Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gökala

Konu, 'Balık Anatomisi ve Balık Davranışlarına Genel Bakış' kısmında yiğit25 tarafından paylaşıldı.

1. yiğit25

yiğit25 Yeni Üye

arkadaşlarım ve abilerim kendimi tanışalım bölümünde tanıtamadım fakat kısaca ben; ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde son sınıfım ve şehirdense doğayı, karmaşıklıktan sa sadelik ve berraklığı seven biriyim.yani sizin gibi :) .
    sorum şu 10 günlük bir süre zarfında manisa'da bulunucağım ve gök kuşağı alabalığı ile uğraşmak istiyorum. geçen yıllarda bi keresinde gittiğimde şamandıralı takım ile kıyıdan 5 metre mesafeye attım ve ilk 15 sn içinde 37 sm lik bir gökkuşağı aldım.
    Buraya kadar güzel fakat ilk balığı aldıktan sonra yaklaşık 4 saat boyunca kıyıyı 300 metre boyunca taradım ama sonuç yok yani sizin anlıcağınız tek balıkla döndüm eve.
    sorum şu tekrar gideceğim o baraja ancak şamandıralı takım uygunmu yoksa o balık öylesinemi geldi.işte bu yüzden bana kullanılacak takım lazım.
    diyeceksiniz ki forumda yazıyor kardeşim okumadın mı?:mad:
    evet okudum :) fakat karşıma 3 tane şık çıkıyor;
    a)klasik yöntem dip takımı
    b)zargana topu 1,5 m sonuna iğne
    c)şamandıralı takım

evet b ve c aynı prensip ama şamandıralı takım 10 bilimediniz 15 metre ileriye atılıyor fakat zargana topu ile 40 45 metre gibi bi mesafe görülebiliyor.a şıkkı ise insanın akına şu soruyu getiriyor b ve c şıkkındaki takımlar kullanıldığına göre bu balık yüzey balığı olsa gerek o zaman dip takımı da neden kullanılıyor.işte tam bu yüzden de benim siz tecrübeli arkadaşlarıma ve abilerime ihtiyacım var:cool:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. suni40

suni40 Yeni Üye

Buraya kadar güzel fakat ilk balığı aldıktan sonra yaklaşık 4 saat boyunca kıyıyı 300 metre boyunca taradım ama sonuç yok yani sizin anlıcağınız tek balıkla döndüm eve.
    sorum şu tekrar gideceğim o baraja ancak şamandıralı takım uygunmu yoksa o balık öylesinemi geldi.işte bu yüzden bana kullanılacak takım lazım.

4. kekadam

kekadam Aktif Üye

Siyasal son sınıf. Maşşallaaaah

TDK horozbina görmesin yazdıklarını
    abi ne vali olur Yiğit'ten değil mi?
    sen şimdi konsolos olur Türkçesi değil ama İngilizcesi, İngilizce grameri ve imlası, süper dersin.

tekrarcı mohsine ne diyorsun.

trakonya79 bunu beğendi.
  5. eylmz

eylmz Daimi Üye

Barajda balık tesisi var mı peki