Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gelibolu, Saroz Yardım Lütfen...

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Arutha tarafından paylaşıldı.

1. Arutha

Arutha Yeni Üye

Herkese selamlar...

Yaklaşık olarak 12 senedir kıyıdan tatlısu balıkçılığı yapıyordum arkadaşlar. Bu sene ise kıyıdan deniz balıkçılığı yapmak istiyorum. Biliyorum ki tatlısu balıkçılığı ve deniz balıkçılığı arasında dağlar kadar fark var. ( Birkaç deneme yapmama rağmen deniz balıkçılığında pek başarılı olamadım. ) Ben Bitlis te öğretmen olarak görev yapmaktayım. Temmuz ve Ağustos tatil aylarımı memleketim Tekirdağ/Malkara da geçirmeyi planlıyorum. Bu bölgeden deniz balıkçılığı yapabileceğim yerler Saroz ve Gelibolu civarları.

Asıl sormak istediğim Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde Saroz ve Gelibolu da gidebileceğim avlakları ve hangi balıkların avlanabileceğini tarif edebilir misiniz. Özellikle avlakları detaylı bir şekilde tarif ederseniz çok mutlu olurum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

4. Arutha

Arutha Yeni Üye

Bu bilgiyi okudum fakat sanırım bu bilgi tekne balıkçıları için verilmiş.

5. istavrit

istavrit Üye

Erikli'de gece kıyıdan mırmır avlayabilirsiniz ,şu sıralar güzel av vermeye başlar

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Gelibolu'da nerede olacaksınız.
    Bilinen en iyi avlaklar:
    Ece limanı, Kömür limanı, Büyük-Küçük Kemikli, Kabatepe'dir.
    Buralarda güneş batarken, geceleri ve sabah gündoğumuna yakın at çek denemeleri yapabilir ve levrek avlayabilirsiniz.
    Bu saydığım yerler yaz dolayısıyla aşırı hareketli olduğu için avcılık ister istemez kısıtlı olacaktır.
    Sakin bölgelere ulaşım ya dağcılıkla :D ya da denizden tekneyle olabilmektedir.

7. Arutha

Arutha Yeni Üye

Geçen sene Gelibolu Kabatepe yi denemiştim. Mimoza orman kampı sahilinden. Doğa yönünden harika bir bölge fakat öğlen başlayıp ertesi gün saat 11 e kadar devam etmemize rağmen mığrı dan başka hiçbir şey alamadık malesef ordan :)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Mevsim itibariyle yemli avlar açısından çoğu yer aynı olacaktır.

Bu nedenle de uygun saatlerde sahte balık ve silikonlarla at çek yöntemlerini deneyebilirsin

9. Arutha

Arutha Yeni Üye

Bakalım bu senede bir kez Kabatepe yi denemeyi düşünüyoum. Bir de Google Earth ten baktım Ece limanı da gözüme hoş gözüktü. İnş. oraya da gitmek kısmet olur. Öneriler için teşekkürler.

10. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

anzac koyunda bu acemiliğime ragmen 7 adet çipura aldım yaklaşık 300-400 gram. anzac koyu - büyük kemikli arası özel gunler hariç pek kalabalık olan yerlenden değildir prof. birisi gayet güzel avlanabılır