Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gece avlarında dikkat edilmesi gereken çok önemli bir konu

Konu, 'Sohbet' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

dün akşam bile bile lades dediğim ve bir arkadaşımızın da bu duruma düşmemesi için paylaşmak istedim :) hayat çok pahalı ve bir heva ve heves kadar olabiliyor
    vardiyamın bitmesini beklerken açılan dost sohbetleri yayla köylerinde yaşayan iş arkadaşlarımın alabalık hikayeleri boy kadar balık resimlerini görünce :D iyice aşka geldim zaten balığa gitmediğim 3 gün olmuştu iyice sıkıştırıyordu beni :D işten çıkar çıkmaz limana geçtim biraz karides topladım bir kaç yengeç buldum sepete ekledim :D (bu aralar çok fazla alışveriş yapıyorum ) hemen eve gelip net i yokladım dostlarla sohbet edip iyi dileklerini aldım :D torrikçi abiyle konuşurken bu av sana abi dedim
    hay arkadaş dedik te ne tutalım şimdi ;
    minekop ve güzel eşkine merası olduğunu bildiğim bir yere geçmek istedim dere yatağı değişmiş sular ikiye bölünmüştü oraya olta atabilmem için dere ağzına yaklaşmam gerekiyordu derenin debisi çokça yükselmiş gökyüzü yıldızlı olduğu için korkmadan yanına yaklaştım oltalarımı kurdum tezgahları açtım hemen spin oltama sarıldım haliyle :) hafif dalga çıkmıştı bu iyiye işaret hareket varsa bereket olur dedim ama bir an ayağımın altındaki kayalar akmaya başladı :eek: tüm takımlar kurulu ve sadece 5 10 cm akıntı ile arasında kot farkı olan bir yerdeydim :( derenin seside birden değişti der içinde yürüyen taşlarda ayrıca korkuttu :eek: derhal spin takımı güvenli bir yere taşıdım ve diğerlerini toplamaya başladım felakete ramak kalmıştı ama farkında değildim saat 4 olduğunda derenin az önce benim olduğum yerden geçtiğini gördüm benim üstümde yıldızlar olsa da yaylara basan yağmur dereyi coşturmuştu :eek: bastığım taşların tümü artık denizin içinde idi sonradan aradaki bent te yıkıldı ve baraj gibi biriken gölet denize hızla döküldü şükür ki kopan takımdan başka zaiyatım yok o saatten sonra orada balık tutulacağını sanmadığım için eve malup bir şekilde döndüm yemleri aynı limana getirip boşalttım ve sıcak yatağıma hala ayaklarım üstünde gelebilmenin sevinci ile bir güzel uyudum taa ki güzel bir telefonla uykum bölünene dek :D :cool: arkadaşlar siz siz olun asla dere yataklarına sıfıra sıfır yaklaşmayın eğer baraj dan gelen dere değil ise sizin olduğunuz yerde hava açık olsa dahi yukarılarda neler olduğunu bilemezsiniz !

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aman dikkat et Hısır, önce Emniyet gelir :)

Sabah kim aradı acaba :D

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

HEr zaman sen balıkları yakalacak değilsin ya Hızır, bu sefer de balıklar seni yakalayacaklarmış işte.. :D

5. kefalci

kefalci Aktif Üye

Çok faydaı bir bilgi ,, her ne kadar kötü bir deneyim olsada ...

en azından bizler için b,r uyarı.. gözü pek olmamak lazım ..

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

şeref abi sabah aklıma takıldı o meraya düşseydim levrekler beni nasıl karşılayacaktı :D ahahahhahaa sülalemi yedin bee :D (ata demirel )in repliği geldi aklıma :D

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Geçmiş olsun kardeş , gercekten büyük badire atlatmışsın. Dikkate alınması gereken bir uyarı , tesekkurler...

8. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Geçmiş olsun Hızır kardeşim. Allah korumuş. Çok önemli bilgiyi yazdık aklımızın köşesine.

9. murat48

murat48 Aktif Üye

Allah korumuş diyelim sizi ve takımları.
    hani derlerya ava giderken tek başınıza gitmeyin , mümkünse bir arkadaşınızı da alın diye . Kulak vermek lazım bazen.
    Geçmiş olsun.

10. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

geçmiş olsun hızır,sakaryada da nehirin ikiye bölünüp ortada adacık olan yerlere dizlere kadar olan yerden adacığa çıkıp olta atmıştık balık çıkmayınca oradan ayrılıp yer değiştirdik ertesi gün o adacık yoktu,barajın kapakları ara ara açılıp su bırakılıyordu ve sular çok yükseliyor,eğer orada konaklayıp uyumuş olsaydık belkide şu anda yoktuk,böyle bir şey olacağını hiç tahmin etmedik,çünkü buranın yabancısıydık,dediğin gibi özellikle barajla bağlantılı dere kenarlarında ve derenin kabarma yani sağanak sonrası da çok dikkatli olmak ve gece gidilecekse böyle durumlarda kesinlikle uyumamak lazım,birde baraj ve dere kıyısındaki yar dediğimiz yerler çok çabuk kayma yapabiliyor

11. coredon

coredon Aktif Üye

Geçmiş olsun...