Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gerlengeç köyü kumkent

Konu, 'Sohbet' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Kıymetli Dostlar Balık sevdalıları,

Babam marmara denizine kıyı gerlengeç kumkent tarafında yazlıkta yaşamaktadır, deniz olarak bildiğim kadarı ile marmara denizidir, ekseriyetle eceabat tarafından çardak biga tarafına geçerek köye ulaşıyoruz.

Siz değerli dostlardan öğrenmek istediğim, bu civarlarda marmaranın bu kıyılarında trofe diye adlandırdığımız orfoz lahoz grida sinarit gibi balıklar mevcutmudur ? neden soruyorum derseniz küçük bir fiber tekne almayı planlıyor lakin istavrit mezgit gibi balıklardan ziyade dişli tabir ettiğimiz balıklar hedeflenmekte o yüzden eğer hiç uğraşma derseniz iptal edeceğim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hawk17

hawk17 Aktif Üye

Sinarite denk gelme şansın olmakla birlikte loto hesabı orfoz,lagos(grida) malesef ki bulamazsın ama levrek olur..

4. TROFER

TROFER Aktif Üye

Deniz kumluk 4 tane olta attim yemli tik bile demeden yemler yenmis geliyor bos geliyor muhtemelen yengecler cok ilk basta kucuk balik sandim ama zannedersem yengec cok cunku yengec oluleri dolu sahil acaba bu yengeclerden kurtulabilmek icin gecemi avlanmak lazim yoksa olta seklinimu degistirmek lazim anlamadim gitti klasik 3 lu dip takimi atiyorum nasil bir duzenek hazirlasam acep ayni zamanda kiraca istavrit bile yok tuylu istavrit takimida denedim sanki denize degilde havuza atiyormusum havuzun dibindede profesyonel bir hirsiz caktirmadan yemleri kesip aliyor gibi ne yapsam acep ?

5. centetic

centetic Aktif Üye

Lagos orfoz grida imkansız. Sinarit de imkansıza yakın. Yalnız Google earth den bakarsanız batınızda kocabaş çayı karabiga tarafında denize dökülüyor. Doğunuzda ise gönen çayı tahirova denilen mevkiden denize dökülüyor. O deltalarda levrek alma şansınız var teorik olarak. Tekne almadan önce oraları karadan bir yoklayabilirsiniz.