Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Garmin Echo 550c Balık Bulucu hakkında bilgi.

Konu, 'Garmin Balık Bulucular' kısmında Ahmet R. ÖZDEMİR tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

Garmin Echo 550c Balık Bulucu hakkında, değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlarım + ve - ler olarak şimdiden bilgileriniz için teşekkür ederim,

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ahmet R. ÖZDEMİR

konu günceldir, bilgisi olan yada kullanan arkadaşlarımın değerli düşüncelerine ihtiyacımız vardır, şimdiden teşk

4. heraktitus

heraktitus Üye

Selamlar,

Garmin 160 C kullandım memnundum. Fakat işleri biraz ilerletmek için bu sene 550C aldım. Size su üstündeki performansından çok fazla bir şey soyleme şansım yok. Zira portatif olarak kullandım bundan dolayıda tam performans çalıştığına çok inanmıyorum.

Kıç aynada vericinin olmasını çok seven bir insan olmadığımdan, tekneyi delmeden o vericiyi bir şekilde sandalın için kullanmak istiyorum. Bunun için "case" habir edilen tekne için aparatlar ve sıvılar var. Bunlar sayesinde içeride çalışabiliyor. Bende bu aparatları temin edemediğim için şöyle bir mantık yürüterek livarı su doldurdum ve livarın içine boştan sallandırdım. Demirde iken dip derinliğin gösterdi. Aynı zamanda altımda ufak balıkları iniş çıkışlarını gosterdi. Bunun uzerine bende seyir esnasında livardan denemeye çalıştım. 10 mile kadar sorunsuz dibi kesintisiz olarak gosterdi. Ama ne yazık ki dip ile yüzey arasında hiç bir şey denk gelmedi. Hızımı 15 doğru çıkartmaya başlıyınca dikey çizgiler kaybolmaya başladı. Bunun sebebi olarakta vericinin sabit olmaması diye dusunuyorum. Şuan livar içi bir montaj düzeneği hazırlıyorum. İnşallah bu şekilde verimli kullanacağımı umuyorum.

Modelin bana gore artıları
    + Ekranın kablo bağlantılarına müdahale etmeden çıkabiliyor
    + Garmin'in menulerinin içinde genelde kaybolursunuz. Biraz menuler Raymarine çakması. Eski modele gore daha kullanışlı.
    + Dual Frequency 200 ve 77 hz çalışabiliyor.
    + Garmin 160 da güneş parlama sorunu çekiyordum. Bundan şu ana kadar boyle bir sorunla karsılasmadım. Aynı zamanda 160 çalıştıkça içten buhar yapıyordu. 1 Saatlik açık kalma süresinde boyle bir şey yapmadı. 160 ilk çalıştırmada bile yapmıştı.

Eksi Yönleri
    - Kitapçık aleti tanıtıyor ama püf noktalarına yada ne nerede kullanılır şeklinde bir yönlendirme yapmıyor.
    - Türkiye web fiyatı 1.900 TL Ben Nisanda 600 TL ye yurtdıişından aldım. Gavur bunu son kullanıcıya 600 TL ye satıp kar ediyor ama bizim insanımız bunu
    1.900 e satıp nasıl kar etmiyorum diyor bilemiyorum. Devlet mi çok kazanıyor, getiren, mi satanmı artık bilmiyorum ama bunu bu fiyata alacak insan için buyuk yük gercekten.

Bir iki gune monte edicem. Eğer anadolu yakasında iseniz görmek isterseniz bilgi vermeniz yeterli. Satın almadan once eğer kontrol etmek yada nasıl çalıştığını gormek isterseniz.

Livar içine monte aklıma şu videodan geldi:
    Installing a Lowrance X-4 fish finder on a kayak with in-hull transducer - YouTube

Saygılar

5. Ahmet R. ÖZDEMİR

iyi günler selçuk bey,

ilgi ve alakanıza teşk ederim öncelikle yeğenim almanya'da bir elektronik marin firmasında mühendis o bana almış bundan ayın 27 gibi burda olucak dediğiniz fiyata yakın gerçekten ya devlet yada satıcılar kazanıyor neyse maltepe'de müsait bir zamanınızda görmek isterim tekrardan teşk ederim saygılarmla, tel numaranızı yazarsanız iletişim kurarım

6. heraktitus

heraktitus Üye

Bağlantı sistemi esasında çok basit.

Aletin arkasında 3 adet giriş var. Power / Speed / Transducer. Kutu içinde power kablosu ve verici (Transducer) geliyor. Power kablosunun bir ucu soketli bu kısım alete takılıyor. Obur tarafında iki çıplak kablo var. Bunların kırmızı olanı arti siyah olanı eksi. Bunları akuye baglıyorsunuz. Eğer devamlı teknede bir aku bulundurmuyorsanız alacağınız 9 Amp lik bir aku ile tahminimce yarım gun çalıştırabilirsiniz. Vericinin bir tarafında teknenin arkasına bağlanacak aygıt mevcut obur tarafında ise bir soket. Soketi alete taktığınızda ve vericiyide uygun yere monte ettiğinizde alet çalışmaya hazır.

Eğer akünüz olmadığı için 9 Amperlik aku ile kullanırsanız ve bunun yetmemesi gibi bir durum olur ise yanına bir tane 9 Amp. lik motorsiklet akusu ekleyip sureyi iki katına cıkartabilirsiniz. Daha sonra bu akuleri evde şarj edebilirsiniz.

Kolay gelsin. (Ozelden mesaj yazıcam)

oz0735 bunu beğendi.
  7. Atilla DOĞAN

Atilla DOĞAN Yeni Üye

vay acemı balıkcı sen kenara cık usta kıyı balıkcı barış gelıyor .gelde sana kıyıdan nasıl balık tutulur sevgilerimle abim

8. heraktitus

heraktitus Üye

Akşam konsol montajını ve kablolamayı yaptım. Daha sonra mendireğin dışına çıkarak biraz deneme yaptım. Tesadufen altımdan o ara ufak bir suru gecti. Buda livardan verimli çalışacağının ilk belirtisi. Sabitledikten sonra daha da iyi olacaktır.

Diğer fotoğrafta aleti ustunden çıkardığınızda kalan ayak gozukuyor. Siz kablo sök tak ile hiç uğraşmıyorsunuz goruldugu uzere.

EK: Resimler benim bilgisayarımda duz çıkıyor ama neden forumda yan cıkıyor anlamadım. Tekrar ekledim

Ekli Dosyalar:

9. Ahmet R. ÖZDEMİR

vay atilla kardeş size yetişmek nerde biz sizi gördük boğaza kardeşim maşallah :)

10. Ahmet R. ÖZDEMİR

açıklamalarınız için çok teşekkürler selçuk bey,

aykut kilitcioglu bunu beğendi.
  11. Ahmet R. ÖZDEMİR

ilginize teşk gerçekten sağolun