Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gitti güzelim japon dostlarım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Slm arkadaşlarım, üstadlarım.

Her avımın peşinden direk size koşar raporumu hazırlarım. İki gündür çok düşünüyordum açayım mı diye.

Yeni bulduğum meraya bir akşam üzeri daha gittim. Her şey çok güzel di. Balık için herşey tamam dı, kaçışan zarganalara bakınca içim umut doluverdi birden. Tam zamanıydı, güneş sadece 3 parmak kadar mesafedeydi, artık yanları kızarmaya başlamıştı.

Barış kardeşimin "sen kıyamıyorsundur" demesi ile gaza gelip sadece farklı renklerdeki 3 adet aynı sahte ile av yapacaktım. Neticede balığın orada olduğunu biliyordum, çok uzağa atışlar yapabilen Daiwa'ları hafif çapraz atarak deneyecektim. Tam önümde denizin 30 metre ilerilerinde 4 adet kayalık sudan çıkmış halde suyu köpürtüyordu.

Birinci atışta daha sahte suya henüz düşmüşken kıyıdan epeyce uzakta arkasından kocaman bi silüet göründü, içim umut doluydu, biraz sahteyi nazlayıp oynaştırdıktan sonra balık oltanın üstündeydi artık. Aman Allahım bu nasıl bir öfke, sanki beni azarlayıp tartaklıyor, o koca gövdesiyle bana meydan okuyordu. Balık henüz kıyıdan uzaktayken harika anlar yaşıyordum, oynayabildiğim kadar oynayacak bu anı daha da uzun hale getirecektim. Niyetim balığı uzakta yorup kayalıklardan es geçirmekti ama kurnaz içimi okumuştu sanki. Derhal kayaya doğru yöneldi ve benimle arasına da 2 adet tepecik sokuverdi kurnaz! Misinanın kayalıkta sürtünmesi içimi gıcıklatıyordu, 0.20 misina bu denize göre değilmiş diye kendime söyleniyordum ki balık son bir hamle ile kıyıya paralel fişekledi, suyun üstüne doğru yaklaştı, balığın boyutu beni çook eskilere götürdü. O an o heybetli yüzgeçleri, açılmış galsaması ile "paşaların paşasıyım beni buradan almaya senin gücün yetmez" der gibi sert sert bakınıyordu. Ne yalan söyleyeyim bu boyda bir tane daha yakalamıştım ama hiç bu kadar savaşmamıştı. Balık kıyıya doğru dönerek son volisini yaptı. Misinamı kayaların üzerinden aşıramadım ve sonunda olan oldu, misina koptu.

Oltamı topladım moralim iyi miydi kötü müydü bilemediğim bir anı yaşıyordum. Sevinmeli miydim ,kopan giden sahteye üzülmeli miydim bilemedim. Hava karardı, artık güzel bir mavilik var. Biraz daha kendimi toplamak için kendime zaman ayırdım. Rahatsızlığım dolayısı ile anlık güç düşmelerim oluyor, kendimi de kontrol etmeliydim. Biraz dinlendim, hava ve deniz harikaydı.

Balık için aynı sahtenin limonunu deneyecektim. Netice de 3 adet vardı. Giden laser sardine limon ve laser hamsi misinamın taşlara sürten veya sürttüğünü düşündüğüm tümünü toparlayıp koparttım. Birdaha zedelenmiş misinaya güvenemezdim. Tahmini 70 80 metre misinayı boşalttım. Tertemiz, su görmemiş misinama klipsi bağladım, limonu taktım. Bu sefer daha sağa doğru gitti, akıntı yönü sağdan geliyordu. Avcının akıntıya doğru olacağını düşünüyordum, denizde büyük bir sessizlik vardı. Sadece köpüren su sesi kalmıştı veya adrenalinden kulaklarım sağır olmuştu :confused:

Birinci atışta kendime güvenimi sağladım, biraz sonra kıyıya çaprazlar başladı sürekli. Kayalıkların ardına düşürüp akıntı yönünde kıyıya doğru çekiyordum ki beni fazla bekletmedi. Bu da en az önceki kadar haşin bir balıktı. :D

Ne yapalım, bu gün ömrümün en pahalı avcılığını yapacağım ortadaydı. Kaçış yok, paşa ile mücadelemiz uzun sürmedi. Yine aynı şekilde yemi kapar kapmaz kayalıkları mesken tuttu. Makinadan gelen feryatlar beni zaten yeterince mutlu etmişti, "gideceksen git" dedim de "ama hiç olmazsa yemimi ver". :D

İçimden ettiğim dular hatim setimi tamamlamıştı :D İnsan bu kadar duayı işi için etse trilyoner olurdu. :D

Uzun süren çabadan sonra bu balık ta kayaların ardında kendini kaybettirdi. Bu sefer üzüntü tavan yaptı. Vallahi öyle moralim bozulmuştu ki hobim olan balık o an beni sinirden öldürecekti. Başıma emsalsiz ağrılar girdi, uzandım, bir müddet ölü gibi davranıp kendimi protesto ettim. :(

Elimde kalan bir tane sahte ile barış kardeşimin isteğini yerine getirecektim. O meradan ayrıldım, bu segment bana göre değildi. :D Takımım burası için tüy siklet kalmıştı. Kendi evime doğru yola çıktım. Yoldayken son anda bir daha denemeye karar verdim ve dereye indim. Artık makina da üstteki sarılı misina pek fazla değildi ama burası için yeterliydi, bir süpriz olmazsa buranın ebatlarına uygun bir hal vardı. Tek etken bu saatte hamsi çalışır mı? :D Burası Karadeniz ve hamsi çalışır her saatte.. :D

Netice de iki tane balık kandırabildim ama o gece benim balık avcılığımı sorguladığım, neyin peşinde gezdiğimi bir tokat gibi yüzüme vurdu. yakaladığım balıklar beni teselli etse de inanın o mücadelenin ardından bu ispendekler istavrit niyetine oldu ama olsun. Bu defa en pahalı ispendeği yiyecektim.

Aşağıda resimde yoldaşım motorsikletimi de bana göre uyarladım göstereyim dedim. Arkasına iki addet pimaş ile kasa ekledim, kasada güvenli bir şekilde malzemelerimi, yanındaki pimaşlarda ise birinde atçek kamışımı diğerinde de kepçemi gezdiriyorum. Dahası ve daha irileri sizlere rast gelsin

Kullanılan takımlar:
    Kamış : Shimano Catana 300 10-45 mh
    Makina : Shimano Sahara 400fb
    Misina : TROBUCCO T FORCE SÜPER LONG CAST 0.20
    Sahte : Daiwa 14 cm limon laser sardalye ve lazer hamsi
    Kepçe : Kullanılmaya fırsat olmamıştır :D
    dahaları,niceleri ve çok daha irileri livarlarınıza dolsun inşallah

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Yeni bir mera bulmuşsun yani deplasman diyebiliriz. Sonuçta Paşalar : 2 - Hızır Şeref : 0 olmuş ama hiç unutamayacağın bir anı kalmış. Daiwa lara yazık olmuş ama rövanşta senin kazanacağına inanıyorum :) Balıklar kazansa bile en azından meralarda böylesi balıkların olduğunu bilmek ve yakalamayı umut etmek bile çok güzel.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Gitsin be Hızır, gitsin o Japonlar.
    Çalışır yine alırsın. Yaşadığın o heyecana değmezmi japonlar.
    Öyle bir anlatmışsın ki birden orada olmak ve çantamda ne kadar sahte varsa, makinalarımda ne misina varsa orada bırakmak istedim.
    Sen diyorsun ya en pahalı ispendeği yedim diye, bence yanılıyorsun..
    Defalarca ava gidip, o sahtelerin kaç katı yakıt, yemek vs masraf edip boş döndüğüm avlar varken senin ispendeklerin fiyatı bence makuldür.. :D
    Ne güzel bir yer tutmuşsan her yerde levrek var. Birinde devasa boydakiler, diğerinde porsiyonluklar... Değerini bil. :)

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Hızır, kalan sağlar (Levrek) Senin olsun :p

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Böyle raporlara bayılıyorum, yaşadıklarını anı anına anlatıyor, aynı duyguları bizede yaşatıyor,:) Tebrikler Hızır kardeş, kaçan kaçmış, önümüzdeki maçlara bakalım:) ama biliyorumki sen ordan güzel bir av çıkartıcaksın:) selamlar....

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tebrikler ve geçmiş olsun.Giden gitti ama sana mutluluk yadigar kaldı.
    Darısı bizim başımıza .

8. hızır şeref gültekin

teşekkürler abi de maç sonucu 2-2 anı olarak bunları biz ihtiyarlayınca kim dinler ki :D daha da niceleri sizlere rast gelsin

9. hızır şeref gültekin

abi sen gönder ben burdan gidiş videolarıda yaparım :D dilimde iki gündür bir şarkı kaşlarım aşağıda orhan baba çalıyo beynimde sanki sevgilimden ayrılmışım gitti dee gitti ardına bile bakmadan beni terk etti bir gönül oyunu oynamıştık onunla :D gibi durumumu düşünün işte adamı daha da çalışmaya itiyor bunlar :D sonra maaliyet konusuna gelince benim için bu abi yoksa üstadlarımın istanbul lardan kalkıp nerelere geldiklerini nerelere gittiklerini az buçuk biliyorum
    not müsafir kabul edilmez :D

10. hızır şeref gültekin

abi sen sağol ne demek vallahi gözüm yok ama sahtemi geri verseydi bari :D

11. hızır şeref gültekin

teşekkürler oktay sağolasın artık ince misine yerine halat bakınıyorum :D makina yerine de redüktör motoru :D