Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gele gele yine geldi hergele :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında korayb3406 tarafından paylaşıldı.

1. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Öncelikle amatör balıkçılığa gönül vermiş değerli balık sevdalılarına merhaba,

Sabah uyandığımda farklı avlaklardan gelen raporların verdiği gazla akşam için yemli av yapmayı kafama koymuştum. İş çıkışı yarım kilo istavrit alarak eve geçtim. Malzemeleri hazırlamak yarım saat sürdü. Akşam yemeği dahi yemeden koştur koştur meraya geçtim. Gittiğimde mera güzel istavrit yapıyordu. Hiç çapariyle uğraşmak içimden gelmediği için bir süre arkadaşın istavrit yakalamasını izledim. İstavrit gelmemeye başlayınca eşyalarımızı toplayıp her zaman ki yerimize geçtik ve oltalarımızı hazırlamaya koyulduk.

İlk atışımı yaptım ve ilk atış sonrasında yosun değerlendirmesi yapmak için oltayı topladım. Kabus o an başladı. Denizde fazla dalga olmamasına rağmen aşırı miktarda yosun vardı. Hayal kırıklığıyla yosunları temizleyip aynı yemle oltayı tekrar denize attım. Bir süre böyle geçti, gitti.

Arkadaşlarla verimli av günlerimizi yad ederken ''hop, hop senin oltaya bak, koş.'' lafını duyar duymaz resmen ışınlandım.:) Tasmayı attım, misinayı sarıyorum. Ağırlık gayet güzel, oltanın ucunda balık olduğu belli. Gerçi ağırlığın asıl sebebinin yosunlar olduğunu tahmin etsem de umut garibanın ekmeği.. Takım kıyıya yaklaştıkça bir beyazlık geliyor. ''Olum Koray, sonunda güzel bir rapor açmaya değecek yavru geldi işte.'' diyorum kendi kendime. Derken oltayı biraz daha sardıktan sonra gördüğüm beyazlığın peşinden balığın hareketini görüp beyazlığın poşet olduğunu anlamam uzun sürmedi.:agla::agla: Gelen balığı görme hevesiyle oltayı sarmaya devam.. Takımı sudan çıkarttığımda heyecan yaptıranın gelmeyesice gelincik balığı olduğunu gördüm. :acpsnr: :acpsnr: :acpsnr: Hayaller lüfer, gerçekler gelincik..

Gelincik bir süre kedilerin tacizinde kovada durduktan sonra saat 23:30 gibi avı sonlandırmaya karar verdik. Malzemeleri toparladıktan sonra gelinciği misafir ettiğim kodesten çıkartıp, özgürlüğüne kavuşturdum. Kedilerin nasibine de aldığım yarım kilo istavritten geriye kalanlar düştü.:)

Gelincik yüzünden uzun uzadıya rapor açtığım için ve sizi yorduğum için kusuruma bakmayın lütfen. Lüfer geldi de ben mi av raporunu yazmadım.:D:D:D

Bu da özgür gelinciğin misafirlik hatırası. Sizlere selamı vardı.;)

IMG-20160513-WA0000.jpg

NRT75, gelibolu, Adonis ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Koray
    İyi balık kötü balık yok..
    Her balık güzel, oltadaki hisleri aynı.
    Bize değerli gelmese bile biliyor musun o gelincik için özel sepetlerden yapılma avlama sistemi var bu ülkede. Şimdi balık azlığından olsa gerek kullanılmasa bile..

4. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Teşekkür ederim Şerif Abi, gelinciği sevmediğimi söylemedim. Sadece yaşadığım hayal kırıklığını belirttim. Bazen büyük kanca kullanıldığında bile kancayı tamamen yuttuğundan balığı sağsağlim suya iade etmek mümkün olmayabiliyor.
    Yoksa gelincik balığının musevi vatandaşlarımızın en sevdiği balıklardan olduğunu ve erikli yahnisinin çok güzel olduğunu bir yerde okumuştum.

5. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Ortada bir hedef balık varsa diğer misafirler bazen hayal kırıklığı olabiliyor :) Ama hedef yoksa, ne gelirse şansıma diyerek salladığınızda keyif veriyor. Bu akşam ben öyle yaptım. 1 saat kadar istavriti yokladıktan sonra liman içinde şamandıralı takımla gümüş avlayan arkadaşların yanına gittim. Çapariyi bıraktım hemen önüme... Gümüş, sardalya, mezgit bol çeşit :D Hepsinden ikişer üçer tuttum. Bir ara arkadaş sudaki oltasının kamışını tutmam için bana verdi yem ayarlayacaktı kendisi. 1 dakika geçmeden şamandıra batınca kaldırdım ki güzel bir zargana, bu akşam bol çeşit vardı :)

Geçenlerde eşkina avında ben de gelincik tutmuştum ilk kez. O zaman biraz da olsa hayal kırıklığı yaratmıştı çünkü hedef balık eşkina :) Bir kesim tarafından çok sevilen bir balıkmış.

korayb3406 bunu beğendi.
  6. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Balıksız bile olsa her gidilen av rapor açmaya değer bence. Rapor için teşekkürler... Bir sonraki avın trofeli olur inşallah...

korayb3406 bunu beğendi.
  7. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Mustafa Bey, dediğiniz gibi hedef dışı balık tamamen hayal kırıklığı oluyor. Dişli balık avı yaparken levrek gelse kabulümdür ya da levrek avında kofana..:D Geçen yıl mayıs ayında da eşkinaya gittiğimde 8-10 gelincik yakaladığım günler oldu. O zaman merak edip deneme amaçlı pişirmiştim, tadı da fena değildi.

8. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Teşekkür ederim Abdullah Abi, bir daha ki sefere inşallah.:)