Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Foruma selam Kofanaya devam...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Evvveeeett sevgili Arkadaşlarım, Abilerim Kardeşlerim ve dostlarım...
    Birkaç gündür ve hatta bizim buralarda 1 haftadır süren yoğun yağışlardan dolayı verimli avlar gerçekleştirememiştik..
    Bu bol yağmurlu biraz üşüten, kasvetli günlerde sitemizden bir arkadaşla tanıştım..
    Sağolsun kendisi Fethiyede ikamet ediyor 1 yıldırda avlarımı izliyor olmasına rağmen en nihayetinde benimle tanışmaya karar vermiş :D
    Sessiz sessiz öyle kenardan izleyen bu İzmirli arkadaşıma ben ava gidecek arkadaş bulamıyorum diye inceden bir veryansınla sıkı bağlar kurulmuş ve 2 gün beraber balığa gidilmiştir :)
    İzmirli olan şahsına münhasır zatı muhterem harika teknik bilgiye ve ekipmana sahip olmasına rağmen maalesef henüz lüfer yada kofanayla tanışamamış olmanın verdiği acı ile biraz buruk birazda boynu bükük aman doktor canıım doktor derdime bir çare diye mırıldandı durdu :D taa ki Lokman Hekim (ben oluyorum :)) çıkıp dedine merhem olana dek :D
    O güzel gün bugünmüş meğer..
    Sevgili Ali (feytah) la dün gece 1' e kadar denemelerimiz boşa geçmiş sırasıyla denediğimiz Levrek, lüfer ve barakuda avlaklarımızdan buruk bir şekilde ayrılmıştık..
    Bir kaç gün önceki gece levrek arayışımızda ise bol yağmurda iliklerimize kadar ıslanmış semaverde demlediğimiz çayla avunarak evlere dağılmıştık..
    Yani bu Aliyle yaptıgımız 3. avdı ve kendisi ısrarla kofana tutmak istiediğini dile getirmişti..
    Dile getirmek ne demek ayyuka çıkmıştı nidaları :D
    Neyseki kendisi sağolsun en az benim kadar inatçı istekli ve azimliydi de sonuca umdugumuzdan daha çabuk ulaştık..
    Zaten arkadaş japon videolarını izleye izleye gözleri falan çekilmiş birde profesyonel fotoğrafçı olmasından galiba gayette güzel japonca bişiler diyor..
    Sabah onu yoldan almadan evde kaşıkladığım balın yangınını gidermek için şişeyi kafaya dikmişken bana
    ''konniçiva hay arimas vataşima nippo skires'' diye seslenen Ali' ye ne diyon gurban olduğum sen kimin evini soran demekle yetindim..
    Ne bileyim elemanın capona bağladığını değilmi :)

Velhasıl biz az japonca az türkçe şakalaşarak avlaktaki yerimizi aldık..
    fishingreminder bilhassa şu av yapacağımız saatleri işaret ediyordu ve bizde 2 gündür bu sabah suyuna hazırlanıyorduk açıkçası..
    İlk olarak ben ve Ali alacakaranlıkta vazgeçilmez susütüm olan River2Sea Rover98 G13 le başladık..
    30 dakika kadar süren ısrarlı denemellerimize beklediğimiz vuruşlar olmayınca Ali değiştirip yo zuri hydro poperları denemeye başladı..
    O esnada ben harika bir takiple sahteme arda arda iki kez sorti alınca Aliye şişştt bak bak demekteydimki gümmmmmmmmmmm...
    Tam önümde 1 metre var ya da yok nasıl bir harmanladıysa kofana taa üstüme başıma sular sıçrattı o kadar diyim ben size yani :D
    ve kavga başladı kafa kafaya..
    Yeni makinam maşallahı var Allah ne verdiyse toplayıp geliyorda geri geri gitmem gereken 40 metre yol var hemde deniz suyundan yapılmış bir yol :D
    Kıyıya alabilmem için yavastan biraz daha hızlı 7. viteste son sürat böyle ağııııır ağıır ben balıkla cebelleşe cebelleşe giderken Aliye bi göz kırptım naber adamım dercesine :D
    Her türlü mikropluguda yaparım hani :)
    ve kenara aldıgım arkadaşın sahte yan tarafından cıktı o çırpınmayla agzından kurtulmus ve yan yüzgecinin o aradan yakalanmış meğer delikanlı..
    hemen videoya fotoğraf makinasına sarıldım..

Aradan 5 dk geçmedi ben videoyu çektim Aliye doğru yaklaştım ki pür dikkat sahteye aksiyon veren Ali şiişş dur dur dedi bana sessizce.. Hımm takip var.. dalma var.. foşşşşşşşşşşşşş hahahaha balık var balııııııııkkkkkk .. Kofana hemdeeee..
    Onu seyre daldım keyifle..
    Ne saldırıydı Yarabbim o öyle yaaa muhteşemm..
    Harikulade..
    Alinin V system öyle bükülmüşki gören ucunda 5 kg balık var zanneder..
    zangır zangır titriyor kamışın ucu.. Ne güzel bir görüntü bu yaa diyerek şükrettim o ana tanık oldugum için..
    Alide almıştı balığını şimdi daha rahattık avlakta..
    Bende yozuri hydro poperla devam ettim ava ve takriben 25-30 dk kadar sonra Alinin müthiş bir aksiyonla çook uzaktan peşine taktıgı balığın sahtedeki çırpınış sesleriyle irkildim.. Mükemmel bir saldırı daha ve ayaklarımın dibinde güzel kofana..
    Ama Ali ya aşırı baskı uyguladıgından ya da balıktaki delice psikopatlıktan karaya tamda 1 adım kalmışken sahtenin Alinin çok üzerinden hızla havaya uçtugunu gördüm..
    Kofana kazanmıştı bu sefer..
    Yapacak çok fazla birşey yok hep dediğim gibi oltanızdaki kofanaysa karaya çıkana kadar şansınız %50..
    Uzakta bize özel susütü aksiyonlarıyla sahtemi nazlı nazlı lüferlerin arasından geçirirken çok güzel bir vuruşlada bu 3 numara geldi sağolsunda biraz morallendik :)
    yoksa vallaha olmaz 3 ten aşagısı kesmiyor artık beni :D

Ali (feytah)

Bu güzel avda Kulandığımız ekipmanlar ise:
    kamışlar: Okuma salina sea spin 240- Okuma V system 240
    Makinalar: Shimano stradic 3000 sfc- Daiwa exceler x 3000
    misina: Berkley whiplash crystal - Remixon silk
    sahteler: Rover98 G13- Yozuri hydro poper kırmızı kafa

Herkese Gönlündeki avları dilerim..
    Fethiyeden selamlar..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Aralık 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ben yazacam ben yazacam :D tebrikler abimm videon içinde sağol :D allah razı olsun koca koca levreklere gelesin inşallah :D

4. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

abı neyaptın sen :D süper bir av olmuş...keyiflere baksana tavan yapmış...helal olsun ıkınızede....heee bu arada bırdahakı avda benım için çek kofanayı :D

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih,
    Tebrikler Ali,
    Bir balığın ilk olması nasıldır bilirim.
    Bu av unutulmazlar arasına girecek bu sayede.
    Her zaman rastgelsin

6. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili Fatih hani ben yokum karelerde :) beni unutmuşsunuz alcağın olsun :D Kardeş bende sizinleydim bu raporu okurken,ondan beni unutmuşsun diyorum :D Güzel bir av güncesi olmuş her ikinizi de tebrik ederim.Çok daha güzel avlarınız olması dileklerimle...Selamlar...

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler güzel av olmuş Fatih abi, ilk kofanamı fatih abiyle tuttum diye anlatcak artık sevgili Ali, Paylaşmak ne kadar güzel diymi:) daim olsun selamlar...

8. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrikler Fatih.
    40 metreye kendini yorma.
    Beline dalgıçların kullandığı balık telinden asıver.
    Vakit de kaybetmezsin geri geri.:)

9. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

tebrikler fatih abi balıksız geçen günlerde ilaç gibi bir rapor bu ara herkes su üstü sahtelere yöneldi özel bir sebebi var mı?

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Fatih,Tebrikler Ali.Çok keyifli bir av olmuş kofanalar harika.Kısmetiniz daim olsun.:)

11. guray.85

guray.85 Aktif Üye

tebrık ederım ben hemen dalamana uçak biletini alıyorum ve gelıyorum abı şunları gordukten sonra bır kamp yapasım geldı:))