Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçmişte yaptığım avlar Levrek 1

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Levrekspinner tarafından paylaşıldı.

1. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Bu foruma yeni katılım diyebiliriz zaman içerisinde yapmış olduğum avları sizlerle paylaşmak istiyorum ilk levrek avınla başlayalım.

Yakaladığım ilk levrekti heycanı bambaşka idi. Dostlarımla birlikte gerçekleştirdiğimiz levrek avı.

Avlağı şöyle bir inceledikten sonra atçek yapmaya başladık bir kaç atımdan sonra biraz ileriye gittim. Fakat rügarında etkisiyle sahte çok ileri gitmediği için tekrar ilk deneme yaptığım yere geldim su üstü ile tekrar çalışıyordum.Kıyıya 4-5 metre kala birden bir ağırlık çöktü takıldı bir yere diye düşünürken o arada balığı gördüm . Kıvrılıyordu suyun üstünde 15-20 cm lik bir balık gibi geldi.makinayı sarmayı denedim fakat makinayı döndüremiyorum ve çok zorlanıyordum çevirmekte. Balık gayet uysaldı hırçınlık çıkarmıyordu taki makineyi sarmaya çalışmama kadar balık iyice kıyılamıştı bu arada bir kaç kafa attı ki gerçekten ilk kez böyle birşeye şahit oluyor ve heycanım tavan yapıyordu . Makineyi saarmayı denemeyi bırakıp geriye adımlarımı hızlandırdım balıkta bu arada kıyıya iyice yanaşmıştı Çağrıda o arada balığın yanına vardı bir kaç denemeden sonra balığı eline alıp kaldırdığında ilk levreğimi görmüştüm. Hem ilk levreğim hemde ilk trofem ilk gördüğümde 15-20 cm lik sandığım balık yaklaşık olarak 60cm geliyordu.Sırayla herkes paşayı alıp bir fotoğraf çekiliyordu keyfimize diyecek yoktu.Sonrasında denemelerde bulunduk fakat deniz bize bugünkü değerli armanından sonra herhangi bir sunumda bulunmamıştı. İlk levreğimizin sevinciyle avlaktan ayrıldık.

Kamış : 240 Carmoran
    Makina : Okuma Safina Pro SPa-25 makine
    Sahte : rover 98 gr12

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selçuk,
    İlk levrek avının standartları yüksek olmuş.
    Umarım sonraki avların da bu standartların altına düşmemiştir.
    Her zaman rastgelsin.

4. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkürler zaman içinde onlarıda paylaşacağım