Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Galata ve Unkapanı Köprülerine Kaç santim

Konu, 'Sohbet' kısmında ozi tarafından paylaşıldı.

1. ozi

ozi Aktif Üye

Arkadaşlar Galata Köprüsüne ve Unkapanı köprüsünün korkuluk demirlerine Greenpeace'in buluşu bu balık boylarının ideal ölçülerini gösterir cetvellerden baştan sona kadar yerleştirilse ve balık tutan kişi elindeki balığın yasal boyunu bu cetvelden görerek öğrense, burdan yetişen ustalarda bilinçlense olmazmı. Greenpeace şehrin içinde birçok yerdeki bilboardlara devasa ilanlar vermekte. Bu konuda da bişeyler yapıla bilinir bence.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Yapılacak en iyi şey bence köprü üzerini tamamen balık avına kapatmak. Oradaki "etçilerin" balık boyu falan taktıkları yok.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu bence süper bir fikir.
    Tek sorun bizim yetkili merciilerimizin balıklara olan duyarsızlığı yüzünden köprü korkulıklarına ne kendileri bunu yapar ne de başkasına yaptırı. Belki orayı da reklam alanı olarak kullanmak bile gelebilir akıllarına.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu da çok doğru bir teşhis.

not: Arada bir oraya gidip avlanan duyarlı arkadaşlarımız da var mutlaka. Onları da ayrı tutmak gerek tabii.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bence böyle bir uygulama yapılsa adım gibi eminim ki en az yüzde 50 bunu okuyup belli bir süre sonra uygulayacaktır. Orada gerçekten heves etmiş gelmiş belki bilgi olarak yeni başlamış ancak bu işten çok keyif alan bir grup da var. Bilmemeleri ayıp değil bence. Şans verilse mutlaka farklılık olacaktır diye düşünüyorum. Et avcısı diye tabir ettiğimiz oraya herzaman her gün giden ve balığı satmak için tutanlardır bunlar da toplasan bir avucu geçmez.

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

Bence çok iyi fikir, ama emin olun o küçücük balıkları yakalayanların birçoğu zaten boy sınırlarını biliyordur.

8. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

genelleme yapmak istemiyorum ama gerçektende orda avlananların balık ölçüsünden yada limitlerinden haberdar olduklarını sanmıyorum,haberleri olsa bile uyacaklarını hiç düşünmüyorum..........

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

İnanınki ordaki bir sürü insan tuttukları balıklarının boyu hariç, herşeylerinin boyunu ölçmek için kullanırlar o cetvelleri.:D:D:D

10. ozi

ozi Aktif Üye

Kamışı eline alanın ilk gittiği Karaköy-Galata değilmi, İstanbul için tabi. Bir kaçı da olsa balık boylarını öğrenmesi başarıdır bence.

11. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Köprünün demirlerine sticker olarak yapıştırılsın. Ama yine söyleyeyim bir faydası olacağını sanmıyorum.

Konumuz değil fakat köprünün balık avına kapatılması için kampanya yapılsa hiç de fena olmaz. Sebebine gelince mi ? Bugün yine öğlen yürüyüşümde köprüden geçeyim dedim manzara şu; etraf pislik içerisinde, yerlere dökülen balıklı sulardan dolayı leş gibi bir koku (yazın iyice çekilmez oluyor), pet şişeye işeyip yolun kenarına döken koskoca herifler, tehlikeli şekilde olta sallayanlar, serçe parmak boyunda istavritlerle dolu kovalar vb. üstüne de orada devlet malını kiralamaya kalkan çakallar da olunca bence artık bu işe bir son vermek gerekiyor.

Alnının akıyla gidip limit dahili balığını tutan ve çevreyi kirletmeyen amatörleri tenzih ederim.