Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GÖKALA VE KURBAĞA

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında BAYBORA tarafından paylaşıldı.

1. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Bu gün özel bir gün benim için ve sırf bu sebeple attım kendimi yollara.,yanımda av arkadaşım olarak tuncay var.Yaklaşık 150 km lik bir yolculukla avlağa 13:30 gibi vasıl olduk.-acelesiz-telaşsız açık seçik bir av bu biraz aykırı genele ama böyle bu gün için daha güzel,-Hava temizve açık sıcaklık 22-24 C aralığında seyretmekte,su çok durgun ve türkuaz hedef balık GÖKALA ve KEFAL ve başladık at- çek yapmaya,aynı anda karşı kayalıklardan keklikler de başladılar serenatlarına muhteşem bir doğa içerisindeyiz.Ben malzeme olarak Shımano Nexave BX 270 H üç parça bir spın kamış,Shımano Twınpower 2500 makina (şahsi tercihim olarak arkadan kalamalı ve ani mücadele kalaması destekli),Asso 0.28 mm misina ve Strıke Pro KURBAĞA ( Sarı renkli,7 gram,4.5 cm boy ve 0.5 m ile 1.2m arasında dalma derinliğine sahip)kullanmaktayım.Tuncay ise kendi malzemelerinden getirmediği için benim takımlardan birisi ile avlandı ama sahte seçimimiz aynı idi tek farkla Tuncay yeşil renkli bir kurbağa tercih etmiş idi.İlk balığı yaklaşık 20 dakika sonra tasmaladım,saat itibariyle çok fazla olmasa da vuruşlar alıyor bazısını kenara getiriyor ve fakat bazısını da kaçırıyor idik.Dört adet çok güzel alayı kenara kadar getirmiş iken kaçırdım.,Bir iki kefali de küçük oldukları için bıraktım.Suyun üstünde uçuşan böcekleri ve onları kapmak için bazan 1 m yi aşkın sıçrayışlar yapar gökalaları,yine suyun üzerinde küme küme toplanan ve yakınlardan geçen her şeye topluca saldıran -buna bizim kurbağa da dahil- kefalleri izlemek, çeşmeden kna kana su içmek ve aynı su ile tavşan kanı çay demlemek günün diğer gülzellikleri idi.Sonuçta 6 gökala ve bir o kadar da kefalle (35-45 cm aralığı) avımızı bitirip evimize bir dahaki sefere içimizde bir hasretle döndük.Tüm dostlara rastgele,
    Şimdi resimler,
    Önce avlak;

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Uploaded with ImageShack.us

4. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Günün komik anı olarak sahildeki iki taştan atlayarak geçerken spor ayakkabının azizliği ile suya yuvarlanıp yüzerek çıktığım anı saymak mümkün.Bu sebeple bu olaydan sonra çekilen simlerde kamuflaj yedek giyinmek zorunda kaldım...

5. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

6. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

7. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Herzamanki gibi büyük ustalıkla çekilmiş fotoğraflar ve bilgi dolu raporunuz için tebrik ederim. Şu anda Türkiye'de tatlı su avcılığı ile ilgili olarak bu kadar güzel raporlar açan başka biri olduğunu sanmıyorum.

8. haydibalıga

haydibalıga Aktif Üye

Muhteşem fotoğraflar.
    Taktir,Tebrik, Teşekkürler.

9. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler harika balıklar murat abi

10. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Selamlar,
    Abi arkandaki dağ görüntüsünün suyla birleştiği ve ters görüntü verdiği foto harika.
    Balıklarda güzel. Paylaşımın için sağolasın.
    Umarım bir daha ayağındaki sporlara güvenip hoplayıp sıplamazsın.
    (Yaş 40 abim) :):):):)

11. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Kardeşim,Sevgili Dostum,
    Doğrusu çekmiş olduğun resimlere ve doğaya bayıldım,açıkcası beraber o havayı solumak ve aynı anda olta sallamak benim için büyük zevk olurdu.

Güzel avınız ve yaşadığınız bu güzel gününüzü kutlarım,Tatlı su avcılığı denince bir sen geliyorsun aklıma,birde sevgili Bülent KUTLUCA :)
    buradan ismini anmışken sevgili Kutluca'yada selamlar.

Avlarının devamını ve bol trofe'li avlar dilerim kardeşim,
    selamlar.