Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GÖKOVA BAYRAM AVIM

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında löngöz tarafından paylaşıldı.

1. löngöz

löngöz Daimi Üye

Arife günü kayımbiraderim Devrim le telefonlaştık ve bayram da balığa çıkma konusunda anlaştık..ben İzmirden yemleri ayarladım,,mercan takımlarını gözden geçirdim..bayram sabahı görevleri ve ziyaretleri bitirdikten sonra doğru muğla ya..
    buradada gerekli ziyaretlerden sonra,, saat beşe doğru teknedeydik 5,30 da demir alıp tuzlaya doğru yola çıktık,8.00 de tuzladaydık..akşam konaklayacağımız yere demir attık ,malum sofrayı kurduk ve 12 mt derinlik olan burada daha önce melanur aldığımdan hemen etrafı biraz ekmekle yemledim,ve oltayı suya bıraktım,,10 dk sonra melanur geldi,yarım saat sonra da buralarda pek görmediğimiz sargoz oltadaydı..

sabah erken kalktık ,,av için her şey hazırdı,,açık denizde 11o mt de mercan oltalarımız sudaydı,,balık vurmaya başladı ,,bir iki yukarı balığı alırken ,10 dakika sonra oltalar boş ve takımlar bedenden kopuk gelmeye başladı,,anlaşılan balıklarımıza haramiler dadanmıştı,bu durum bi kaç defa olunca canımız sıkıldı ,hatta son 3 metrede göz göre göre balon balığına iri mercanı kaptırınca hemen yer değiştirelim dedik,,bir kaç yakın yer denedik balonlar oradada vardı iyice sinirlendik..
    uzun zamandır gitmediğimiz 1 saat mesafedeki yedi adalara gitmeye karar verdik..
    yeni avlağımız verimliydi,bir saat falan avlandık ama sonra balonlar orayada geldi,,akşama kadar çok yer değiştirdik ama balonlar her yerdeydi..
    ben başımıza geleceği bi önceki avdan tahmin ettiğimden yanıma 20 den fazla
    150 ve 200 gr lık kurşun almıştm,akşama doğru avı sonlardığımızda hiç kurşun kalmamıştı,,takım işinide aşağıda resmini göreceğiniz resim albümüyle çözdüm..

buda iştahla hazırladığımız yemlerimiz

bunlarda harami balon balıklarından kurtardığımız mercanlar..

ve dönüş;

sonuç olarak arkadaşlar yıllarca balık yakaladığımız avlaklarımız istilaya uğramış durumda ve köşe kapmaca oynar gibi balık avlıyoruz,,bu balonlar çok fena yerleşmişler gökovaya,,bodrum da aynı durumdaymış...
    artık suyun soğumasını bekliyeceğizki balonlar gitsin,,ve bizde tekrar iştahla balığa çıkalım ,,diye umuyoruz...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Tebrikler Bülent abi, yem kesme tahtana bayıldım, herçeşit yem mevcut :) herdaim rastgelsin dileklerim ile selamlar, sevgiler.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Bülent Abi
    Balonlara rağmen güzel ve verimli bir av olmuş.
    Bu balonları patlatmanın bir yolu olmalı, eğer yoksa yakında ondan başka balık kalmayacak. :(

5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Çok güzel koylar şimdi iyice boşalmıştır. Sizde tadını çıkarmışa benziyorsunuz. Oralarda balon balığı görülmeye başladıysa işimiz zor. Demekki heryeri sarmışlar. Beklemekten başka yapılabilecek bir şey yok.

6. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler Bülent abi çok güzel bir av olmuş. Avların daim olması dileklerimle.

7. hunter

hunter Daimi Üye

Bülent abim tebrik ederim.

Her şeye ve Balonlara rağmen harika balıklar almışsınız,havada şansınıza güzeldi,Bayram bitiminr kadar neredeyse tüm yurt'da hava güzeldi.

Umarım ilerleyen zamanda baş belası balonlar gidrde rahat ve daha keyifli avlar gerçekleştirebilirsiniz.
    Selamlar.

8. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Güzel bir av olmuş Bülent abi, sizi ve kayınbiraderinizi kutlarım, herdaim rastgele...

9. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili Bülent,anlatımı ve resimleriyle mükemmel bir rapor sundun bizlere.Ortaya karışık olmuş.Tek kelime ile harika.Başarılı avlarının devamını diliyorum.Sana ve kayınbiraderine sevgiler..

10. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Ağabey tebrik ederim.Bir gün denizde avlanmayı umuyorum.Hele ki sizin raporlardan sonra

11. Burak Karadeniz

Burak Karadeniz Aktif Üye

Sevgili Bülent güzel avcılık olmuş.Bilgilendirme ve görüntüler için teşekkür ederiz.Selam ve sevgiler.