Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gagalı sahtelerde aksiyon ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Aktif Üye

Merhaba..Su üstü sahtelerde bir sıkıntı yok onlarla iyi anlaşıyorum fakat şu gagalı sahtelere nasıl aksiyon vermeliyiz :confused:

Dün akşam ve önceki günün akşamı güneş battıktan sonra sayısız takip ve 3 defa saldıraya mağruz kalan su üstü sahtemle sonuca ulaşamadım. :(

Özellikle bir saldırı çok yakınımda oldu.Wtd aksiyonu ile gelen sahteme sol açıktan süratle hindi gibi kabararak :D gelen levrek sahtemle arasında cm ler kala vazgeçtiğini gördüm.Bir defada hamle oldu fakat takılmadı. :)

Hava tamamen karardıktan sonra dalarlı sahtelerime geçtim.Levrekler hala av peşinde, alttan suya vurup daireler çıkartıyorlar.Atlama falan hiç bir şey yok , kuyruk mu vuruyorlar napıyorlarsa artık :D

Asıl soruya gelelim :D Elimde Kendo 125 mm renk kodu 24 olan ve 13 no 95 mm olan sahtelerimle atışlarda yaptım fakat yine sonuç yoktu.Alttan geldikleri için takip varmı yokmu onuda bilmiyorum.

Çok ağır sardım.
    Hızlı sarıp, dur kalk yaptım.
    Hızlıca kamışı sol veya sağıma çekip boşluğu alıp aynı şekilde devam ettim.
    Değişik hızlarda sardım. :D

Su berrak, ortamda ışıklandırma var.Güneş tamamen kaybolduktan sonraki 1 saat.

Özellikle su üstü sahteme olan saldırılarda fark edip atlamıyorlar.Sahteleri balık artıklarınamı bulandırsam napsam kokusu sinene kadar. :D

Özellikle dalarlı sahtelere nasıl aksiyonlar vermeliyiz.Gündüz ve gece :confused:

Rastgele. :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    siz zaten denemeler yapmissiniz fakat cok yavas sarmak bazen sahtenin aksiyonsuz gelmesine sebep olabiliyor.
    Tavsiyem gun isiginda denemek istediginiz sahtenizin 2 metre uzaktan farkli aksiyonlarla nasil geldigini gozlemlemeniz.
    Onun disinda ben de sizin yaptiklariniz gibi aksiyonlar veriyorum sahtelere ama her sahteye farkli aksiyon veriyorum.

Plankton ve KalamA bunu beğendi.
  4. Plankton

Plankton Aktif Üye

Teşekkürler.Çok yavaş sarımda sahte aksiyonsuz geliyor aynen dediğiniz gibi. :)

5. around deep

around deep Aktif Üye

Rica ederim, ayrica kamisi yukari dogru dikiyorum bazen. Disliler kucuk baliklari kovalarken kucukler su uzerinden atlayarak kaciyorlar belki bir anlik yuzeye dogru yonelme o aksiyonu yasatir diye deniyorum.
    Bir yerden sonra da nasip isi, balik yoksa kendini atsan fark etmiyor :)

KalamA ve Plankton bunu beğendi.
  6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Çekim hızını değiştirin yeter. Çok yavaş çekince sahte merasim töreni yürüyüşüne geçer.

Yüzen ve çabuk yükselen sahtelerde de bazen çekmeye ara verin, yüzeye yükselmesi de balığın saldırmasını sağlıyor.

KalamA ve Plankton bunu beğendi.
  7. Plankton

Plankton Aktif Üye

Öneriler için teşekkürler. :)