Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Galata Köprüsü'nün şaibesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Serhat Alpaslan tarafından paylaşıldı.

1. Serhat Alpaslan

Serhat Alpaslan Üye

Bugün,kesinliği tam olarak bilinmeyen bir haber aldım... Galata köprüsü bir aya kadar ava yasaklanıyormuş... Üzülmekle birlikte bir garip düşünce sardı beni acaba gerçekten böyle olmalımıydı?
    En kısa ve en taze olarak bu sabahtan başlayayım ; dün geceden hevesle ve koca bir şevk ile başladığım balık hayaline sabah 5:30 gibi galataya yolculuga başladım gün ışımadan kendimi oraya attım ki bir de ne göreyim gerçekten hobisini gerçekleştirmek isteyen insanlarla dolup taşmış bile...
    Ama gözüme birşeyler çarptı o kadar insan boşta yer varmı dşye beklerken bu malzemeci denen menfaat düşkünü mü desem fırsatçı mı desem yoksa daha ağır hakarettemi bulunsam bilemiyorum ama adamlar bir kaç tane olta koymuş bunlar boşmu demeye kalmadan hayır gelcek var diyor ve uzaklaştırmaya çalışıyorlar ben gerçekten inanacaktım ki orda bir amca bana ; hiç bakma guzum bulamazsın para ile satıyorlar dedi ben o kadar sinirlendim ki bir ara içmden yemn ederim baba yadigarı yavuz16 ile kafalarına sıkmak geldi ama işte insandan sayarlar bunları da mapus damlarında çürürüz diye çekildim.. Velhasıl kelam köprünün durumuna onları gördükten sonra sevinesim gelmedi desem yalan olur ama sonra gerçekten ğönül veren dostlarımı, kardeşlerimi, büyüklerimi düşününce cok üzüldüm dilerim ki cenab-ı Allah'tan herkez ettigini biçer herkezn gönlüne göre verir...
    Bir ağaçtan bir milyon kibrit çıkar
    Bir kibrit bir milyon ağacı yakar.

vatos70, hakankul53 ve Mesut1903 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. CemalSz

CemalSz Üye

Köprüde balık tutmayı değil de şu malzeme satanları yasaklasınlar, hem köprünün altından alabileceğin takımı 2-3 katı fiyata satıyolar yem için 5 liralık hamsiyi pet bardakta taneyle veriyolar oysaki karaköyde ki balıkçıda 5 liraya bütün gün yeticek kadar yem alabiliyoken hemde yerleri işgal edip parayla kiralıyolar sanki babalarının yeri gibi.

Serhat Alpaslan bunu beğendi.
  4. senihcan

senihcan Daimi Üye

Benim en büyük temennim inşallah ispark gibi köprüyü paralı hale getirirler. Bir tane normal fiyattan takım ve yem satan bir yer olur. Tahtaları orayı işletecek kuruluş koyar , temizliklerini yapar ozaman her şey mükemmel olur. Ne uyuşturucu içeni kalır , ne dolandırıcısı ne kumarcısı ne takımcısı...

5. arifengin

arifengin Daimi Üye

Tabi ozaman birde oraya harami helali bilen isparkcilar bulmak lazim ogleden once kendime ogleden sonra belediyeye demicek cinstn .

6. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

her sene aynı muhabbet.
    bence bu ülkede hiç bir şey değişmez ;)

7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam her şekil şuankinden iyidir. 2tllik takıma 6 tl alıyor . 10 tane hamsiye 4 tl para alıyor. Tanesi 1 tlden teke satıyor vergi vermeden doluluğa bakmadan 1 takımcı 10 tane tahta koyup parayla yer kiralıyor. Bence ne olursa şuankinden iyi olur . Güya orada amatör balıkçılar var ama adamlar 48 saat durup 15 kilo balık tutup orada satıyorlar. Git al sarr kağıdını her şeyi yap ama bu adamlarda amatör balıkçılık belgesi bile yok. Hadi geçtim bu durumu köprünün intizama ihtiyacı var . Kumar oynatan yankesici dolandırıcı , torbacı en azından bunlardan bir nebze arıınır köprü...

arifengin bunu beğendi.
  8. gürbüz

gürbüz Aktif Üye

O malzemeci,simitçi,boyacı,dediğiniz zibideleri...tahtalarınıda bir yerlerine iliştirip,serin sulara atmak lâzım...
    Yıllar önce,bir akşam üstü,Eşim ile birlikte yaya olarak,Karaköy'den vapura binecez...Köprüyü bitirmemize 10 adım kala...Ayakkabi boyacısı seslendi Ateş varmı? Var diyerek çakmağımı uzattım...uzat ayakkabının tozunu alayım dedi...ben çakmağımı aldım...Gayrihtiyari ,adam firca salladı diye çıkardım 2 TL verdim...Sadakami veriyorsun diye hırlandı,hayvan oğlu hayvanı...Bende karşılik verince hapçısı otçusu sardı çevremizi kankileri...tahmin edersiniz...
    Hanıma,sen koş vapura dedim...Velhasıl canımızı zor kurtardık...
    Köprüye acil olarak bir tertip düzen şart...Yankesici,tinerci ne ararsan var...
    Polis ile Zabıta'da var ama onların başka işleri var...:)

9. arifengin

arifengin Daimi Üye

2 lira nedir harbiden ya sadaka mi veriyon adama .

trakonya79 bunu beğendi.
  10. zaad

zaad Aktif Üye

Doğada seni ısırabilecek canlılarla gözgöze gelmemek gerekir. Bunu bir tahrik, tehdit ya da teşvik olarak anlayabilirler. O yüzden siz siz olun; altgeçit , üstgeçit, köprü gibi yerlerde asla dilenci, tinerci, boyacı gibi vahşi yaratıklarla gözgöze gelmeyin; ne yapacakları belli olmaz.

11. melikşah

melikşah Aktif Üye

Bir gün gelecek İstanbul'da yeni yeni suçlar ve suç şebekeleri türeyecek, suç oranları daha da artacak,eskiden köyden kente göç vardı şimdi köylerde kimse kalmadı kentten kente göçler var. İstanbul nüfusu daha da artacak İstanbul il sınırlarını genişletmek ile yeşil alanları yok edip yapılaşmalar ile geçici çözümler fayda etmeyecek.
    Bir gün Amerika gibi olacağız eyaletlere bölüneceğiz galiba.
    Seksenler dizisindeki 46'lık basri gibi oldum :D

gürbüz bunu beğendi.