Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gece at cek icin tavsiye

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında ünsal koptur tarafından paylaşıldı.

1. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

hava karardiktan sonra makarayı sarma hızımız nasil olmali ben kendim normal ve normalden hizli sariyorum acaba gece oyuzden mi balik tutamiyorum cevremde takip ettigim kisiler yavas sariyo buende mi yavas sarmaliyim birde makaranin 40 lik 50 lik 60lik olmasi sarma hizni etkiliyormu mantık olarak etkilemesi lazm

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tomy77

tomy77 Aktif Üye

makinenin devir sayısı ve kafa büyüklüğü sarım hızını etkiler kısacası bir tam turda sardığı misina miktarı ,sarımı sadece maket balığınızın orjinal aksiyonunu yakaladığınız andaki minimum hızınızdır daha üstüne çıkmayanız veya altına inmeyiniz..

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Levrek sürati sevmiyor, o yüzden daha yavaş sarmak işe yarar.
    Lüfer hızdan hoşlanır, o yüzden de daha hızlı sarmak işe yarar.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Saniye de 1 kez makine kolunu çevirmek kafidir.

6. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

yavaş ve duraklatarak ara ara hızlandırarak çekersen iyi sonuç alırsın:)

7. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Değerli hemşerim...ben gündüz gözüyle çok defe şahit olduğum bir olay var...Levreğin benim sarış hızıma yetişemeyip , saldırgan bir şekilde hızla takibini çok gördüm....bu esnada tek yaptığım şey sarma işlemini bir an durdurmaktı. Durmamla balığında maketi ısırması aynı anda oluyordu... Yani göre göre çok levrek tuttum... Bu işte şunu anladımki çokta hızlı olmanın anlamı yok ( lüfer hariç) Ama aşırı yavaşta sarmam..gece kendi adıma normal bir sarım hızı tutturuyorum....sahteyi arada çok hızlı sarmakta gerekiyor...öncelikle dalganın sahteyi önüne katıp savurmaya başladığı anlar... bu durumda iki yol izlerim ..ya çok hızlı sarar dalganın sahteyi boşa çıkarmasına izin vermem..yada...dalganın gerisinde sahte kalana dek durur ve hemen boşluğu alır devam ederim... uluç kardeşimin devir / vites tavsiyeside çok hoş olmuş...sanıyede 1 tur :) mantıklı yani... Bu arada hafta sonu senın usamı leri temın ettiğin balıkçı ile tanıştım...MAVİ YENGEÇ... ayrıca meranada baktım oldukça güzel ... rastgele...

8. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

Verdiğiniz bilgiler icin tesekkurler hergun yeni biseyler ögreniyorum balik yakalayamayinca yeni bilgiler ariyorum :) ögrenmek guzel sey ilk basladigimda balik tutamayinca kosa kosa rapala almaya gidiyordum ama artik daha dikkatli davraniyorum birde şu balik suyunu havasini yakalayabilsem tam olcak galiba birazda su ruzgar dalga zaman hakkinda bilgi istiyorum karadeniz icin

9. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

Murat abi imkansizliktan bu meralarda takilyorum :) pazar gunu telef oldum 5 saat ugrastim tik yok aksamlari gdyorum bise yok sonra haber geliyo falanci 4 kg lik almis 3 kglik almis :) olatayi kapip kosuyorum ama yok biraz sans lazim oda bna 1 kere geldi 1.5 ay önce sezonun acilisini 2 saatte 20 tane levrek hemdegündüz saat 10 da usaminin farkini orda kesfettim yanima cagirdigim bi abimiz toplam 5 tane aldi ben 20 tane bidada öle bi sans gelmdi ohafta tek tük balik yapti ama simdi isler kesik

10. Volkan

Volkan Daimi Üye

Bence levrek için ideal sarım hızı normal tempoda yürüyüş hızıdır ki bu da saniyede 1.5 metredir, ama BENCE.

Sahteye saniyede 1.5 metre yol aldırmak için 40 kafalık bir makineye ortalama 2 tur attırmak gerekir, bu da 6.0:1 devirli bir makinenin kolunu saniyede 1/3 tur çevirmek anlamına gelir.

Bunlar tabii ki çok kitabi değerler, birebir tutturmak çok zor. İçinizden 3'e kadar sayın ve bu sürede kola 1 tur attırın, zamanla eliniz bu tempoya alışacaktır.

Makinenin bir turdaki sarım miktarı sahteyi çekiş hızını etkiler, genelde kafa büyüdükçe sarım miktarı da büyüdüğünden, dolaylı olarak büyük makineyle daha hızlı sararsınız, şöyle ki;

40 kafa bir makinenin bir turda sarım miktarı ortalama 80 cm ise, 60 kafanın 100 cm'dir, bu da bir turda 20 cm fazla misina sardığınız yani sahteye 20 cm fazla yol aldırdığınız anlamına gelir. Çok önemli bir fark olmasa da göz önünde bulundurmakta fayda var.

11. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

birazdaha dikkat edecem bu konuda