Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geldi bahar ayları,gevşer gönül yayları..:)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ishak BALLICA tarafından paylaşıldı.

 1. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  [​IMG]
  [​IMG]

  Sevgili dostlar,içinde bulunduğumuz yaşam koşulları nedeni ile bir koşuşturmadır gidiyoruz.Zira büyük şehirlerin beton yapıları arasına sıkışıp kalmış bizler için baharın emarelerini bire bir gözlemleyip de yaşamak adeta imkansız gibi bir şey oldu.Yer gök beton binalar, asfalt yollar ile kaplı.Adına park dediğimiz göstermelik mekanlarda ise adını ve sanını bilmediğimiz bin bir çeşit ithal bitkiler ile dolu.Hani eskiden tüm evlerin bahçelerinde mutlaka bulunan bir meyva ağacı filan olsa; cemrelerin düştüğünü ve bahar aylarının ayağını salladığını göreceğiz.Pespembe çiçek açan bademler, bembeyaz gelinlik giymiş gibi donanan erik ağaçları artık çocukluk yıllarımızdan arda kalan birer görsel öğe oldular.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Ben ve ekip arkadaşlarım geçtiğimiz hafta sonu tüm bu güzellikleri yeniden görebilmek ve yaşayabilmek adına cuma akşamı çok da geç olmamak şartıyla, uygun bir saatte buluşarak düştük yollara.Balık-olta olayını sabah suyuna sakladığımız için, öyle hiç de acelemiz yok.Otobana girmeden yolda yavaş yavaş İzmir/Çeşme'ye doğru yol alıyoruz.Yem ve nevale işini de yolda bir yerlere uğrayarak kolayca hallediyoruz.
  [​IMG]

  [​IMG]
  Ne zaman ki şehir dışına çıkmaya başlıyoruz, ay ışığının aydınlattığı ortamda yol kenarlarındaki bağ-bahçe kenarlarındaki çiçek açmış badem-erik ağaçlarından gözlerimizi ayıramıyoruz.Yahu diyoruz hep bir ağızdan.Bahar ayağını sallamış da haberimiz yok.Doğa adeta yeniden doğuyor gibi.Her yer yemyeşil.Ve tüm kır çiçekleri açarak gelen baharı karşılamaya hazırlanıyorlar.



  Erdal kardeşimin yazlığına varınca hemencecik yarın sabah için istirahate geçmedik.Evin bahçesine birer sandalye ve masa koyarak başladık sohbete.Hava sakin, rüzgar yok denilecek kadar zayıf.Ama ortalık serin.Allah tan kılık,kıyafetimiz sağlam da üşümüyoruz.Sohbet eşiliğinde içilen birer kadeh içecek de zaten içimizi ısıtmaya yetti de arttı bile.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Saat gece 01,30 gibi saatlerimiz sabah 05,00'e kurarak az biraz istirahate çekildik.Sağa döndün,sola döndün, az biraz uyuklama derken zaman su gibi akıp geçti ve başladı cep telefonlarımızın alarmları çalmaya.Evet, yolculuk vakti gelmişti.Alelacele toparlanarak,elimize eşyalarımızı aldık ve doğru tekne başına yolladık.Ohoooo, Sevgili Kaptanım Ertaç hocam çoktan gelmiş de bizleri bekliyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yola çıktıktan sonra ilk durağımız her zamanki gibi hava aydınlanıncaya kadar iş yapan Kırma Mercan meramız oldu.Burada tavalık bir kaç balığımızı aldık.Hava aydınlanmaya başlamasına rağmen diğer balık türlerinden ses çıkmayınca başka bir meraya doğru yol aldık.Bu arada sabah inceden inceye esmekte olan rüzgar da kesildiği için,çapa atma gereği duymadık.Yani adına akış denilen tarzda av yapmaya başladık.Günün tek süpriz balığı Sevgili Mehmet kardeşime denk gelen bir adet Kırlangıç oldu.
  [​IMG]

  [​IMG]
  Bu arada zaman ilerliyor ve yavaş yavaş dönüş zamanı yaklaşıyordu.Motoru tekrardan çalıştırıp başka bir merada da oyalandıktan sonra sabah 06,00 gibi başlayan av güncemize, saat 12,00 civarı son vererek dönüş yoluna geçtik.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Bu av esnasında hepimiz yem olarak sülünez kullandık.Takımlar ise her zamanki gibi en altta kurşunun yer aldığı klasik 3 köstekli takımlar oldu.Bizlere denk gelen balıklar Mercan, karagöz,kırma mercan, hanos idi.En yakın zamanda dostlarınız ile birlikte çok daha bereketlisinin sizlere denk gelmesi dileği ile tüm dostlara rastgele.



  [​IMG]
  [​IMG]
  [DM]/xxyppp_balyk-avy-videosu-0053-ishak-ballica_sport#.UTWbF6LwmSo[/url][/DM]
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. Hamdi

  Hamdi Admin Site Admin

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.593
  Beğeniler:
  9.532
  Şehir:
  İstanbul
  Ne güzel başlık atmışsın İshak abi :)

  İnsanın kendini denizlere atasıgeliyor :)

  Güzel av olmuş tebrik ederim tüm ekibi..
   
 4. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili Hamdi, gerçekten de öyle değil mi kardeşim.Bahar gelince insanoğlunun içi bir nevi kıpır kıpır oluyor.

  Ne yazık ki, iş-güç gereği tıkılıp kalmış beton binalara.:eek:Halbuki dışarda baharın ayak sesleri duyulmaya başlamış da bizlerin haberi yok.

  Bizler de bu hafta sonu hazır yağmurlar ara vermişken yapalım bir kaçamak dedik işte.Çok daha iyisinin sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele kardeşim.:)
   
 5. YaşaR

  YaşaR Moderatör Yönetici

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.039
  Beğeniler:
  225
  Şehir:
  İstanbul
  İshak abi merhaba,

  Raporuna, fotoğraflarına, yorumlarına, kalemine ve yüreğine sağlık. Bu camianın en renkli kişiliklerinden birisisin. Forum ortamıda olsa senin gibi müstena insanlarla bir arada olmak çok güzel.

  Paylaşımın için teşekkür ederim, büyük bir keyifle okuyup, fotoğraflarına bakıp, videoyu izledim.

  Her zaman rastgelsin.
   
 6. night fisher

  night fisher Aktif Üye

  Yaş:
  53
  Kayıt:
  15 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  493
  Beğeniler:
  156
  Şehir:
  bursa
  Günün süprizi trofe!!! kırlangıç yavrusu(derviş),oldukça büyük mücadeleler sonucu yakalandı herhalde.Olmamış İshak bey,sizin gibi doğasever,kırk yıllık amatör balıkçılar,o güzelim yavruya kıyarsa,bırakalım mücadeleyi trolcülerle,bohçacılarla,tırıvırıcılarla ...
   
 7. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili Yaşar kardeşim, gönlünün güzelliğini satırlarına da yansıttığın ve güzel sözlerin için can ı yürekten teşekkür ederim.:)


  Evde ya da işte, internet başında olup da av özlemi çeken tüm kardeşlerime biz sabunluk'ların :p :pav esnasında yaşadığı güzellikleri bir nebze dahi olsa yansıtabildiysem ne mutlu bana.


  Tez zamanda dostların ile birlikte gönlüne göre avların denk gelmesi dileği ile cümlemize rastgele kardeşim.:)
   
 8. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili Fatih, yorumun için teşekkürler kardeşim.Mesajında yer alan kırlangıç ile alakalı olarak eleştiri mesajına gelince :

  Bu sene İzmir de bol yağışlı günler oldu.Seneler sonra nihayet eskiden olduğu gibi,hemen hemen her gün yağmur yağdı diyebilirim.Ama sağanak, ama ahmak ıslatan tarzında.:pO yüzden de pek balığa çıkamadık.:eek:Ben dahil her birimiz hep av özlemi çektik durduk yani.Geçtiğimiz hafta sonu nihayetinde hava müsait oldu da , bir av yapabildik.:)

  Kardeşim, eskilerin bir lafı vardır.Cemreler düşmeye başlayınca balık nazlanır/boyu küçülür derler.Ama doğru, ama yanlış bilemem tabi ki.:confused:Bu deyimi yaşı müsait olanlar ya da duymuş olanlar bilir.;)

  Bu av esnasında ilk başta kırma mercan meramızda av yaptık.Ama pek doyurucu olmadı.Oradan kalktık başka meraya gittik.Biz giderken hava kalmaya başlayınca çapa atma gereği duymadık.Eh burada da o arzu edilen ve gönülleri süsleyen kallavi balık vuruşlarını alamadık.Hep pıtır-pıtır tarzından zayıf vuruşlar vardı.:rolleyes:

  Saat sanırım 10.00 gibi filan olunca hava iyice yatmaya başladı.Yani hava kaldı bizlerin değimi ile.Emin ol aşağıya inen sülünez takılı takımlar, on dakika sonra geri çekince yemler aynen üstünde geliyordu.

  Yani balık yeme basmıyor bir türlü.Bizler ise bu esnada ne yapalım...:confused:Hımmm...:rolleyes:Ne tarafa gidelim filan diye ha bre fikir alış verişi yapıp duruyoruz.:)


  Aha bu esnada av partnerlerimden sevgili Mehmet kardeşime bir vuruş aldı.Tabir yerinde ise saf saf çekerken, gelen balığın kırlangıç olduğu gördük.Kırlangıç balığı hususunda bizlerin cahilliğini lütfen bağışla.Bu yörede bu balık o kadar çok nadir ki.Sanırım yaşam sahası değil bu taraflar.Adeta yok gibi bir şey.Senede bir ya da 2 defa denk gelir ise belki mucize gibi bir şey.Dikkat ettiysen resmen gözlerimiz onu adeta sevdik,dokunduk.inceledik.:)

  Ha, bu balığı alıkoymak ya da salma hakkı tabi ki de onu tutan arkadaşımın bileceği bir şeydir.

  Benim bu videomu ya da diğerlerini incelemişsen mutlaka benim küçük balık hususunda hassasiyetime tanık olmuşsundur.Adeta kaynana gibi dır dır eder, abi o küçük onu salalım der dururum hep.:)

  Olay bundan ibarettir kardeşim.Ben senin eleştirine saygı duyduğum için, olayın ne olduğu hakkında gerekli açıklamayı yaptım.

  Ama sen yine beni gırgır-trolcüler gibi aynı kefeye koyarsan yine de fikrine saygı duyarım.
   
 9. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.869
  Beğeniler:
  6.789
  Şehir:
  İstanbul
  İzmir'e gelmiş bahar, sayende gördük sevgili İshak.
  Güzel bir av olmuş.
  Tebrikler
   
 10. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili Şeref, bahar çoktan ayağını sallamış da haberimiz yokmuş bizlerin.Baharın müjdecisi kabul edilen bizlerin dağ lalesi diye ismini bildiğimiz çiçekler açmış da geçmişti bile. :) Senin anlayacağın ben bayağı bir ara vermisim tekne avlarıma.:rolleyes:Hafta sonu bu kısa kaçamak bana bayağı iyi geldi.Hiç bir şey denk gelmese dahi dostlar ile birlikte olmak bir ömre bedel.Hele elde olta olunca...

  http://traglor.cu.edu.tr/objects/objectFile/anemone_coronoria_2007_12_04.jpg
   
 11. sunny1403

  sunny1403 Daimi Üye

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  7 Kasım 2012
  Mesajlar:
  1.022
  Beğeniler:
  268
  Şehir:
  MERSİN
  Güzel bir av olmuş.Ekibi tebrik ederim.Afiyet olsun..