Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

FOSFORLU SİLİKON BALIK

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında BAYBORA tarafından paylaşıldı.

1. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Arkadaşlar gelecek sezonda geceleyin yayın için fosforlu beyaz renkli ve 14-20 cm aralığında bir silikon sahte balık arıyorum.Bulabileceğim bir yer ya da önereceğiniz bir model var mı?Sevgiyle.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Yok mu bilgisi olan bir dostum.,

4. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu adreste ragot raglou'nun var fosforlusu ama satışta değil, tahminim biraz aranırsa bulunabilir. kuyruğunun titreşimine yayınlarda bayılacaktır sanıyorum ama ne kadar randımanlı olur o konuda bir fikrim yok murat abi.

5. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Çok teşekkür ederim sevgili Hüseyin,
    Bunu arayacağım.
    Başka önerin olursa bekliyorum.

6. orca

orca Üye

Murat bey piyasada fosforlu boyalar var ayrıca toz olanlarıda var. biraz vernikle karıştırılıp slikona istendiği şekilde tatbik edilebilinir.

7. enis59

enis59 Daimi Üye

8. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Vernik silikon üzerinde sertleşmeye yol açacağı için elastikiyet özelliğini kaybettirir. Uygulansa bile amacına yönelik kullanılamaz hale gelir.

9. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Murat bey ben yayın avından hiç anlamam, sazan için için gittiğim bir kaç av tecrübesi yaşadım tatlısuda o kadar. Sazan için attığım solucan takılı oltama bir iki tane küçük denk gelmişti o kadar. Bilmek istediğim yayın silikon yemlerle yakalanırmı? daha önceden uygulanmış bir metotmu?. Bence %80 oranda kör olan bir hayvana kendinden lüminantlı silikikon değil, ampül takıp atsanız işe yaramaz gibi geliyor bana. Önceden belirttiğim gibi hiç anlamam, yayınların bu özelliğine istinaden geldi aklıma bu soru.

10. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Ben rapala ve mepss ile gündüz yakaladım.Şunu bilmekte fayda var tüm avcı türler sahte balıklarla yakalanırlar.Sadece oran değişebilir.Yayın balığının büyük oranda kör olduğu da doğru değildir.Biz yakaladığımız büyük yayınların karnından pek çok renkli şamandıra,sigara paketi,alimünyum folyo hatta su şişesi çıkardık.Yani hayvan görerek de pek ala avlanabilmekte.,ancak bıyıklar ve işlevleri insanları bu yanılgıya düşürüyor.Bu organ hayvanın ÖZELLİKLE BULANIK SUDA-görüş çok kısıtlı iken avlanmasına imkan vermekte ve geceleyin de ve bulanık suda titreşimlerle avı bulmasını sağlamakta,bir nev'i radar/sonar gibi,yine sahtenin mutlak surette salınımdan kaynaklanan bir sesi ve bu sesin daveti olacaktır.Ana etmen budur.Bu sesi takiple yakına gelen balık rengi de fark edecektir.Sonuç ta bu noktada olmalıdır.Bu tarz avlanmada sadece normal at-çek tarzı avlanma disiplinine aykırı olarak büyük ve devir sayısı düşük bir makara-YAYIN HIZLI BİR BALIK DEĞİLDİR-ve daha sağlam bir misina ile sahtede kullanılan zokanın ve kancanın daha sağlam olması gerekir.Bence denemekte fayda var.Geceleyin denemek isteği sebebiyle fosfor aramaktayım.

11. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye