Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gece istavrit

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında OMER77 tarafından paylaşıldı.

1. OMER77

OMER77 Aktif Üye

s.a.

abiler bir kaç sorum var sizlere geceleri istavrit yakalamak biraz sıkıntılı oluyor bilirsiniz aklıma şöyle birşey geldi saçma olabilir ama :D bir livarın içine su geçirmez fenerlerden alsak koysak 3-4 tane livarı salsak suya sonrada başlasak ince takımla çalışmaya balık alabilirmiyiz değerli görüsleriniz için tesekkürler :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. aykut kilitcioglu

aykut kilitcioglu Üye

her turlu işıkla avlanmak yasaktır.amatör etiğe sığmaz.fransız wmc iğne kullan birde beyaz sim.bak balığa o zaman

coner bunu beğendi.
  4. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

lrf denemesi yap bence... her türlü güzel... şimdiye kadar sadece perşembe gecesi kaya balığı almış olsamda... (denemediim yerle alakalı sanırım )

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Olmaz o iş... o kadar para bayılacağına fenere filan git lrf takımı yap eğlencene bak. Kova doldurmaya çalışma eğlen bence.

coner, BlazenHK, blaze ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

Arkadaşlar doğru söylüyor ..bencede zevk mi balık mi ...tabiki zevk :))birde ava da kaçma şansı bırakmak lazım yoksa hep bana hep bana olmamalı..

OMER77 ve coner bunu beğendi.
  7. OMER77

OMER77 Aktif Üye

abi benim amacım farklı gece istavrit bana yem için lazım lüfer zamanında ayrıca tutacağım yer belli akıntı burnu yada kireç burnu bu bölgede gece istavrit yakalamak özellikle lüfer zamanı tam bir çile dediğin takımı ve daha nicelerini denedim benim kadar çapari köstek bağlayan yoktur ticari amacı olmayıpta benim gibi 0.06 köstek bağlayacak delide bulamazsın :D ama gece olmuyo abi.. bi zaman normal çapari takımın ucuna kurşun yerine zargana topu takıyordum 2 dk da 1 3-4 istavrit alıyordum ama oda gelmiyo artık :D

ayrıca merak ettiğim bi başka konu daha var bu gündüz lüfer avında kullanılan mantarlı takıma(dip takımı) istavrit yerine rapala bağlasak ne olur acabaa??

ensaraydin bunu beğendi.
  8. eylmz

eylmz Daimi Üye

Gerçek balık kadar etkili olacağını sanmam sonuçta o balığın etrafa yaydığı birde koku Faktörü var

9. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

Olmaz ömer olmaz, o canlı yem için dizayn edilmiş, ha denk gelir binde bir belki alırsın..ama canlı yem candır:)

10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Kireç burnu ve tarabya otel önünde lüfer sülalesi boğaza giriş yaptığında istavrit karakıyı olur rahatlıkla tutabilirsin. Gece kuyruk altı, beyaz silikon, yada gece çaparisi beyaz,pembe rekli atıp dipte hareketsiz bekletme yapabilirsin. 10 gramlık kurşun ile uzun ince beden yapıp kuyruk altı veya silikon en verimlisidir. (mikro kaşıkta kullanabilirsin)
    Rastgelsin.

coner, harbyteam ve Hasan79 bunu beğendi.
  11. enginson

enginson Daimi Üye

şeytan oltası kuyruk altı ile çok yakalarsın. çok ta zevkli oluyor. 4 metre makinasız bir göl kamışım vardı çok kolay yakalaması.

coner bunu beğendi.