Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gece Spinnig Avcıılığı İçin Yardım

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında yukselbulut tarafından paylaşıldı.

1. yukselbulut

yukselbulut Yeni Üye

Merhabalar Akdenizde Hatay/Dörtyol'da İkamet Etmekteyim.5 yıl içerisinde olta balıkçılığından,Zıpkın balıkçılığına geçtim.Rahatsızlığın nedeniyle 5 ay denize giremeyeceğim.Bu arada Spinning Kıyı avcılıığına merak saldım.Yalnız ondan 1 hafta önce yeni takımlar almıştım :(.Baktım yemli avcılıkta kıyıdan verim vermiyor at-çek merakı başladı.Genelde geceleri işim gereği saat 12de av yapmaktayım.Ben aldığım takımla hertürlü av yaparım diye düşünmüştüm ama iş öyle değilmiş.Attığım sahte 7 gr en fazla uzaklık 15 metre.Kurşun takıyorum sahte saçma sapan aksiyonlarla geliyor.Kurşunu çıkarıyorum gitmiyor.Rapala bedene sarılı geliyor.Hep bir terslik.
    Kullandığım Kamış: Protackle Sensei Teleskopik Kamış 150gr Atar 300 cm
    Kullandığım Makine:Okuma Safina Noir 55
    Makina Özellikleri:• AĞIRLIK : 390GR • BİLYA SAYISI : 5+1 ADET • ÖNDEN KALAMA • ALÜMİNYUM KAFA • ALÜMİNYUM KOL • DEVİR ORANI : 4.5:1 • MİSİNA KAPASİTE :0.30MM/380METRE
    Misina:0,34 Okuma Misina 9 kg Çekerli
    Ben bu takımla hangi avlar yapabilirim.Yardımcı olursanız memnun olurum.Teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Kamış ve makineniz anladiğim kadariyla beklemeli(yemli) av icin uyumlu. Spine uygun değiller. Ucuz yollu ise yarar spin takim kurmaniz faydali olacaktir. Veya agirligi biraz daha fazla sahteler alin diyecegim ama makine ve kamisiniz uygun olmayinca bosa masraf olmus olacak. İlk is takim sonra bir iki ise yarar sahte lazim. ;)

norsmen bunu beğendi.
  4. yukselbulut

yukselbulut Yeni Üye

Ben hayatım boyunca böyle bir av tekniği kullanacağımı bilmiyordum.Bu kadar zevkli bir av tekniği yoktur.Beklemeli av kadar çileden çıkaran bir av bende kırgınlığa neden oluyor.Balıktan soğuyorum sonra.Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

5. NRT75

NRT75 Aktif Üye

Merhaba, öncelikle atarı düşük (10-40 gr ) bir spin kamışı ve devri yüksek ve ağırlığı az olan bir makine almanı öneririm.

norsmen ve hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  6. adbakt

adbakt Aktif Üye

Spin güzel gerçekten, ama beklemeli avı arada harcamayalım :) Onun da yeri ayrıdır.
    Hele kahve, sigara, muhabbet, birlikte sabahlama olanakları varsa arada kamışın titremesi ayrı bir keyif haline gelir. Balığın durumuna göre spin'den daha verimli olduğu zamanlar da çoktur.

7. yukselbulut

yukselbulut Yeni Üye

Ben hayatımda ilk defa kamış kullanıyorum.El oltası ve zıpkın harici,Kamışı yeni icat ettim :).Normalde bir kıyı avcısıyım.Açıkta balıkta sıkıntı yok ama ben açığı sevemedim.Bir yandan tar tar teknenin sesi,Diğer yandan git git yol bitmiyor birtürlü alışamadım.Şimdi ben bu takımı en iyi nasıl değerlendirebilirim.Spin avı için %0 ihtimalmi :).Buna ince 0,16lık çekeri 5 kg bir misina alsam.Daha sonra remixonun double black serisinin 20-40 gr aksiyonlu 2 parça 180 cm kamışını alsam İş yaparmı.Makina aynı kalacak ama.

8. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Kamış minimum 240 olsunda misinayıda incelt gece avında birazda yavaş sar kullandıkça makina ihtşyacına sen karar ver daha bu işin başı daha sonrada sahte faslı başlıyacak geçmiş olsun

norsmen bunu beğendi.
  9. mrt55

mrt55 Aktif Üye

ben de bir süredir spin avcılığı yapıyorum. Avlarımın çoğu gece oluyor. gece avları için sahte seçiminde parlak ve canlı renkleri tavsiye ediyorum. beyaz sarı fosforlu yeşil gibi....

norsmen bunu beğendi.