Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

furuno fcv 587 mi, humminbird 1199 mu

Konu, 'Balık Bulucular ( Sonarlar ) Fish Finder' kısmında ayhan arıkan tarafından paylaşıldı.

1. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar. Balık bulucusu hakkında değerli fikirlerinizi almak istiyorum.

Gemlik körfezinde genelde 30-40m derinliklerde, bazende duruma göre 40-60m arası derinliklerde avlanmaya çalışmaktayım.
    Yakın bir tarihde minn kota riptide i-pilot link modeli gps trolling motor aldım. ve çapa derdinden kurtuldum diyebilirim.
    şimdi sıra geldi idare eder balık bulucumu değiştirip; işimi tam anlamıyla görecek kaliteli bir balık bulucu almaya...

aklımda iki model var.

humminbird 1199c HD SI GPS 1199.jpg

furuno fcv 587 furuno-fcv587.jpg

iki ürününde iyi özellikleri var. furuno kendini kanıtlamış ve kabul edilmiş bir makina.
    humminbird de sistemi genişletmeye ve geliştirmeye açık bir taban (altığım i-pilot ile bağlanıp entegre kullanılabiliyor)....
    ikisininde ekranı büyük ve ikiside 1 kw.

fiyat olarak; furuno 4500tl civarı, humminbird ise 6000tl civarı.

bu ürünler hakkında tecrübesi yada fikri olan vardır diye umut ediyorum...

1199.jpg
    furuno-fcv587.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Furunonun bu modelini kullanan tanıdığım var cok memnun tavsiye etti :)

Humminbird ün bu modelinde kampanya var birde benim i-pilot bu modele bağlanabiliyor.

Açıkcası sağlam gerekçelerim yok.

4. mfishing

mfishing Üye

Ayhan Bey;

Ben Furuno 587 aldım ancak sandalın bağlama kütüğü işlemleri bitmediği için henüz kullanma fırsatım olmadı. Daha önce kullandığım cihaz, iki cihazla da kıyaslanacak bir model değildi. Furuno ile ilk defa 5 sene önce yan sandalda ki arkadaşlarımız kullanırken tanıştım, geçtiğimiz senelerde de çok yakın bir arkadaşım aldı ve kullanıyor. Kendi paylaşımlarından sonra ben gözüm kapalı Furuno aldım.

Hummingbird'un kullanabileceğiniz otomatik pilot özelliği ve gps özelliği belki sizin tercihinizi etkileyecektir. Bireysel tecrübem olmasa da benim tavsiyem Furuno olacaktır.

Tercihiniz ne olursa olsun, sağlıklı günlerde kullanmanızı dilerim.

Saygılarımla..

5. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

en önemli kısım ayna ama biliyorsunuzki 1kw iyi bir ayna cihazdan daha pahalı.
    hangi cihazı alırsam alayım öncelikle paketin içinde gelen standart ayna ile kullanmak durumundayım.
    hem makina hemde iyi bir ayna alamam malesef.
    paketten çıkanlar genelde 600lük dar açılı oluyor. ileride 1kw geniş açılı iyi bir aynada alıcam kısmet olursa.

bende furuno dan şaşmayı düşünmüyordum ama bu i-pilot alınca humminbird ün bu modeli öne çıktı.
    halen kullandığım lowrance elit 5 var ama tamamen boş bir cihaz. lakin humminbird 1199 hoşuma gitti diyebilirim.

slide2.jpg

6. bambam84

bambam84 Üye

Beyfendi,
    Belliki arkadasin kendine gore yeterli gordugu bir butcesi var. Bundan dolayi da kendisine cok iyi bir cihaz almak istiyor ve bu iki model hakkinda fikir sormus.
    Ille de Furuno yada ille de Chirp ozellikli cihaz alinacak bir kaideye yok.

Kimsenin ekonomik durumu kimseyi baglamaz. Konu begenmeyen cevap da yazmaz fikir de beyan etmez yardimci da olmaz. Bu kadar basit.

Burasi fikir paylasimi gorus alisverisi uzerine kurulmus bir platform.

OMER77 ve dusty35 bunu beğendi.
  7. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

hocam birkaç abimle gemlik körfezinde lüfer olduğu sürece lüfer avcılığı yapıyoruz. lüfer bittiğinde karagöz, çurpa avı yapıyoruz. zaman zamanda levrek denemelerimiz de oluyor.
    ama ben av çeşitliliğimi artırmak farklı taşlar, belki daha derinler, farklı meralar yada daha büyük balıklar, yemli av dışında farklı tarzlar üzerine çalışmak ve denemeler yapmak istiyorum.
    bunun içinde; ileridede değiştirmeye ihtiyaç duymayacağım iyi bir balık bulucuya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum ve bunun içinde iki kişi bir miktar bütçe ayırdık.

CHIRP cihaz humminbirdde var ION serisi. kullanan var gördüm iyi bir cihaz ama ION beni aşıyor fiyat olarak.
    1kw cihaz istiyorum çünkü bu sene cihazın borcunu bitirip seneye 1kw geniş açı ayna alabilirim.

sonarlar hakkında forumlarda okuduğum kadarının dışında pek bilgim yok ama çevremdekilerden duyduğum, balıkda gördüğüm kadarıyla tabiki akla ilk gelen furuno oluyor.
    ama humminbird'ün yenilikleri ve teknolojiside ilgimi çekiyor özellikle Sideİmaging 'i merak ediyorum.
    tabi bu sadece merak. sırf merakdan ötürüde başıma bişey gelmesini istemediğim içinde sizlere sormak istedim.

keşke humminbird 1199 yada yakını bir model kullanan biri değerlendirmesini yapsaydı. yada kullanan yokmu acaba :)

8. Seddülbahir

Seddülbahir Aktif Üye

Merhaba

Geçen gün balık bulucu mesajlara bakınırken sizin de mesajınızı gördüm, aynı fikirlerde olduğumuzu anladım, herkese bir merhaba diyeyim istedim.

Kısaca kendimi tanıtmak gerekirse,
    Adım Serdar, Karşıyaka'lıyım (her ne kadar Bursa'da yaşasam da..)
    Deniz Subaylığından ayrıldım, şimdilerde otomotiv sektöründe Ar-Ge bölümünde çalışıyorum. Ama denizden kopabilmek mümkün değil tabi ki..
    Neyse;
    Garmin Echo550C kullanıyorum FF olarak. Portatif olarak bağladığım aynası 500W'lık malum..Bundan önce de Furuno LS4100 vardı, bir sebeple satmadan evvel..
    Şimdilerde yine Furuno'ya dönüş yapayım istiyorum, FCV 587 gerek ekranı gerekse de KW gücü olarak benim de gönlümde yatan aslan.
    Ama diğer FCV modelleriyle bile arada epey bir fiyat farkı da var tabi ki..
    Ve bu fiyat farkı CHIRP cihazlara gelince arşa kadar çıkıyor. Bu da seni (en azından) beni aşar..

Bu veya benzer konularda sohbet olursa beni de davet edin :)
    Bursa'dan selamlar, saygılar
    Serdar Altınbilek

9. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

Minn kota aldıysanız humminbird size büyük avantaj sağlıayacaktır, haritadan bir derinlik kontürü belirleyip otomatik pilot'a bağlar sırtı yaparsınız ama eğer benim olduğum bölgede batıklar var ben batıklarda sırtı çekicem derseniz düşünmeden onix alın ve bana özel mesaj gönderin. Size neden onix almanız gerektiğini uzun uzun anlatırım.

Diğer bir taraftan humminbird lerde furunalarda olmayan yanal tarama mevcut. Bu özellik 50 metreye kadar yeni taşlar bulmak konusunda furunoyu ezer geçer! kıyas bile kabul etmez! sizde 30- 40 metrelerde avlanıcam diyorsunuz.

Düşünmek bile yersiz bana göre, 1199 alın yada batık avcılığı için düşünmeden onix.

10. devrimömer

devrimömer Üye

Merhaba, bu konuları okuyunca acaba azmı araştırdım diyorum. Şöyle açıklayayım bende bi balık bulucu almak istiyorum. 6,60 bi Fiber teknem var ve gökova körfezinde jiğ yapmak istiyorum. Bir iki yazı okudum furunoya karar verdim ve içlerinden bikaç modeli seçtim. En fazla 100 yada 120 metrelerde avlanırım diyorum. Seçtiğim Modeller fcv 587,fcv 627,gp 1870 olabilir. Bikaç firmayla temas kurdum
    .bekmarin ve balıkbul. Tabi dediğim gibi çok fazla araştıramadım ve belki kullanan, bilen yada firmalar hakkında bilgi sahibi olan varsa bilgi verirse sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler
    NOT :daha öncede bu sitede bu konuyla ilgili mesaj yazmıştım ama satın alma süreci bu zamana kaldı, tekneyi yeni alabildimde

11. devrimömer

devrimömer Üye

İyi akşamlar en azından yazdığım firmalar hakkında (balıkbul, bekmarin) bilgi sahibi olan varmı