Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gittikçe pişiyorum :D

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ediz Dülger tarafından paylaşıldı.

1. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Bütün balık sevdalılarına selamlar..En son raporumdan bu yana hemen hergün gitmeme rağmen av yapamadan dönmüştüm.Bu olay beni hiç ama hiç demoralize etmiyordu,çünkü artık at çek olayını yavaş yavaş kavradığımı ve su üstü sahtelerime av yapacak kadar aksiyon verebildiğimi görüyordum.Boş döndüğüm günleri,antrenman yaptım,spor yaptım diye nitelendirip geçiştiriyordum.Gerçekten de özellikle WTD için antrenmana ihtiyacım vardı.Havalar çok sakin ve su çok berrak olan günlerde av yapamamıştım..

Bugün öğleden sonra başlayan poyraz içimdeki kurtları kontrol edilemez boyuta getirince takımları alıp daha önce hiç av yapamadığım meraya gitmeye karar verdim.Çünkü dalışlarımda bu merada hep levrek görüyordum fakat bugüne kadar kandırmayı başaramamıştım.Bugün yeni aldığım sahteleri denemek için güzel bir gündü.Meraya vardığımda denizin hafif dalgalı olmasına rağmen berrak olması biraz moralimi bozmuştu.Fakat ya nasip diyip gözde yeni sahtelerimden Lucky Craft Sammy yi fena olmayan bir mesafeye gönderdim.Aksiyon vermeye henüz başlamıştım ki,kamışım U şeklini aldı.Yaklaşık 25 m ilerilde balığın parladığını gördüm.Hiç acele etmedim.Daha önceleri hissettiğim, balığı biran önce karaya alma duygum, yerini balıkla biraz oynayıp,kalama sesini dinleyip o anın keyfine varma duygusuna bırakmıştı.Balığı biraz yorduktan sonra kıyıya getirip taşların üstüne çıkardım.Daha ilk atışımda yakaladığım balık beni iyice keyiflendirmişti.Balığımı güzelce arabamın bagajına yerleştirip atış yaptığım meraya geri geldim.Bu arada ileride avlanan bir arkadaş bakışlarını üzerime dikmişti bile.Yerimi yeniden aldım ve Sammy amcayı tekrar uzaklara gönderdim.Saat 16:00 civarlarıydı ve sahtemin yüzüşünü,uzaktan gelişini çok net görebiliyordum.Levreğin kıyıya yaklaştığında atladığını daha önce duymuştum,ama bu kadar yakında atlamasına hiç şahit olmamıştım.Sahtem dizlerime kadar suya girdiğim yere resmen 3 metre uzaktayken su karıştı ve levreğin sudan kesilmesine şahit oldum.Yine kamış U olmuş kalama ayarını biraz hafifletmiştim.Çünkü hemen kıyıya almak yerine o anın keyfini çıkartmak çok hoşuma gitmişti.Balığın kaçacağı varsa da kaçsındı..Meraya gelir gelmez 2 de 2 yapmam ilerideki arkadaşın ensemde bitmesine sebep olmuştu :D Balığı arabaya koyup geri geldiğimde arkadaşın benim avlandığım noktadan atmaya başladığını gördüm.Birşey demedim,başka tarafa doğru atış yapmaya başladım.Arkadaş büyükçe gagalı bir rapalayı daha ilk atışında taktırdı ve kopardı,böylece ben de yeniden yerime geçtim.Daha sonraki atışlarda 2 kere güzel vuruş aldım fakat balıklar sahteme takılmadılar.Avı abartmadan tadında bırakıp evime doğru yola koyuldum..Hepinize rastgelsin..

Toplamda 4.200 gelen levreklerim..

Bugün aldığı parayı hak eden yeni sahtem..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Ocak 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ondersoydinc

ondersoydinc Aktif Üye

Geçen seferkilerden büyük oldukları kesin :) müthişsin abi, bereketli ve afiyetli olsun inşallah :) tebrikler

4. babuna61

babuna61 Aktif Üye

Oy oy oy yerim ben onları
    Eline sağlık abi güzel av

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Sen piştin hatta yanacan farkında değilsin..:D

Tebrikler Hacii,Levrolar gayet güzel kısmetin daim olsun..:)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ediz
    Güzel bir av olmuş.
    O kıskanç avcı da hırsının kurbanı olmuş, sahtesini bırakmış.
    Her zaman rastgelsin

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler ediz abi çok başarılısın :D daha iyileri ras gele wtd çok kolay bir operasyon değil :D ustalaştığının işaretidir bu av :D saygılar daha iyileri ras gele :D

8. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

sen bence çoktan oldun be abim sana şimdi baharat lazım trofe yani:)

9. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrikler Ediz Bey.
    Harika balıklar.
    İkisi de havyarını dökmüş.
    Ben,kandırıcının peşinden kendini karaya atanları da gördüm.:eek:
    Şok olduğum için elim ayağım dolaştı.:eek:
    Levrek de geldiği gibi geri....:eek:

10. streptococus

streptococus Üye

Tebrik ederim, insanı imrendiren bir av olmuş.
    Devamını dilerim.

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Antremanlar faydalı olmuş, güzel levrekler :)

Tebrikler.