Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçen yılki avlarımdan...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında dr.zeki tarafından paylaşıldı.

1. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Sabah beşte kalkıp, güneş tam doğmadan sahile varıp oltalarımı egenin soğuk ama serinleten suyu ile buluşturma özlemimim tavan yaptığı şu günlerde , eski avlardan kalan resimleri paylaşmak istedim. Daha önce paylaşamadığım için üzgünüm; ama bu yıl hergün takip ettiğim forumumuzda elimden geldiğince daha aktif ve katılımcı olmaya çalışacağım. yeni sezona dair hikayeleri ise bayatlamadan aktaracağım:)
    dikili temmuz 2010 - yem sülünes; boru kurdu, iğne 6-7
    bu mendirekten atçek verimli olur mu?
    haydarpaşa ilk kefal avım mayıs 2010 - yem kırmızı kurt- iğne 7-8
    geçen yıl bir zamanlar- Üsküdar- yem istavrit fleto, 200 gr.kurşun,

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel avlar, rastgele :)

4. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Güzel avlar. İstanbul ve Dikili'den raporlar gelecek anlaşılan. Rastgelsin.

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Zeki bey.Geçen sezonu iyi değerlendirmişsiniz.Kısmetiniz daim olsun..:)

O elinzde tuttuğunuz barbunmu?

6. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

teşekküler Hamdi bey, sağolun.

teşekkür ederim, elimden geldiğince..

sağolun, sizinde daim olsun. Evet barbun, haydarpaşa limanında bolca tutuldu geçen yıl. o avda mantarlı kefal takımlarıydı bir tane şans eseri tutulmuştu. sonraki takımla bol bol tutuldu.(mantarsız)0.14 köstek, 8-9 no iğne, kırmızı kurt.İlgilenenlere duyurulur. bu yıl hiç denemedim. Ama tutanlar olduğunu biliyorum. Bu arada resimlerde (dikili) çok anlaşılmasa da o mendirekten atçek verimli olur mu? ne tip sahte kullanmalıyım sizce?

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Dikilide güzel levrek alındığını biliyorum ama şu sıra durum nedir emin değilim..Ben Ayvalık ve Sarımsaklı bölgesinde avlandım..Ucuz bir sahte kullnıyorum ve güzel verim alıyorum.

Linkte bitmiş ama sahte bu..

NEON 21/ 115 MM PELICAN MAKET BALIK 7102021 | ARMER DOĞA SPORLARI AV MALZEMELERİ ve BALIK AVI MALZEMELERİ , AV BAYİİ

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

O mendrekte at-çek olmazmı hemde canavar gibi olur. Gördüğüm anda gidip at çek yapasım geldi ama bende bir tavsiye at çeke başlamadan önce merayı bir dinleyin nerede oynak oluyor nerede balıklar su üstünde hareket halinde oraya gibip orada deneyin. Bi de tek noktada takılı kalmayın gezin. Suya ışık tutmayın tabii bu arada.

9. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

o mendirekte hiç at-çek yapan görmedim.bu olmayacağı anlamına gelmez tabii. ben hep dip takım ile avlandım, taşlık, kayalık zemin takılıyordu.
    zargana, kefal tutanlar oluyordu şamandıralı takım ile. Hatta bir defasında 1 metre boyunda bir lambuka 10 metre önümüzde defalarca sudan zıpladı. bunu gören zargana ve kefalcılar balıklar kaçtı diyerek tası tarağı topladı. akşam güneş batarken el oltasıyla kalamar tutmaya gelenler olur; belki ben de bu yıl denerim.
    size sorum şu olacak; günün illa ki erken ve geç saatleri mi verimli olur, derinlik var (8- 10 m?) su üstü ve az batan sahteler dışında derin yüzen sahteler de iş yapar mı?. gece için önereceğiniz sahte var mı (catana 270 15-40 gr.) rapala max rap 13 FAYU? ya da daha hesaplı sahteler???

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Gece ve gündüz için aslında fayu yeterli diye düşünüyorum ama her at-çek işi ile ilgilenen kişinin havuzunda durması gereken daiwa saltiga laser sardine fg modelini de edinmelisiniz. Strike pro ve pelicanın da oldukça uygun fiyata ve canavar gibi iş yapan sahteleri var lakin çok geniş bir scala. Ben size bir kaç sahte öneröek isterdi lakin her denizde her sahte aynı verimliliği sağlamamakta.
    Pelican nitro 10.5 cm lik sahteler ve neon modelinin herhangi modelleri ayrıca Strike pro'nun da bir çok modeli iş yapar ama önemli olan sizin at-çek yaptığınız yerde ne tür yemler var? bunları bilip bu balıklara benzer sahteleri seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

11. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

teşekkür ederim; max rap bulamadım; kalmamış ama diğer sahteleri deneyeceğim.