Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gerçek Balık üzerine kaplama yapan varmı?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan El Yapımı Sahte Yemler' kısmında hdfhdf tarafından paylaşıldı.

1. hdfhdf

hdfhdf Aktif Üye

Yapmak istediğim gerçek kefal balığının yüzeyini şeffaf bir malzeme ile kaplamak. Atçek için.
    Dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerekli. Uçuk bir fikir olabilir, fikirlerinizi ve tecrübelerinizi bilmek isterim.
    Birde şu düşüncem var gerçek kefal balığının resmini çekip yüksek çözünürlükte çıktısını almak ve bir şekilde yüzdürmek. Sahtelerin hiç biri gerçektekilerine benzemiyor.
    Yüzen elktronik balık fikirlerinizide bekliyorum. Asıl amacım bu:)
    Atçek Değilde At balığı çek olacak.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. wolf

wolf Aktif Üye

imkansız diye bir şey yok ama astarı yüzünü çok geçer..canlı yemle bırakma işi daha kolay olsa gerek..

4. hdfhdf

hdfhdf Aktif Üye

can yakmadan yapmak istiyorum. Sorun bu...

5. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Gerçegin milyarcası suda zaten var o şekilde bir sahte ile balık yakalama şansın sayısal lotoyu tutturma şansından daha az o yüzden sahteler biraz farklı nüanslardadır, amaç balıgın merakını arttırıp aksiyonla sahteye vurmasını saglamak, değişiklik fikrine de katılıyor denemeni tavsiye ediyorum

6. fatih_dogan01

fatih_dogan01 Üye

değişik bir yaklaşım ama tutarlı olurmu onu denemeden bilemeyiz balık öldükten sonra o esnekliği sağlayabilmen gerçekten çok zor olacaktır...koku olarak balığı cezbedebilr fakat suda ki slınımı gerçeği andırmayacak gib geliyoor...

7. nidya78

nidya78 Üye

Bu konuyu bende merakla takip ediyorum. Daha önce epoxy ile sahte balık yapan bir kaç kişiye sordum. Hiç birinden cevap gelmedi. Gümüş vb bir balığın üstü epoksi ile kaplanıp sahtelere alternatif yapılabilir diye düşünüyorum.

8. hdfhdf

hdfhdf Aktif Üye

Güzel fikirler bekliyorum...
    fatih doğan esneklik önemli değil, zaten atçek yapacağım önemli olan üzerinin şeffaf kaplanıp uzun süre kullanabilmek.
    nidya 78 epox olayı aslında olabilir ama gerçek balık üzerinde olmaz sanırım, foto olayı üzerinde epox olabilir. Uzun zamandır düşünüyorum resim üzerine epoxiyi zaman ve imkanlar oluşunca yapacam umarım:)
    cam rapala içine gerçek balık deneyen varmı?

9. janavar

janavar Üye

güzel bir fikir denemek lazım uzun zamandır balık mumyalama konusunu arastırıyorum ve kanaatimce balık ları deforme etmeden olan görüntüsüyle mumyalamak epoxi ile olur düşüncesindeyim ve bunu gercekleştirdiğim zaman sizin düşüncenizle ilgili fikirler ve deneylerde gercekleştirmiş olacağım. konuyu yakından takipteyim:D

10. nidya78

nidya78 Üye

Cam rapala da epoksiyle yapılıyor. İçine gerçek balık koyulursa tam da benim dediğim şey olmuş olur.

11. hdfhdf

hdfhdf Aktif Üye

umarım yaparsın ve bizlerlede paylaşırsın. foto üzerine epoxi olacak sanırım.

cam rapala polyesterle yapılıyor diye biliyorum belkide aynı şeydir dediklerimiz. balığı deforme etmezse yapılabilir. tabii cam rapalanın içinde çürümezse.. Cam rapala içine resim koymak daha iyi sanırım.

cam rapala yapan arkadaşlar nerdesiniz. fikri gelen yokmu.