Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

galatada çalışmak için yemli takım malzemeleri

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında doguist tarafından paylaşıldı.

1. doguist

doguist Yeni Üye

Arkadaşlar ben bugün üye oldum.Böyle bir forumun olduğunu görünce kendimi yalnız hissetmemeye başladım ve balık sevdam gerçekten perçinleşti. 2 aydır bu işle uğraşıyorum.Galata köprüsünde yemli takımla çalışmak istiyorum. Çinekop ve istavrit takımlarını kendim yapmak istiyorum.İğne ve misine ölçüleri konusunda kafam karışık.İstavrit için 10-11-12 numara diyenler var, çinekop için 4-5 numara.. Ne yapmalıyım? 15 mm, 20 mm, 25 mm misinelerden alayım ve 4 numara (çinekop için) 10 numara (istavrit için) alayım diyorum.Ne dersiniz. Kafamda bir başka soru daha var..Mesela bir bedene 4 numara 10 numara 11 numara 12 numara iğnelerden birer ikişer taksak olmuyor mu? Yani diyelim 4 numara iğne için kösteği 30 mm yaparım, 10-11 numara iğne için 15 mm köstek kullanılırım..Yeni olduğum için kusura bakmayın yani aynı takımda farklı iğneler çalışmaz mı merak ediyorum?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BS Okuru

BS Okuru Misafir

valla çinekop için mantarlı takımk kullanıyoruz 2 tane 3lü mantarlı takım 3 tl gibi istavrit için ben 0,20 beden 0,15 köstek çapraz iğne yapmayı düşünüyorum yemli çapraz veya çember iğne iş yapar gibi duruyor 10 ve 11 numara olabilir....
    çinekop takımda mantarları kendim yapıyorum

4. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Aramıza hoşgeldin. Sorduğun sorular ile ilgili çok konu var. Takımlar ile ilgili başlığın altın biraz gezersen bütün bilgiler detayları ile var.

Rastgelsin, keyifli forumlar dilerim.

5. doguist

doguist Yeni Üye

çok teşekkür ederim..konu başlığı olarak aradım ama bulamamıştım.biraz ayrıntıları okursam satır aralarında aradığım soruların cevaplarını bulabilirim diye düşünüyorum..