Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fuji Motor Hakkında

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında vetburak35 tarafından paylaşıldı.

1. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Merhabalar, aramızda fuji motor kullanan var mı? memnuniyet durumunuz nedir?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. asivolki

asivolki Aktif Üye

ben bir dönem babamla beraber kayık almaya baya niyetlenmiştik. o zaman deniz motoru konusunu çok araştırmıştım birkaç sene önce. fuji motorlarının oldukça kaliteli olduğunu öğrenmiştim ve kayık işinden vazgeçmeseydim fuji motor alacaktık.. hatta tatil yörelerinde denizde motorlu kayık kiralama yerlerine sormuştum denk geldikçe onların bazıları fuji motor kullanıyordu kiralık kayıkların hor kullanılmasından dolayı motorların çabuk eskidiğini-bozulduğunu ama fuji motorların en dayanıklılarından biri olduğunu söylemişlerdi. fakat bazılarınında fuji motordan haberleri bile yoktu ama evinrude-mercury vb. motor kullanıyorlardı ve çok dayanıklı olmadıklarından bahsetmişlerdi. sonuç olarak oldukça kaliteli ve kolay arıza çıkarmayan motor olduğunu biliyorum. ama yakıt tüketimi vs. kullanmadığım için yorum yapamam. ama diğerlerine nazaran bir miktar fazla yakacağını tahmin ediyorum. neden nerseniz mesela 10 hp lik bir motor diğer markalarda 200cc civarında iken fuji de 300cc civarında yani güç aynı olsada motor hacmi biraz daha fazla bu nedenle hacim farkından dolayı fazla yakabilir. ama pratikte nasıl olur bilemem.
    aklınızda başka marka varsa sizin için araştırabilirim. çok meraklıyım da böyle şeylere

vetburak35 bunu beğendi.
  4. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Be kullanıyorum bu sezon kullandım.Almaya niyetlendiğim zaman reklam amaçlı olduğunu hissettiğim bir kaç yazıdan başka bir şey bulamadım internette. 15 bg Yeni aldım daha 10 saat bakımını yapmadım fakat 1 saat tam yol gidişlerimde herhangi bir sorun yaşamadım. Kıyas yapacak başka motorum olmadı fakat arkadaşlarımın motorlarına kıyasla bir parsuna göre gayet güzel gibime geliyor.

Ogiveogi bunu beğendi.
  5. asivolki

asivolki Aktif Üye

haklısınız aynen daha kaliteli. tekne kiralayıcıları mercuryden falan daha iyi olduğunu söylemişlerdi. onların tekneleri çok yoğun kullanıldığı için gerçeklik payının yüksek olduğunu düşünüyorum. gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz. izmir sıcak bölge olduğu için yağ değişimini zamanında ve kaliteli yağ kullanarak yaparsanız uzun seneler sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
    tekne durumuna göre trim ayarı yapılıyormuş araştırmalarıma göre bu önemliymiş.
    teknenin daha kolay plane ye kalkması ve yakıt tasarrufu açısından çok faydalıymış. ama tam olarak nasıl ayarlanıyor bilemiyorum malesef. teknesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler.

6. umooth

umooth Aktif Üye

arkadaşlar, fuji,parsun,yamabishi vs bu tarz motorlara ben güvenemem. denize açılıp canınızı emanet ettiğiniz tekne-motor kombinasyonu şakaya gelmez. mümkün mertebe kendini kanıtlamış markalara yönelmekte fayda var.
    plane konusuna gelirsek tamamen motor gücü ve teknenin alt yapısıyla alakalı. motorunuz güçlü değilse zaten plane'e kaldıramaz. şöyle bir örnek verebilirim. 4m, 200kg civarı bir fiber tekneyi minimum 20hp plane'e kaldırabilir o da tek kişi binmek kaydıyla ve tekne deplasman tipi değilse.

Erol 61, Ogiveogi ve havatemiz bunu beğendi.
  7. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Hocam kullanıcısı pek yok, sizinle aynı düşüncede oldukları için sanırım. Bende dediğinize sonuna kadar katılıyorum ama imkan meselesi bir nebze. Aracımın mersedes yada volvo olması gibi bir durum fakat imkansızlıktan brodway biniliyor. Hayaller honda gerçekler fuji şimdilik.
    Teknem deplasman tipi 4.65 fiber motorum 15 bg o yüzden plane kalkamam sanırım. Fakat kanat takarsam bir yararı olabilir mi?

8. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Kanat nedir

9. asivolki

asivolki Aktif Üye

teknen deplasman tipi olmasaydı kanatla belki planeye kalkabilirdi. şu durumda kanatın fayda sağlayacağını sanmıyorum.

10. asivolki

asivolki Aktif Üye

burak bey kıçtan takma motor hırsızlığı baya artmış. forumdaki bir arkadaşın motoru çalınmış. motoru söküp eve götür bence. allah muhafaza çalınırsa adınıza çok üzülürüm.

vetburak35 bunu beğendi.
  11. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Yok hocam benim motor remote kontrollü sökemiyorum . Ben tekneyi karaya aldım römorkumla tekneyi eve götürüyorum.