Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gece İstavrit Balığı Avlamak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında forkill96 tarafından paylaşıldı.

1. forkill96

forkill96 Aktif Üye

merhabalar bu gece 3de arnavutkoy tarafında olacagım acaba çapari ile avlayabılır mıyım birde şamandıra kullananları gordum acaba bunun artısı nedir yem kullanacaksam ne tur yem kullanmam gerekır teşekkur ederim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Murat Çoşkun

Murat Çoşkun Aktif Üye

benim bildiğim kadarı ile, geceleyin çapari işe yaramaz,
    onun yerine yemli yapmanızı tavsiye ederim.
    yem olarak midye,tavuk,karides kullanabilirsiniz.
    rasgele.

4. forkill96

forkill96 Aktif Üye

çok teşekkur ederim murat abi

5. twiggyramirez

twiggyramirez Yeni Üye

gece ışık alan yerler vapur iskeleleri, çay bahçelerinin önü vs balık yapıyor ama öyle 3lü 5li değil tabi tek tek de olsa geliyor. 10 luk kurşun parlak fosforlu vs çapari ile..

6. garuramon

garuramon Üye

selam ben kartal kıyıdan gece istarvit avlıyorum
    35 gr şamandıraya forsor takıyorum ,şamadıra ile stoper arası genelde 6 mt bırakıyorum (bu derinliğe göre değişir) yaklaşık 10-15 metre acığa atıyorum ve 20 gr kurşunla birlikte 10 lu çapari beyaz kanca yeşil floş takıyorum.hava karardıktan sonra yaklaşık gece 11 e kadar iş yapıyor.(gece 3.5 a kadar balık aldığımı bilirim)ortalama 1.5 ile 2 kg arası istarvit alıyorum.

7. BALIK

BALIK Yeni Üye

Gece istavrit yakalamak istersen en işe yarar olanı kuyruk altı dediğimiz tekniktir.0.10misine (2.5 metre) ucuna 11 numara muhtelif iğne ve istavritin kuyruk altını kesip bu iğneye yem yapıcaksın.3 ,4 tane fırdöndü oltanın kısmına (ağırlık yapması bakımından) çok ağır olmayan bir kamış makineyle at çek yaparak istavriti yemlik alabilirsin.Saygılar

Farketmemişim:)Konuyu açalı baya bir vakit geçmiş,ama olsun umarım bende yardımcı olurum bu konuda...