Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

geçtiğimiz ay silivri'de denk gelenler

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

geçtiğimiz 45 günlük silivri tatilimde (esaslı tatil oldu) alkol masalarından fırsat buldukça olta salladım. balığa ve alkole bıktım desem yeridir. hedef balıklarıma ulaşamasamda, hatırı sayılır trofe alamasamda (o mevkide gerçekten zor) çok keyifliydi. eklediğim fotoğraflar buz dağının görünen yüzü, kolaya kaçıp facebook üzerinde paylaştığım fotoğraflardan hazırladım raporu. keyifle okursunuz umarım :)

ilk olarak mırmırla başladım yazlıkta. bir hafta boyunca mırmıra doydum. yanında ispari haricinde balık gelmedi. boru kurdu kullandım, kurtlar tazeyse balık geliyordu. kurtlar birkaç gün beklediğinde itibar etmiyorlar.

sonrasında silivri limanında gece spinle levrek ararken sarıkanat alındığını gördüm. o gece tek balık alabildim canımda sıkıldı yanımda başka takım olmadığı için. patır patır balık geliyordu sabahlayan arkadaşların oltalarına. oturdum o gece onları izledim muhabbet ettim. ertesi günlerde de takımları ona göre düzenleyip gittim ve boş dönmedim hiç.

bir sabah rakı sofrasından kalkıp kefal tutacağım diye indim limana. fırından dumanı üstünde ekmeklerimi aldım. liman içi akvaryum gibiydi su tertemiz. çok iri boyda kefaller geçiş yapıyor fakat ekmeğe bakmıyorlardı bile. 2-3 adet kaçırdığım balık oldu boyları gayet iyiydi. genede fena sayılmaz yukarı aldıklarım. balığı görerek şeytan oltamla kandırmak oldukça keyifliydi. seviyorum bu balığın avını.

buda denk getirdiğim pavurya. şeytan oltamla gece görerek avladım. istavritin kuyruğunu kestim aşağıda kayaların arasında kafa lambamla gözüme kestirdiğim yavrunun önüne sarkıttım. yeme gelip çöreklendiğinde ise tasmayı vurdum ve bacak altından yakaladım. balık hikaye kalıyor gerçekten enfes lezzetli.

spinle levrek için gezdim bolca. havanın uygun olduğu zamanlarda kıyılar fazlaca yosun kaldırmıştı. sahte 5 metre çekemeden yosuna gömülüyordu her atışta. fakat inatla uğraştım çabaladım sabahlara kadar. sahteyle levrek işi bu sezonda olmadı. spin takımıma lüfer denk gelse onada razıydım ama olta attığım kıyılar anlatılmaz derecede kötüydü. kalkan içinde denemelerim oldu onuda beceremedim. önümüzdeki maçlara bakıcam artık.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Bundan iyisi Şam'da kayısı Hüseyin, tebrik ederim :)

Gelecek maçlarda da başarılarının devamını dilerim. Her zaman rast gelsin...

4. Melih

Melih Aktif Üye

Takım dasim tebrik ederim güzel süreç geçirmişsin:)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel avlar yapmışsın Hüseyin
    Tebrikler

6. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Eline sağlık güzel avlar olmuş.Tebrikler.

7. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

hELAL yoldaş on numara balıklar ellerine sağlık..O takımdan bende istiyorum haberin ola fazla fazla yap :D

8. cast14

cast14 Üye

tebrikler..
    muthış avlar..
    hersey var ne isteyelim ki daha...

9. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler güzel avlara imza atmışsın Hüseyin..
    Afiyet olsun..

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

teşekkürler abiler/arkadaşlar :rolleyes:

11. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Oldukça bereketli av olmuş. Maşallah. Spinle levrek de nasip olur inşallah. Rastgele.