Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gene mercanlar gene güzel kırmızılar 3 Haziran 2011 Kuzey Ege.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Bugünde sevgili Conta kaptan ile, sabah erkenden limanda buluştuk, denize çıkmayan bir biz kalmışız, Sivrice ustaları hepsi bizden evvel denize açılmışlar bile, bugün de marcana bakacağız, yem ılarak küçük kolyozlardan sevgili kardeşim Mercan Kenan'dan biraz kolyoz istedik ve yemlerimizi aldık, hemen meramıza yeni bulduğumuz bir taşımız daha oldu onuda CPS e işaretledik, bu gavur icadınada çok alıştık, ne yalan söyleyeyim eskiden böyle şeyler bilmezdik, ama eski bildiğim taşlarıda CPS satın aldıktan sonra hepsini işaretledim son mercan taşının numarası 145.......
    artık mercan taşı konusunda çok zenginiz....
    İlk başta uzun bir süre bekledik bir kaç taş gezdikten sonra kendi haline bıraktığımız teknemizden aynı anda Conta kaptanla beraber ikişer çok güzel mercanlar aldık, Conta kaptanın oltasına takılan eşek istavriti gerçekten çok güzeldi derken, iki mercan, hannoslar ve bir kaç kupez aldık, birazda yorulduk,
    Sizlere uzun zamandan beri Meran avlarımın raporlarını yazıyorum, artık marcan avlarıma bir süre ara vereceğim, yetti gari deditmemek istemiyorum, sizlere de her zaman güzel avlar dilerim, sevgiler, hoşçakalın. :):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    Güzel bir mercan avı daha işte.
    Her zaman rastgelsin.

4. Orhan Küçükbiçmen

Her zaman güzel yorum ve dileklerin için çok teşekkürler,:)
    sena da güzel avlar dilerim, hoşçakal Şeref kardeşim.:):):)

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Maşallah Orhan abi, yine birbirinden güzel mercanlar, sağlık ve sıhatle, herzaman rastgelsin.

6. hunter

hunter Daimi Üye

Ah Orhan abim ne kadar çok özledim bir bilsen. :)

Tebrik ederim,maşallah boş dönmüyorsunuz,ne güzel balıklar onlar öyle,Conta Baba'yla olan dostluğunuzda taktire şayan,Allah bozmasın Dost'luğunuzu,sağlık ve sıhhatiniz hep iyi olsun canım abim..
    Selamlar.

7. muhsin

muhsin Üye

Orhan abi, sizi ve Conta kaptanı tebrik ederim. Yine çok güzel bir av gerçekleştirmişsiniz. Umarım fazla ara vermezsiniz:) Çünkü raporları okuyunca tutmasakta tutmuş kadar oluyoruz. Size ve Conta kaptana çok selamlar. Nice böyle güzel avlar dileğiyle rastgele.

8. Orhan Küçükbiçmen

Teşekkürler sevgili Oktay kardeşim,
    Bu günlerde hergün mercan alıyoruz, mercanlarde gerçekten çok güzeller ve avıda çok zevkli, bazı arkadaşlar benim devamlı aynı balıkları tuttuğumu söylüyor, bizler emekli olduğumuz için yaşantımız teknede denizin üzerinde geçiyor, bu gün denizde ne varsa onu avlıyoruz, birde bşzler küçük avlarla da mutlu oluyoruz, ben balığı yemek için tutuyorum, ama bazı arkadaşlar sportif balıkçılık yapıyorlar hatta açık senizlerde 10 kiloluk balıkları tutarak bırakanları gördük, birde uzun olta ile sinarit avlayan usta balıkçılar var onlarında balıkları 10 kilonun üzerinde işte insanlar çeşit çeşit, ben tutuğum balığı yazarım, birde üstad falan diyorlar ben üstad değilim sizler gibi gayet normal boş zamanımı balık tutarak geçiren bir balıkçıyım, heee uzun zamandan beri hatta emekli olduğumdan beri teknem ile denizde balık tutaraım, bu yöreleri çok iyi bilirim hele mercan taşlarında birazda olsa ustalaştığımı söylerle amaaa hiç bir zaman ben en iyi balıkçıyım, ben en çok balığı tutan balıkçıyım demem, yanlış anlaşılmasın, ben denizde olmaktan ve ne olursa olsun balık tutmaktan mutlu olan ve emekliliğimi balık tutarak geçiren bir dedeyim. :):):)
    Sevgili Oktay kardeşim, bu sabah erkenden balığa çıkacaktım ama hava biraz esiyor ben de seninle sabah sohbetini tercih ettim, sana da güzel avlar dilerim sevgiler, hoşçakal.:):):)

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Ellerinden öperim Orhan abim, :) Sen tuttuğun balıkları bizlerle paylaşmayı ihmal etme, :) severek okuyor, yorumluyoruz raporlarını, daha öncede dediğim gibi, senden öğreneceğimiz çok şey var, Bursadan selamlar....

10. ismail18

ismail18 Aktif Üye

ellerinize saglık orhan abii cok güzel avlarr

11. Orhan Küçükbiçmen

Sevgili Mustafa kardelşm, bizlere böyle güzel dileklerin için sana kalpten teşekkürler, ben de sizleri çok özledim, senelerde geçse oluşturduğumuz kalıcı dostluklar hiç yıkılmayacaktır, Sivrice'den Conta kaptan'dan,ve benden sevgiler, selamlar, hoşçakal.:):):)