Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gökova ve Göcek av raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ironarm tarafından paylaşıldı.

1. ironarm

ironarm Yeni Üye

Öncelikle herkese ii günler forumu uzun süre takip ettikten sonra bayram tatilinde vakit bulup gidebildiğim avların kısaca raporunu yazmak istedim.
    Öncelikle Bursa'dan Muğlaya giderken Güneşin batmasına 1 saat kadar kalmıştı sakar geçidinden aşağı doğru sallanıyordum ki o an gökova kavşağını gördüm ve tereddüt etmeden hemen direksiyonu kırdım yaklaşık 10 dakika sonra arabamdan inmiş, kayalıklara yürümüş takımlarımı çıkartmış ve sahtelerimi takmıştım. gün sona ererken levreklerin yemlenebileceğini umut ederek at çeke başladım bu güneşin tam olarak kaybolmasından yarım saat sonrasına kadar sürdü ancak hiç bir kıpırtı göremedik ve vuruş alamadık.

Bayramın birinci günü tüm bayramlaşma gezilerini tamamlayıp ikinci gün sabah 7 de emekli öğretmen büyüğümüzle göcekteki avlağımıza gittik bu sefer beklemeli avı seçip yem olarak da tavuk ve sübye kullandık.
    ilk olarak sübyeleri takıp beklemeye başladık ancak hiç bir hareket yoktu daha sonra boştaki oltama tavuk takıp kayalıkların diğer tarafına attım ve yere bıraktım. bırakır bırakmaz zil çalmaya başladı hemen koştum çekmeye başladım ancak oltanın ucundaki iğnenin biri kaybolmuştu kösteği balık tam ortadan kesmiş. tekrar tavuk göğsü takıp oltamı suya bıraktım ikincide de durum aynı üçüncü sefer durum değişikti balığı iyice yordum ve ayağımızın dibine kadar çektim kepçemiz olmadığı için sudan çıkarmak nasip olmadı son anda misinayı kesti. Ben orfoz diye gördüm ancak tam emin değilim 1 kg civarıydı. bu arada sübyelere de sürekli çıyanlar geldiği için sübye malesef iş yapamadı.

iğne olarak mustad 505 2 numara beden ve kösteklerde 0,25mm pelican dozer misina kullandım.
    Sahtelerim river2sea nin rover 98 ha16r ve rover 128 g15r.

sabırla okuyanlara çok teşekkür ediyorum inşallah balık alabildiğim avları da yazmak nasip olur ve resimleri paylaşabilirim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Volkan

Volkan Daimi Üye

Mühim olan oltamızın suda olması. Yakalayamasak da işte o vuruşlar yetiyor insana.

4. ironarm

ironarm Yeni Üye

dediğiniz gerçekten çok doğru. Göcekte tam 4 takım parçalattım ama iki kez kıyıda o balığı görmek herşeye değerdi.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Takımlarını parçalayanlar umarım balon balığı değildir.
    Anlattığınız özellikler uyuyor ama ben öyle olmamasını diliyorum.
    Deniz kenarında olmak, olta suda beklemek kolay kolay hiçbirşeye değişmeyeceğim şeylerdendir.
    Umarım sonraki denemelerinizde çok çok iyi avlar yaparsınız

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Resimlerde gözüken manzara çok güzel görünüyor. Balık olsada olur olmasada. Aramıza hoşgeldin.:)

7. ironarm

ironarm Yeni Üye

biz de ilk seferinde öyle düşündük sonra zor çekildiğini ferkedip balığın da kendisini görünce balon balığı olmadığı için çok sevindik.
    iyi dilekleriniz için teşekkürler...

8. ironarm

ironarm Yeni Üye

Hoşbulduk. Dediğiniz gibi orada bulunmak büyük mutluluk ayrıca gün batımını izlemenin keyfi anlatılamaz.