Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gece Uzun Olta

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında medmarine2 tarafından paylaşıldı.

1. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Herkese merhaba;

Uzun zamandır kafama takılan ve geçtiğimiz yıllarda bir kaç gördüğüm, bir kaç kez de forumlarda okuduğum (sonradan bulamadım) gece lüfer için uzun olta konusunda bilgi sahibi olan var mı ? Yapan, yakalayan arkadaşlar takım bilgisi verebilirse çok sevinirim.

Dramalı bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Merhabalar,
    Balık gece liman kenarlarında veya belli taşlarda olur bunu iyi bilmeniz gerek. Yoksa boşuna zaman geçirmiş olursunuz.
    Ben gece zokada balık aldığımız yerlerde dolanıyorum bazende ışık bulunan liman kenarlarında dolaşıyorum. Balık gündüz canlıya geliyorsa seyrek nazlıysa gece uzun olta yapıyorum.
    Ayrıca daha dipte olduğundan ağır kurşun kullanmak gerekiyor, gündüz 100 gram ise gece 200 gram takıyorum. Beden boyu gündüz 5 kulaç gece ise 2,5 kulaç kalınlık 0.35 veya 0.38 kısa olması takımı rahat kumanda etmek için.
    İlk olarak yaprak ile bakıyorum rapala arkası veya kaşık arkası, eğer vurmuyorsa canlı zargana veya canlı istavrit ile.
    İğne boyu 2/0 4/0 arası yeme göre. Sürprizlerde olabiliyor ona göre hazırlıklı olun :)
    Pazar günü gece uzunda denk gelen bir balık ekleyeyim, rastgelsin.

2016-10-01-21-31-37 (1).png

coner, cemtrks, enesdurma ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  4. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

@Rapalacı Furkan açıklaman için çok teşekkür ederim. En kısa zamanda deneyeceğim. Balıkta çok çok iyiymiş.

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Rica ederim, Rastgelsin.

medmarine2 bunu beğendi.
  6. Bosix

Bosix Üye

Furkan nın bılgılerı cok acıklayıcı ancak deneysel balıkcılık denersenız fılan gece karanlık fosfor ıse yarar fikri lüfergiller de ters tepiyor benım fıkrım fosfordan uzak kalma mantıklı , tekne ıcın de ıyı bır ısıklandırma yaparsanız faydası olacaktır .

medmarine2 bunu beğendi.