Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gençten sorular üstatlardan destek lazım.

Adı
aydın karaali
Ben lise 1 öğrencisiyim ve zaten uzun zamandan beridir gerek elle gerek oltayla bir şeyler tuttum.Ayrıca akvaristim de 200 lt tetra akvaryumum var, neyse şimdi konuya geçelim..
Bu yaz 2 kamış kırdım biri shımano catana diğeri de shekspıredi açıkçası hüzünlü zamanlardı.
Şimdi ise yine niyetlendim ortalığı kasıp kavuracaz inşallah :D:).

SORU1-Bende shakespeare 2520 040 makina var at çek için onu kullandım hep kuvvetliyim zaten ağırlığı sorun olmuyo fakat uygunmudur diye sormadan edemedim....
Soru2-Yeni kamış bakıyordum ve tam bana göre bir şey gördüm 3 18 gr atarı 210cm boy çift parça 65 tl dedi adam; bu fiyat segmentindeki ürünler beni memnun edebilir mi sizce ? almalı mıyım yoksa bütçeyi mi artırayım......
SORU3-Kamış alırken aksiyonu vs nelerine en çok dikkat etmeliyim...
SORU4-Sufix'in 0.20 mm lik duraflex monoflament misinası var bende bunu kullanan var mı yoksa değiştirsem iyi mi olur..
SORU5-Yukarıda adını belirttiğim misinaya sahibim ve monoflament misinaların suda gözüktüğü ile ilgili şeyler okudum ve balık gelmemesini bir an buna bağladım doğru mudur...
SORU6-Eğer soru 5 doğruysa florakarbon misina almak gerekecek sanırım bunu monte etmek için en az kaç cm beden gerekir? ve özel bir düğümü var mı ? yüzüklere takılmasını azaltmak için.
Soru7-Avlakta turna ve tatlı su levreği var fazla büyük balıkta gözüm yok 1 ve 3 numara arası kaşık veya silikon balık kullanmak istiyorum dükkandaki 2 3 liralık silikon küçük balıklar almaya değer mi ? iş yapar mı sizce?
Soru8-Tavsiye ettiğiniz özel kaşık veya marka var mı sahtelerde rapala da alabilirim belki yorumlara göre..
Soru9-1 ile 5 arası 10 tane kaşığa sahibim bunlar biraz paslandılar bunların pasını sökmek için bir yöntem var mı...
Soru10-Avlanırken sık sık kaşık değiştirme ihtiyacı hissediyorum bu yüzden klipsli fırdödü takıyorum bunu balık görüp tedirgin olur mu biraz uzun gibi oluyo kaşığı bağlayınca...
Soru11-Parlak renkler mi yoksa soluk renkler mi daha çok verimlidir sahtelerde...

Boyum 1.85 avlak KIRKLARELİ umurca göleti meraya sabah 6.30 gibi varmayı planlıyorum.Avlakta turna ve tatlı su levreği var.Suyun dibi otlu .. Ayrıca Bulgaristan'a gittiğimde akarsuda kefal için de kullanmayı planlıyorum ,bu bilgileri de vereyim dedim ne olur ne olmaz:)

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden kolay gelsin malum meraklı ve genciz ..
Üstatlara selamlar hepinize rastgele.

Son düzenleme:

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İlk cevap benden olsun anladığım noktaya değineyim...

Kamış boyunu biraz daha uzun tut. 2,40 tan az olmasın. Kamçılaması ve atış erimi daha iyi olur. Biraz daha bütçe ayırıp daha uzun süre kullanacağın daha kaliteli ürünlere bak. Hafif kamış daha az yorar, atar değeri meradaki balıklara kullanacağın sahtelere uygun olsun. Paslanmış kaşıkları küf çıkarıcı kimyasallarla temizleyip üzerinde herhangi bir kimyasal kokusu kalmayıncaya dek havalandırıp kullanabilirsin bence. Kefal için kaşık ve ya sahte kullanılır mı duymadım bilmiyorum yanlış yönlendirmeyim. Ayrıca güçlüyüm diyerek ağır makine alma sonuçta uzun süre at-çek yaparsan yorulursun.

Dargan

Aktif Üye
Adı
Hamdi
Kamış olarak ben tavsiye vereyim sana. Bir kere 350 üzerinde bir kamış olursa senin için daha iyi olur. Silikon küçük balıklar içinde sahte bir kaliteli rapala alırsan daha faydalı olur senin için. Ayrıca canlı yem,canlı yem imkanın yoksa başka türlü yemlere bak derim. Silikonlar ile benim bildiğim pek iyi verim alamazsın.

Adı
aydın karaali
Konu güncel abilerim hala daha bazı sorularıma cevap alamadım lütfen cevapsız bırakmayın beni selamlar rastgele ...
cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler..

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Konu güncel abilerim hala daha bazı sorularıma cevap alamadım lütfen cevapsız bırakmayın beni selamlar rastgele ...
Kıymetli kardeşim site içinde arama yap bütün konular mevcut.Her akıl vereni dinleme.
yoksa 3.50 kamışla spine başlatırlar adamı.
2.40 v systemle giriş yap.

Dargan

Aktif Üye
Adı
Hamdi
Kıymetli kardeşim site içinde arama yap bütün konular mevcut.Her akıl vereni dinleme.
yoksa 3.50 kamışla spine başlatırlar adamı.
2.40 v systemle giriş yap.
En iyisi bir havuz oluştur. Herkesin görüşünü al ve kendin karar var derim ben. Mesela Coner (Eşref) abimiz bana geçen gün tavuk göğsü ile balık alamazsın ne gereği var demişti. Başka bir abim de tavuk göğsü ile denizden seri çektiği balıkların videosunu attı. Ben denedim bende balık aldım. Ucuza yem öğrenmiş olduk. Tabi canlı daha güzeldir ama öğrenci için ideali öğrendim. Yani abimizin dediği doğru. Her akıl vermek değil de yardım etmek isteyeni dinle ama yinede aklına yatanı yap. Bilgileri biriktir ve bir göl oluştur.

Adı
aydın karaali
350 dedince bi garip oldum zaten öyle spin mi olur diye ne yazıkki taşıma sıkıntısı olacağı için 2.10 daha uygun gözüküyor daha yüksek bütçeli kamışlar da var ama atarları benim istediğim gibi değil ben küçük kaşıkları atabilmek istiyorum.Gördüğüm kamış iyiydi ama ucuz diye tedirginim sanki ama 40 liralık kamışla mücizeler yapan da var o yönden kafam karıştı birde misina konusunda bilgisi olan yok mudur acaba ........... cevap verenler sağolun hala daha cevap alamadığım sorular var...

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Turna ve levrek tatli suda su bulaniktir flurocarbon gerektirmez bence kullanirsanda bildiğim kadarıyla 30-40 cm kafidir birde kamış icin 2.10 az boyunda uzun en az 240 al derim bende senle ayni boydayim 270 alacaktim tasimaktan korktugumdan 240 aldim en ideali bencede birde daiwa fladen spro nun uyguna 240 dedigin atarda kamislari mevcut

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende Turna avı yapmaktayım bence 240 en ideali misine ip misine dene bence yoksa Turna ile mücadelede hüsran yaşarsın