Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fly Tying Bugs (kurtcuk)-flykutluc@2010-

Konu, 'Fly İle Balık Avı ve Teknikleri (Fly Fishing)' kısmında A.Bülent KUTLUCA tarafından paylaşıldı.

1. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA Aktif Üye

Tatlısu dip balıklarının (bekir,şiraz,karnıkara,karabalık,pisi vb) yakalanmasında çok iyi sonuç veren bu imitasyonlardan sanırım yüz adet civarında farklı formlarda mevcut SAZAN:eek: avındada tercih edilen bu imitasyonlar ile bu yıl bol miktarda dip balığı ve alabalık yakaladım:)özel bir dövme iğne yaptırıyorum,kurtcukların daha canlı görünmesini sağlayarak başarı oranını artıracağım inşallah:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Eylül 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler elinize sağlık harika olmuşlar

4. A.Bülent KUTLUCA

Sevgili Enis Teşekkür ederim:)

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok gerçekçi olmuş Bülent, eline sağlık.

Bir konuyu merak ettim, dip balıkları için FLY ile avlanma nasıl oluyor. Bu konuda biraz bilgi verebilirmisin.

6. A.Bülent KUTLUCA

Hamdi Teşekkür ederim,konu çoooook derin bir konu,,,,:) derin su avcılığında olduğu gibi tamamen AĞIRLIK ilkesine bağlı bir konu,,,,örülen imitasyon doğal olarak dip beslenen balıkların besin zincirinde bulunan yemler olmalı ve bu yemleri dibe batırabilmek içinde imitasyona ağrlık eklenmeli,benim örneklerde ağırlık kafada ve gövde altına tel sararak sağlandı,,,,ağırlık eklemenin bir çok yolu var,ama en önemlisi kullanılan Fly Takımının İpinin SİNKİNG(batan) özellikli olması,bunun haricinde eğer ipimiz floating(yüzen) özellikte bir ip ise kılavuza(leader) eklenen kıstırma kurşanlada yemin batmasını sağlayabiliriz,,,

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Eline sağlık Bülent
    Oldukça basitmiş gibi görünen bu yemin kullanımı ayrı bir ustalık gerektiriyordur sanırım.

8. A.Bülent KUTLUCA

Şeraf Abi Teşekkür ederim,Bu arada Tüm Balık Sevdam ailesi ve Ailenin Ramazan Bayramını kutlarım Allah tekrarına erdirsin:)

Evet Yapımı çooook Basit,tüm ayrıntı ve başarıya götürecek yol Aksiyon da,aslında oda basit ama mutlaka görsel izleme lazım,yani bu yemle avlanan birini izlemek gerekiyor,,,sonrası BALIK sepette:)

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Teşekkürler bilgi için. Kafama takılmıştı nasıl yapılıyor diye :)

10. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Ellerine sağlık,aydınlatıcı cevaplar için teşekkürler Merak ettiğim konu iğne yaptırıyorum demişsin.Bu konuda bilgi verebilirmisin.

11. A.Bülent KUTLUCA

Teşekkür Ederim,iğne konusu çok özel bir konu ama yinede biraz bilgi vereyim,yurtdışından gelen bir çok balık malzemesinin seçimi,talebi gibi bir çok konuda Distribütörlerin bir kaçına danışmanlık yapıyoruz,20 yıla yakın süredir içinde bir fiil olduumuz sektörün ürün ihtiyaçları nereden temin edilir konusunda doğal olarak bilgi ve tecrübe birikimimiz var,bu nedenle tanışmış olduğumuz bazı üreticilerden özel isteklerde bulunabiliyoruz ama bu istekler çok geniş bir yelpazede değil tabi ,iğne bu konuda en rahat temin edebildiğim malzeme(her tip ve tip değil tabi yapılabilecek tipleri istiyorum):)