikleri (Fly Fishing)' kısmında A.Bülent KUTLUCA tarafından paylaşıldı.

1. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA Aktif Üye

Uzun Zamandır Fly Örmeciliği ile ilgili bir çok konuyu ve imitasyonu gerek forum yoluyla gerekse dergiler yoluyla Dostlarımla ,heveslilerle ve sizlerle paylaştım,,,bu paylaşımlar bana hep daha iyiyi yapmam için fırsatlar ve cesaret verdi,,,güzel dostların güzel düşüncelerine,övgülerine mashar oldum ve hep karşılığında bu övgü ve iyi dileklere daha güzeliyle yanıt vermeye çalıştım,,,tüm bunları ve sizlerle tanışmama ve tanımama sebeb olan Fly Balıkçılığı ve Örmeciliği konusundaki çalışmalarım ilk defa paylaşacağım Fly Örme Masamda hayat buldu,,,Fly Balıkçılığı ve Örmeciliğinin Hayatımın içinde kapladığı alanı ve değeri sanırım birçoğunuz bilmektesiniz,,,ve sizlerde

İÇİNDESİNİZ,,,:):)

İYİ SEYİRLER

ALWAYS FLY FISHING

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tolga

Tolga Aktif Üye

Yapılan iş nekadar ciddi, nekadar özel ise malzemeler de, ortam da, okadar düzgün, okadar özel ve güzel.
    Yaptığınız işi özenerek, ve zevkle izliyorum Bülent Abi.

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Ben bu işi seviyorum arkadaş.
    Amatör balıkçılık bir hobi olmaktan çıktı,
    bir yaşam biçimi oldu bizim için.Hangimiz bir pazar sabahı 5te kalkıp
    hwehangi birşey yapmak için evden çıkarki.Sözkonusu balık avı ise
    kimse bizi tutamaz.
    Ben bu işi seviyorum,ve keşke Senin gibi bir çalışma masam olsa.Kendime ait bir oda ve çalışma masası.

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Bence bu tablo insanın hobisine verdiği değerin ispatı ve harika görünüyor.Bu örnek köşeleri gördükçe Fly'ın göründüğü kadarda kolay olmadığını anlıyorum.;)

6. A.Bülent KUTLUCA

Sevgili Tolga Çok teşekkür ederim,aslında odanın tamamı balık ve av odasıydı ,kara avını bırakalı 3 yıl oldu,ozaman ki halini çok özlüyorum:(:) çocuklarım kara avını yasakladılar ,eski hali gazete manşetlerini süsleyecek kadar keyifli ve çok daha renkli hatta özenli idi,beğenmene çok sevindim sağolasın:)Sevgimle:)

7. A.Bülent KUTLUCA

Sevgili Birol,Bundan Tam 21 yıl öncesi keban barajının yakınlarında bir derede Doğal alabalık avı yapacağız,ankaradan 3 arkadaş Uçak biletlerini aldık vurduk sırtımıza çantaları(çantada çakı çakmak,mandal tarak herşey var:D)uçakta bir beyfendi merakla bize bakıyor kamuflaş moda ozaman hani ordudan araklanmalardan;),adam bakıyor soracak soramıyor,,,bunlar asker değil ama bu ne kılık ,,,,:)dayanamadı saati sordu bana ve muhabbet başladı böylelikle,,,adama ince ince planı anlattım,,,,adam başı 4 plaki,4 baş soğan,tarlalarda yolcu hakkı, daldaki meyvelerden göz hakkı 5 gün dağda, sırtımız toprakta yellene yellene;)gökte yıldızlar ,yüksekte uluyan kurtlar,şırıl şırıl akan dere,karıncası,örümceği,azda olsa bir kaç yılan çiyan nasip olursa dönüştede karşılaşırız sizinle kurutulmuş dere alası eti ikram ederiz deyince ADAM LAL OLDU:eek::eek::eek:,

Oğlum zıpkın gibi delikanlılarsınız ne işiniz var siz ......... mısınız ,,başka yapacak hiçmi iş bulamadınız dedi ama ,sanki çağırın beni bende geleyim diyecek gibiydi üçümüzde böyle hissetmişiz,uçaktan inene kadar adam bize sürekli garip garip baktı ,adam ayağa kalktığı anda İçimizde çırpınan hevesli kuşun kanadından tüğler yolundu düştü,

Adamacağızın tek ayağı topaldı:(:(:(:(:(:(keşke biz o adamı sırtımıza alıp yanımızda götürseydik,,,hiç içimden atamam,atabileceğimide sanmıyorum:(

İşte Birol Dediğin gibi ,bu başka bir şey,,deselerki 200 km mesafede mendireğin hemen önünde Levrekeler rapalalarla eşli vals ve tango yapıyorlarmış :eek::eek: dakka dururmusun,;)yada 200 km mesafede mendireğin hemen yanında adam başı birer altın (1/1,1/2,1/5 farkedermi)dağıtıyorlarmış kılımızı kıpırdatırmıyız sabahın 4 ünde 5 inde,,,;),,,HİÇ SANMIYORUM

Dostum bu işi anlamak isteyenlere hep bu olayı anlatırım,,,,bizi,bizleri,,,bu sevda peşinde koşmaktan uzak edecek her şeyden Yüce ALLAHIM korusun ve gözetsin,Asla eksik kalmayalım,,,taki beklenen o gün gelene dek

Sevgimle

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Herkesin hayali kendine ait bir odadır. Benimki de öyle.
    Bir odayı kurtarılmış alan ilan etmek ve arandığında orda bulunmak.
    Ne güzel ki sen bu imkanı yaratmışsın.
    Bizimle de paylaştığın için teşekkürler Bülent

9. MUSA

MUSA Aktif Üye

Odanızın fotolarına defalarca baktım,ne güzel oarası sizin yaşam alanınız olmuş.
    Masadaki kıltestere çalışması yanılmıyorsam sevgili Murat abimizin bir eseriydi.
    Renkli olunca ayrı bir güzellik olmuş.

Bir ara bende chesse -peche kanalından görünce biraz heveslendim,hemen kendime eski bir alüminyum pencere kolundan pense ve makara takmak için aparatlar yaptım,başladım çalışmaya.

Bir iki sinek yaptım,gittim av bayiisine gösterdim,oda bana bunlar zaten çok ucuz niye uğraşırsın ve nerde kullanacaksın deyince soğudum ve tümden vazgeçtim.
    Hobinizin hiç bitmemesi dileklerimle, saygılar sunarım.

10. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Gerçekten çok hoş.
    Hoş olan ne biliyormusunuz?
    Hep yabancı belgesel kanallarında görürdük bu çalışmaları.
    3 tarafı denizlerle çevrili, akarsuları bol Türkiye'mizde,
    Bu çalışmaları yapan bir vatan evladı çıkmaz mı diyordum. (Profesyonel anlamda)
    Bende çok istedim.
    Ama etrafımdakilerin hazırı yapmandan daha güzel oluyor ve daha ucuz sözlerinden dolayı vazgeçtim.
    Sizi gerçekten kutluyorum.
    siz ne kadar amatör desenizde,
    Bu işte amatör ruhla, ne kadar profesyonel çalıştığınızı gösteriyor...

11. A.Bülent KUTLUCA

Erdal,haklısın hiçbir şey göründüğü gibi değil,,,yılların birikimi ve istikrar buralara getiriyor,,,:):)Sağolasın